Maisto tinklaraštininkė Kotryna Stankuvė kviečia pasigaminti naminį keksą: ne tik skanus, bet ir taupus (receptas)

Apie maistą • 2023 m. Liepa 05 d.
Vasarą tikrai nereikėtų atsisakyti desertų. 

Nors dalį jų pakeičia šviežios uogos ar vaisiai, tačiau receptų kūrėja, maisto tinklaraštininkė ir „Rimi“ ambasadorė Kotryna Stankuvė įsitikinusi, kad namuose pasigaminti desertai visuomet skanesni, o kepinių kvapams pasklidus virtuvėje apima ir geros emocijos. Mylimą pomėgį kepiniams Kotryna neseniai pavertė ir savo darbu, todėl ji dalijasi vienu savo mėgstamų receptų – drėgnu ir kreminiu keksu, kuris puikiai tiks ir pusryčiams, ir prie garuojančio arbatos ar kavos puodelio.

Susiformavę taupymo įpročiai

Kalbant apie pirkinių krepšelį bei sąmoningą apsipirkimą, maisto tinklaraštininkė Kotryna Stankuvė prisipažįsta, jog turi jau susiformavusius taupymo įpročius: į parduotuvę visada keliauja tik su prieš tai kruopščiai sudarytu pirkinių sąrašu ir stengiasi nuo jo nenukrypti.

„Prieš susidarydama pirkinių krepšelį, būtinai atsidarau „Rimi“ programėlę, pasitikrinu akcijų leidinį bei asmeninius pasiūlymus. Išsirenku, ką iš nukainotų produktų norėčiau įtraukti į savo meniu ateinančią savaitę ir pagal tuos produktus susidėlioju būsimus patiekalus bei į pirkinių sąrašą įtraukiu trūkstamus likusius produktus. Planuoti savo savaitės meniu išmokau prieš kelerius metus ir visiškai pamilau šį metodą savaitiniams apsipirkimams. Maisto planavimas padeda sutaupyti, o renkantis prekes pagal savaitines akcijas į savo mitybą įtraukiu daug ir įvairių produktų – juk akcijos kiekvieną savaitę taikomos vis kitoms prekėms“, – pasakoja K. Stankuvė.

Ji priduria, kad maisto pirkinių bei meniu planavimas padeda suvaldyti impulsyvius pirkinius ir išlaikyti taupų požiūrį apsiperkant: „Iš anksto susiplanavusi pagrindinius patiekalus, pusryčius bei užkandžius, vaikščiodama po parduotuvę žinau, kad visi papildomi pirkiniai tikriausiai nebus suvartoti ir keliaus tiesiai į šiukšlių dėžę. Ši mintis sustabdo lentynos link besitiesiančią ranką.“

Pagrindinis tikslas – kuo įvairesnis krepšelis

Nuolat virtuvėje besisukanti maisto tinklaraštininkė pasakoja, jog apsiperkant turi pagrindinį tikslą – surinkti kuo įvairesnių produktų krepšelį. „Stengiuosi maitintis sveikatai palankiai, todėl bent 2 kartus per savaitę valgau žuvį, 2–3 kartus paukštieną, 1–2 kartus raudoną mėsą, o likusius valgymus renkuosi vegetarišką ar net veganišką maistą. Man svarbu, kad prie kiekvieno patiekalo būtų gausu daržovių, o greitiems užkandžiams visada po ranka turėčiau šviežių vaisių ir lėkštėje vyrautų spalvų įvairovė. Kadangi pagrindinius produktus renkuosi pagal vykstančias akcijas, stengiuosi kiekvieną savaitę maitintis subalansuotai, o pirkinių krepšelio suma kaskart būna panaši“, – pastebi Kotryna.

Tinklaraštininkė džiaugiasi, kad „Rimi“ sumažino kainas pirkėjų pamiltoms ir dažnai perkamoms prekėms: „Tarp euro ženklu pažymėtų prekių randu visko – nuo savo mėgstamų miltų, iki vaisių, daržovių ar net konservų. Jau atsimenu savo mėgstamiausių prekių kainas, tad iškart atkreipiu dėmesį, kai jos sumažėja. Ši prekybos tinklo „Rimi“ kampanija tikrai puiki, nes atpigintos pirkėjų jau pamiltos ir patikrintos prekės, kurias galima drąsiai dėti į krepšelį.“

Patrauklias kainas įvertino pirkėjai

Kaip teigia „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva, balandžio pabaigoje buvo sumažintos daugiau kaip 300 prekių įprastos kainos, o nuo gegužės 30 d. į programą „Rimi“ perku ir man ramu“ įtrauktų prekių skaičius buvo padvigubintas.

„Šią kampaniją pirkėjai įvertino labai palankiai, tad ją nutarta plėsti. Kainas mažiname tiek atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, tiek stebėdami bendrą ekonominę situaciją šalyje. Užtikrinti patrauklias mėgstamų maisto produktų ir kasdienių prekių įprastas kainas yra ilgalaikė ir viena prioritetinių įmonės krypčių“, – teigia O. Suchočeva. Ji priduria, kad specialiu euro ženklu pažymėtų prekių įprastos kainos taikomos visiems prekybos tinklo pirkėjams, nepaisant to, ar jie turi lojalumo kortelę, ar apsipirkinėja be jos.

Tuo tarpu maisto tinklaraštininkė Kotryna Stankuvė kviečia pasilepinti kekso receptu, kuris nepaliks abejingų. „Labiausiai džiaugiuosi sumažintomis pieno produktų kainomis, tad juos ir panaudojau šio itin drėgno, grietininio kekso pagrindui. Taip pat iš sumažintų kainų prekių panaudojau cukrų, miltus, kepimo miltelius.“

Naminis keksas pagal Kotryną Stankuvę:

Patiekalui reikės:

 • 4 kiaušinių;
 • 170 g „Panevėžio plius“ cukraus;
 • 1 a.š. vanilės pastos/ekstrakto;
 • 160 g „Dvaro“ grietinės 30%;
 • 160 g sviesto „Rimi Basic“;
 • 3 v.š. aguonų;
 • 260 g kvietinių miltų „Malsena”;
 • 2 a.š. kepimo miltelių „Dr.Oetker“;
 • 0,5 a.š. druskos.

Kremui reikės:

 • 200 g graikiško jogurto „Amfora“;
 • 20 g cukraus pudros;
 • 1 a.š. citrinos žievelės (nebūtina);
 • aguonų – papuošimui.

Kaip gaminti

 • Orkaitę įkaitinkite iki 180C.
 • Kiaušinius išplakite su cukrumi ir vanile iki labai purios šviesios masės.
 • Sudėkite grietinę, supilkite atvėsintą lydytą sviestą ir išmaišykite.
 • Berkite likusius ingredientus ir gerai išmaišykite.
 • Kekso formą patepkite sviestu. Jei bijote, kad vis tiek prilips, pabarstykite plonu miltų arba manų kruopų sluoksniu.
 • Kepkite 50 min, vis užmesdami akį – jei viršus per daug svyla, pridenkite folija.
 • Sumaišykite jogurtą su cukraus pudra ir žievele. Užtepkite ant pilnai atvėsusio kekso ir pabarstykite aguonomis.

Skanaus!


Populiarūs straipsniai