Rankdarbiai su vaikais iš to, ką turime namuose

Mažųjų dirbtuvėlės • 2020 m. Gegužė 03 d.
Mūsų vaikai auga technologijų amžiuje ir dažnas, nesulaukęs nei trijų metų, moka naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Mano vaikai – ne išimtis, manau, kad technologijos yra reikalingos ir naudingos. Be abejo, naudojant jas saikingai. Ir jei technologijų išmanymas atrodo savaime suprantamas dalykas, įgūdžiai, reikalaujantys rankų darbo ir kūrybiškumo, dažnai yra pamirštami arba yra paliekami darželio ir mokyklos atsakomybei. Mano manymu, taip būti neturėtų, nes per rankdarbius, nesvarbu, kas tai būtų – popieriaus klijavimas ar mokymasis siūti  – vaikai pažįsta pasaulį, mokosi naujų dalykų ir įgūdžių.

Geriausias dalykas, kad rankdarbiams namuose reikia tik kelių priemonių, o jei neturite meninių gebėjimų, nesirūpinkite, jų tikrai neprireiks. Aš idėjų dažniausiai ieškau internete, o medžiagų joms įgyvendinti – namuose.

Ką naudoti vaikų rankdarbiams namuose?

  • Pirmiausia pradėkite nuo įprastinių priemonių – popieriaus (spalvoto ir balto), klijų, žirklių, dažų, pieštukų ir flomasterių.
  • Naudokite maisto produktus – makaronus, kruopas, daržoves.
  • Išsaugokite kartonines pakuotes, dėžutes ir pakavimo popierių, žurnalus ir lankstinukus, virveles ir juosteles, kuriomis perrišamos dovanos ar siuntiniai.

Nuo ko pradėti?

Aplikacija iš žurnalo nuotraukų

Jei rankdarbiai nėra jūsų stiprioji pusė, siūlau pradėti nuo paprastų idėjų, tinkamų net visai mažiems vaikams. Pasiimkite žurnalą, popieriaus, žirkles ir klijų. Išsikirpkite jums ir vaikui patinkančias nuotraukas ir paveiksliukus. Paimkite vienspalvio popieriaus lapą ir kiekvienas sukurkite savo koliažą. Visai mažiukams vaikams gali užtekti tik kelių užklijuotų paveikslėlių, kad procesas būtų pavykęs, didesniems, priešmokyklinukams galite sugalvoti konkrečią užduotį – sukurti paveikslą iš vienodų, pavyzdžiui, gėlių nuotraukų, arba, naudojant iškirptas nuotraukas, sukurti paveikslą.

Papuošalai iš makaronų

Dar vienas, mažai įgūdžių reikalaujantis, bet daugeliui patinkantis užsiėmimas – papuošalų kūrimas. Jums reikės makaronų su skylute (geriausiai tiks vamzdeliai), virvelės ir dažų (jei norėsite spalvotų papuošalų). Imkite makaroną ir verkite per jį virvelę. Galite šalia naudoti karoliukus, jei tokių turite, bet nebūtinai. Įvairūs vėrimai lavina vaikų smulkiąją motoriką. O naujais karoliais galite pradžiuginti močiutę arba darželio draugus.

Labiau pažengusiems

Namas lėlėms

Mūsų mažoji dabar labai žaidžia su mažais gyvūnėliais ir jiems pastaruoju metu labai reikėjo namo. Pirktinio nesinorėjo, o štai rankų darbo namas, kurio interjerą sugalvoti galėtų ji pati, mums pasirodė labai gera idėja.

Taigi namui iš kartoninės dėžės reikės daugiau įgūdžių (mums prireikė tėčio pagalbos), kartoninės dėžės, žirklių, klijų, spalvoto popieriaus, dažų ir flomasterių. Geriausia, kad ji būtų tokio dydžio, kokio norite namo. Smagų, nedidelį namelį galima padaryti ir iš batų dėžutės. Kelių aukštų didesniam namui prireiks didelės dėžės.

Dekoracija vaikų kambariui

Man labai patinka namuose kabinti vaikų rankdarbius, piešinius. Manau, kad ir vaikams yra smagu matyti savo darbus pakabintus, kaip tikrus meno kūrinius. Siūlau pasigaminti dekoraciją vaiko kambariui, kur pagrindinis kūrėjas bus vaikas, o jums reikės tik truputį padėti.

Pavadinau šitą dekoraciją „Lietaus debesėlis“ – gaminant ją kaip tik buvo proga pakalbėti apie lietų, balas ir kaip smagu po balas šokinėti. Jums reikės storesnio kartono, kiaušinių dėkliuko, siūlo, adatos, žirklių, vandeninių dažų.

Iš kartono iškirpkite debesėlio formą, nukirpkite kiaušinio dėkliuko dalis, iš kurių gaminsite lašiukus. Debesėlį ir lašiukus duokite nuspalvinti vaikui, o jums beliks sujungti viską į vieną visumą. Vieną siūlo galą perverkite per lašelio vidurį, kitą – per debesėlį. Jūsų dekoracija jau paruošta! Galite kabinti ant sienos ir puošti kambarį.

Didelėje dalyje bendrų veiklų vadovaujuosi taisykle, kad kažką veikti kartu turi būti įdomu tiek vaikams, tiek tėvams. Net jei galvojate, kad rankdarbiai – puikus būdas užimti vaiką, kol jūs darysite kažką kitą, būtų geriau, kad jums rūpėtų, ką vaikas daro, ir galėtumėte parodyti nuoširdų susidomėjimą. Vis dėlto mano patarimas, pasiremiant praktika – išnaudokite laiką, per kurį kuriate kažką savo rankomis – bendravimui ir pokalbiams. O, kai ieškote idėjų, ką galėtumėte nuveikti kartu su vaiku, rinkitės tai, kas būtų nors truputį įdomu ir jums patiems.

Atgal >>


Populiarūs straipsniai