Kakavos burtai

Apie maistą • 2021 m. Gruodis 06 d.
Kai Kristupas Kolumbas 1502 metais vienos iš savo ekspedicijų į Naująjį Pasaulį metu prie dabartinio Hondūro krantų sutiko indėnų kanoją, jis atkreipė dėmesį į migdolus panašias pupeles. Žymusis keliautojas buvo nustebintas, kaip čiabuviai jomis rūpinosi.

Ir galima suprasti, kodėl Senosios Pietų Amerikos civilizacijos – olmekai, actekai, majai – iš šių pupelių ne tik virdavo gardų gėrimą, bet ir naudodavo kaip valiutą. Jomis dažnai buvo mokami mokesčiai, todėl šiems žmonėms asocijavosi su turtais.Turbūt kiekvienas esame girdėjęs posakį, jog pinigai ant medžių neauga. Manoma, kad posakis kaip tik ir yra susijęs su kakavos pupelėmis! Pirmasis komercinis kakavos pupelių krovinys Europą pasiekė ispanų konkistadorų dėka 1585 metais. Ir jei actekų ruošiamas gėrimas buvo šaltas ir kartus, tai sumaišę su cukrumi europiečiai jį gerdavo šiltą ir saldų. Taip atsirado garsusis produktas, gaminamas iš kakavos pupelių – šokoladas. Iš pradžių jis buvo patiekiamas skystas, tačiau XIX amžiaus viduryje pradėtas siūlyti ir gabaliukais. Už tai galime dėkoti pramonės revoliucijai, kurios metu padaryti išradimai leido gaminti saldumyną gamykliniu būdu.

Turbūt kiekvienas esame girdėjęs posakį, jog pinigai ant medžių neauga. Manoma, kad posakis kaip tik ir yra susijęs su kakavos pupelėmis!

Milteliai šiais laikais išlieka populiariausia kakavos forma. Iš jų galima ne tik virti nuostabaus aromato gėrimą ar gardinti desertus. Pavyzdžiui, keli šaukšteliai paskanins aštrų troškinį. Natūralus kakavos kartumas ne tik taps puiki atsvara mėsos riebalams, bet ir tinkamai subalansuos vos juntamą pomidorų tyrės bei pupelių saldumą.

PATARIMAS

Ruošdami mėgstamą glotnutį, įberkite kelis arbatinius šaukštelius kakavos miltelių į trintuvę. Jie suteiks tirštumo ir malonų aromatą bei atstos dirbtinius saldiklius.

KAKAVA SU ZEFYRIUKAIS

9 porcijoms reikės:

45 g kakavos,

750 ml pieno,

150 ml 35% riebumo grietinėlės,

šiek tiek karamelinio padažo,

mini zefyriukų papuošimui.

  • Į prikaistuvį supilkite pieną, kakavą ir grietinėlę. Virkite pamaišydami ant mažos kaitros apie 5 min.
  • Kakavos gėrimą išpilstykite į puodelius, užberkite zefyriukų, užpilkite karamelės.

MOLIŪGŲ SĖKLŲ SVIESTAS SU KAKAVA

7 porcijoms reikės:

350 g moliūgų sėklų,

9 šaukštų aliejaus,

3 šaukštai kakavos,

žiubsnelis druskos.

  • Moliūgų sėklas pakepinkite orkaitėje įkaitintoje iki 165 °C apie 5–8 min. Suberkite moliūgų sėklas į virtuvinį kombainą kartu su aliejumi ir sutrinkite iki vientisos masės. Suberkite kakavą ir druską. Viską gerai išmaišykite.
  • Moliūgų sėklų sviestą sudėkite į stiklinį indelį, laikykite kambario temperatūroje iki mėnesio.

IMBIERINIAI MEDAUS TRIUFELIAI

7 porcijoms reikės:

100 g 22% kakavos,

100 g graikinių riešutų,

50 g moliūgų sėklų,

200 g datulių be kauliukų ,

2 šaukštų medaus,

1 arbatinio šaukštelio maltų imbierų,

1 arbatinio šaukštelio ciberžolės,

žiubsnelo druskos.

  • Riešutus, moliūgų sėklas sutrinkite su virtuviniu kombainu. Sudėkite kartu datules, medų, imbierą, ciberžolę, druską ir sutrinkite iki vientisos masės.
  • Formuokite rutuliukus, pavoliokite kakavoje ir sudėkite į indą arba į dėžutę. Triufelius dėkite šaltai bent valandai, tada patiekite.

SKANAUS!


Populiarūs straipsniai