Kaip plauti uogas, vaisius ir daržoves?

Vaisiai ir daržovės • 2019 m. Rugpjūtis 28 d.
Apie įvairių produktų plovimą sklando daug mitų. Vienuose teigiama, kad jeigu vaisių odelė nevalgoma, jų neva galima ir neplauti. Kiti virtuvės mitai piešia paveikslėlį apie vazoje gražiai pūpsančius vaisius, kuriuos galima iškart valgyti – esą jie nuplauti seniau. Visuose šiuose dalykuose yra dalelė tiesos, bet tik su išimtimis.
 

Vaisius, daržoves ir uogas geriausia plauti prieš pat vartojimą. Jeigu išplausite anksčiau, produktai greičiau ims gesti. Tačiau, jeigu kruopščiai išdžiovinsite, po jais patiesite popierinį rankšluostį ir įdėsite į šaldytuvą, galite vaisius, daržoves ir uogas išsiplauti ir vienu ypu.

Jeigu vaisius valgomas nuluptas, vis tiek pravartu jį nusiplauti, kad bakterijos nepatektų ant paties vaisiaus, kai jį lupsite arba pjausite.

Geriausia vaisius ir daržoves plauti šaltu vandeniu po dušo srove, nes vientisa srovė iš čiaupo žaloja jautresnius produktus. Jeigu virtuvėje neturite dušo čiaupo, tiks plauti ir po įprastu čiaupu, tik nustatykite nestiprią srovę, kad nebūtų pažeisti patys produktai.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas uogoms. Jos yra gležnos, jautrios pažeidimams, be to, mažos. Tad jas geriausia nuskalauti po dušo srove sietelyje, tada atsargiai išberti ant popierinio rankšluosčio ir leisti nudžiūti prieš sudedant į šaldytuvą. Uogos greičiau išdžius sudėtos ant popieriniu rankšluosčiu išklotų grotelių.

Prieskonines žoleles prieš vartojimą taip pat patartina nuskalauti sietelyje arba nuplauti maišant šalto vandens dubenyje ir leisti išdžiūti.

Lapines daržoves patartina atskirti nuo kotelių, lapus panardinti į šalto vandens pripiltą kriauklę ir palaikyti 5 minutes. Tada švelniai ranka maišyti lapus vandenyje, kad nuo jų nusiplautų nešvarumai, išimti iš vandens ir sudėti į salotų džiovintuvą. Jeigu tokio neturite, vienu sluoksniu sudėkite ant popierinio rankšluosčio arba grotelių. Jeigu nuplautas lapines daržoves dar dėsite į šaldytuvą, užtikrinkite, kad jos būtų sausos. Šlapi lapai labai greitai pūva.


Populiarūs straipsniai