Sąžiningo verslo ženklai

Atogrąžų miškų sertifikatas – Rainforest Alliance Certified™ (RAC)

Kompanijos, parduodančios RAC žymimą produkciją, prisideda prie vartotojų edukacijos ir sąmoningumo didinimo apie atogrąžų miškų sertifikavimo naudą aplinkosaugos, socialiniu ir ekonominiu aspektu.

RAC žymėjimas rodo, kad ūkininkai, būdami atsakingais bendruomenės nariais,  laikosi tvaresnės ūkio praktikos, saugančios miškus, dirvožemius ir laukinę gyvūniją. RAC žymė taip pat užtikrina, kad ūkių darbininkai gauna pakankamą darbo užmokestį, jiems yra sudarytos galimybės turėti orias gyvenimo.

Pirkdami produktus su RAC žyme, vartotojai prisideda prie sveikos aplinkos išsaugojimo ir ūkininkų šeimų gyvenimo kokybės gerinimo.

Daugiau apie Atogrąžų miškų aljansą galite sužinoti: www.rainforest-alliance.org.

UTZ

UTZ logotipas ant produkto rodo, kad kompanija prisideda prie tvaraus ūkininkavimo, pirkdama UTZ sertifikuotą kavą, arbatą, kakavą ar lazdyno riešutus.

UTZ sertifikatus turintys ingredientai yra užauginti ūkininkų, apmokytų taikyti tausojančias ūkininkavimo praktikas, su pagarba žmonėms ir Žemei. Ūkininkai yra nuolat tikrinami, siekiant užtikrinti atitikimą UTZ programos tvarumo standartams.

2015 UTZ logotipu buvo pažymėta daugiau nei 13 tūkst. 500 skirtingų produktų 136 šalyse.