„Rimi“ jungiasi prie kasmetinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"

2021 m. Gegužė 24 d.
Akciją rengia asociacija „Investors’ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“, kurios strateginė partnerė yra „Rimi Lietuva".

„Atlaikęs pandemijos išbandymus, mūsų verslas taip pat atsigaus ir stiprės. Linkiu, kad šį bendrą sveikimą lydėtų skaidrumas, sąžininga konkurencija, pagarba darbuotojams ir partneriams bei pilietinė pozicija, palaikant iniciatyvą „Baltoji banga“ ir jos akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Šiemet tokia atsakinga laikysena yra kaip efektyvūs vaistai, užtikrinantys skaidrumo imunitetą ir greitesnį valstybės atsigavimą“, – sako akciją globojanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Akcijos iniciatorė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė, skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ Tarybos pirmininkė Rūta Skyrienė primena, kodėl šiandien skaidrumas – toks pat svarbus. „Pandemija – ne priežastis trauktis į šešėlį. Ne paslaptis, kad dalis verslų balansuoja ant pilkosios zonos, todėl šiandien turime ieškoti būdų, kaip galime stiprinti ir skaidrumo imunitetą – kiekvienas, nuėjęs gauti prekės ar paslaugos, pavyzdžiui, pardavėjo gali paprašyti čekio parduotuvėje. Kiekvienas mažas pokytis prasideda nuo mūsų, o tai veda skaidresnės valstybės kūrimo link. Rengdami jau dešimtąją akciją, galime pasidžiaugti, kad ji tapo puikiu verslo, valstybės ir visuomenės dialogo ir bendradarbiavimo pavyzdžiu. Kalbėtis apie šešėlinės ekonomikos žalą valstybei, šviesti visuomenę yra vis dar svarbus mūsų uždavinys. Kasmet prie akcijos jungiasi sąžiningai mokesčius mokantis verslas ir skaidrumą palaikančios organizacijos, valstybės institucijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo ir ugdymo įstaigos.“

Kasmetinė pilietinė visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ rengiama nuo 2012 metų. Akcija siekiama priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą virsta valstybės piliečiams nesuteiktomis kokybiškesnėmis viešosiomis paslaugomis, neišplėtota infrastruktūra ar mažesnė socialine piliečių gerove.

Ilgamečiai akcijos partneriai – Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“, Valstybinė darbo inspekcija, Užimtumo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos Respublikos muitinė, „Lietuvos Junior Achievement“.

Bendrovė „Rimi Lietuva“ akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ nuosekliai palaiko nuo pat jos atsiradimo pradžios, kviesdama visus kasdien ir nuolat savo veikloje rinktis skaidrumą, sąžiningą konkurenciją,  pagarbą darbuotojams ir partneriams. Šios vertybės savo aktualumo nepraranda niekada, taip pat ir pandemijos laikais.  


Populiarūs straipsniai