Šeimos pietūs

„Šeimos pietūs“ – „Rimi“ inicijuojamas projektas, kuriuo raginame šeimas gaminti kartu, praleisti daugiau laiko drauge ir taip stiprinti šeimos ryšius.

Projektas gimė stebint, kaip keičiasi bendravimas šeimose. Nuolatinis skubėjimas, greitas gyvenimo tempas, noras užsitikrinti geresnį gyvenimą palieka vis mažiau laiko bendravimui su vaikais ir kelia grėsmę šeimos ryšiams. Tyrimai rodo, kad tėvai, nors ir nori daugiau bendrauti su vaikais, tam skiria vos 1 val. per dieną, nes tam trūksta laiko, tėvai jaučiasi pavargę arba teigia neturintys tam finansinių galimybių.

„Šeimos pietų“ idėja yra paremta bendravimu. Virtuvė – vieta, kur dažniausiai susitinka visi šeimos nariai, o valgymas – kasdienis įprotis, tad neieškant papildomo laiko, neskiriant daugiau finansų ir nepavargstant, galima daugiau bendrauti su vaikais. Kartu gaminant, ne tik bendraujama, bet ir bendradarbiaujama, o tai ugdo gerąsias vaikų savybes – savarankiškumą, formuoja socialinius įgūdžius, didina jų savivertę.

„Šeimos pietų“ projektą įgyvendiname kartu su partneriais – psichologinės ir psichoterapinės pagalbos centru „Šeimos namai“ ir jo vaikų psichiatre Goda Bačiene bei tinklaraščio www.sezoninevirtuve.lt autore ir dviejų vaikų mama Renata Ničajiene.