Skautės patarimai stovyklaujantiems su palapinėmis: štai, ką svarbu žinoti išsiruošus į gamtą

Šventinės idėjos • 2023 m. Liepa 07 d.
Stovyklavimas – viena populiariausių vasaros sezono veiklų, suteikianti galimybę pajusti ryšį su gamta, atsipalaiduoti ir sukurti neišdildomus įspūdžius su artimaisiais.

Kaip susikurti saugią aplinką stovyklaujant su palapinėmis?

Anot U. Petrulytės, stovyklaujant su palapinėmis, sumažinamos rizikos: „Palapinėse daug mažiau buities prietaisų ar elektronikos, tad mažesnė ir tikimybė įvykti kokiai nors buitinei nelaimei. Taip pat, miegant palapinėje, daug geriau girdisi, kas vyksta aplinkui: ar vaikšto žmonės, gyvūnai, ateina audra ar lyja. Dėl to, miegodamas palapinėje, stovyklautojas būna labiau informuotas apie supančią aplinką ir gali tinkamai pasiruošti, kaip reaguoti.“

Skautė pabrėžia, kad stovyklaujant su palapinėmis būtina turėti pirmosios pagalbos krepšį, įrankius, reikalingus įsikūrimui (peilį, kirvį, kastuvą ir t. t.), žibintuvėlį, maisto gaminimo talpą.

„Dar galima turėti garsinių priemonių, jei netyčia reikėtų atbaidyti kokius gyvūnus, bet tai Lietuvoje yra labiau išimtis nei taisyklė. Taip pat svarbu žinoti vietos gamtininkų telefono numerį, jei ištiktų nelaimė“, – priduria U. Petrulytė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad palapinę reikėtų statyti toliau nuo vandens ir laužavietės, kur lygu ir sausa, vengti statytis prie senų medžių, įdubose: „Rekomenduojama stovyklauti tam skirtose, specialiai pažymėtose, vietose. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į gamtininkų atsiliepimus: sausros metu stovyklauti nepatariama, o kartais netgi ir draudžiama.“

Tam, kad įkūrus stovyklavietę nepasiklystumėte, U. Petrulytė pataria prieš ją paliekant tašką pasižymėti „Google maps“ ar kitoje žemėlapių programėlėje, kuri veikia ir be interneto ryšio: „Prieš išeidami pasitikrinkite artimiausius kelius, įsidėmėkite išskirtinius lokacijos bruožus. Taip pat stenkitės grįžti į stovyklavietę kol dar šviesu. Pasiklydus miške, naudokitės programėle, o jeigu el. įrenginiai išsikrovė, eikite viena kryptimi, kol prieisite bet kokį kelią, o vėliau juo eikite iki artimiausio išėjimo iš miško.“

Pasirūpinkite tinkamu stovyklavimo inventoriumi

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, gerai praleisti laiką gamtoje padės kruopštus išankstinis pasiruošimas: „Tuomet, atvykus į stovyklavietę, galėsite nesukti galvos dėl trūkstamų daiktų, suteikiančių komfortą iškylos metu. Pirkėjų patogumui, kad jiems nereikėtų važiuoti į vaistinę, siūlome įvairių losjonų nuo saulės suaugusiems ir vaikams, kremų ir pienelių po deginimosi, taip pat repelentų nuo uodų ir erkių, raminančių odą gelių po įkandimų. Tokiu būdu stovyklavimo patirtis išliks malonesnė ir būsite užtikrinti dėl tinkamos odos bei imuniteto apsaugos.“

Specialistė primena, kad „Rimi“ šiuo metu taikoma 40 proc. nuolaida palapinėms ir miegmaišiams:

„Verta pasinaudoti stovyklavimo priemonėms taikomomis akcijomis ir pigiau įsigyti ne vienerius metus tarnaujančių daiktų. Prieš iškylaujant, reikėtų pasirūpinti miegmaišiais, stovyklavimo kilimėliais, pripučiamu čiužiniu, indais ir įrankiais – viską galite įsigyti mūsų parduotuvėse.“

Norintiems sutaupyti specialistė primena, kad prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse visoje Lietuvoje galima rasti daugiau kaip 600 prekių, kurių įprastos kainos yra bene žemiausios rinkoje: „Taip atliepiame į žmonių norą sutaupyti ir greitai apsipirkti vienoje vietoje, nelyginant kainų įvairiuose prekybos centruose: dabar visas mėgstamas prekes galima įsigyti už patrauklią kainą.“


Populiarūs straipsniai