Liucina Rimgailė: „Pirmiausiai gaminu iš namie turimų produktų ir niekada nekaupiu maisto atsargų“

Apie maistą • 2022 m. Birželis 22 d.
Verslininkė, desertų kūrėja Liucina Rimgailė sako, kad jei šaldytuve turi net ir nedaug, bet universalių produktų, iš kurių gali pagaminti vakarienę ar iškepti pyragą svečiams, neskuba vėl apsipirkinėti – pirmiau sunaudoja tai, ką randa šaldytuve. 

Tiesa, Liucina įsitikinusi, kad gamyba iš maisto likučių įmanoma tik nebijant eksperimentuoti, atrandant naujus ingredientus ir skonius – dažnai kepsnelis, likęs nuo pietų, gali tapti sumuštinio dalimi, įdaru naujam patiekalui ar salotų ingredientu. Birželį aplinkosaugos mėnesiu paskelbęs prekybos tinklo „Rimi“ skatina savo pirkėjus nešvaistyti maisto, vartoti atsakingai ir taip saugoti gamtą.

Gamina iš to, ką randa šaldytuve ir nebijo eksperimentuoti

Prieš važiuodama apsipirkti Liucina visada padaro šaldytuvo ir spintelių „reviziją“, peržvelgia, ko trūksta. „Mano krepšelyje dažniausiai būna ingredientai, iš kurių planuoju gaminti patiekalus artimiausiu laiku ir tie produktai, iš kurių bet kada galiu paruošti užkandžius šeimai arba svečiams. Todėl visada turiu šviežių ir šaldytų daržovių, uogų, pesto padažo, kiaušinių, kokosų grietinėlės, sūrio, lašišos ar mėsytės sumuštiniams, kuriuos ruošiu su daržovėmis, o virtuvės stalčiuose nepristinga kruopų ir juodos duonos.“

Liucina pasakoja, kad jos mėgstamiausias bakalėjos produktas – makaronai, nes į juos įpjausčius kelis likusius smidrus ar pomidorus ir užbarsčius sūrio galima pasigaminti dar vieną patiekalą.

„Net jei manote, kad „nėra ko valgyti“, o šaldytuve yra kiaušinių, galima išsikepti omletą, sudedant turimus mėsos ar žuvies likučius, pridedant daržovių – leiskite sau improvizuoti“, – kviečia L. Rimgailė.

Stengiasi gaminti sveikatai palankesnius patiekalus

Pagausėjus šeimai verslininkė po truputį stengiasi produktus, kuriuos naudoja įprastai, keisti į palankesniuis sveikatai. „Tai reikalauja laiko ir kantrybės, nes kardinaliai pakeisti mitybą yra sunku. Tačiau pati tai nuolat bandau. Tarkime, vietoje grietinės naudoju natūralią varškės užtepėlę, ji tinka gardinti salotas, troškinius, balinti sriuboms, tepti ant sumuštinių, įmaišyti į padažus. Taip pat esu susikūrusi savo prieskonių mišinį, kurį susimaišau tam tikromis proporcijomis (raudonėlis, mairūnas, čiobrelis ir bazilikas) – jis tinka daugybei patiekalų“, – sako „Rimi“ parduotuvėse apsipirkinėjanti Liucina.

Jei desertui norisi ko nors saldaus, verta išsikepti pyragą iš to, ką turime namuose. „Kiaušinius galime pakeisti bananais, o cukrų – medumi ar klevų sirupu, naudoti turimus miltus, į tešlą įpilti jogurto ar kefyro, įberti turimų uogų ar džiovintų vaisių – ir pyragas jau pavyks“, – pataria soc. tinkluose receptais besidalinanti desertų kūrėja.

Tvarka ir organizuotumas virtuvėje

Liucina save vadina „organizavimo maniake“, nes stengiasi virtuvėje palaikyti precizišką tvarką. „Tam, kad matyčiau, ko trūksta, šaldytuve visada grupuoju produktus. Daugumą jų laikau pakuotėse tam tikrose jiems skirtose vietose, o iš pakuočių išimu tik daržoves ir vaisius. Būna, kad sudedu juos į talpas: pavyzdžiui, svogūnus ir česnakus laikau sandariai uždarytus viename indelyje, kad jie nesimaišytų su kitomis daržovėmis. Turiu daug daugkartinių indelių, juose laikau maisto likučius. Mėgstu tvarką namuose, taip pat ir šaldytuve. Noriu, kad viskas liktų taip, kaip sudėliojau, bet dar yra mano vyras Tadas, kuris kartais kitaip įsivaizduoja tvarką šaldytuve“, – juokauja Liucina.

Dar metų neturintį sūnelį auginantys Liucina ir Tadas turi savo mitybos įpročių, bet nesistengia perauklėti vienas kito. Liucina vakarienės dažniausiai nevalgo, o Tadas pasigamina daržovių salotų su mėsa ar žuvimi. Tačiau abu laikosi pagrindinės taisyklės – stengiasi neišmesti dar vartojimui tinkamo maisto: „Tam, kad suvartotume visus produktus iki galiojimo pabaigos, produktus perkame nedideliais kiekiais ir tik tada, kai žinome, ką iš jų gaminsime. Didesnės pakuotės kartais kainuoja pigiau, bet neperkame jų, jei jau išsyk aišku, kad tiek nesuvartosime“, – sako L.Rimgailė.


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).