Universalioji daržovė – cukinija

„Rinkis sveikiau“ straipsniai • 2018 m. Balandis 11 d.
Moliūginių augalų šeimai priklausančios, itališkuoju aguročiu dar vadinamos cukinijos pasižymi itin švelniu, beveik neutraliu skoniu. Dėl šios savybės jas dera naudoti ruošiant pačius įvairiausius šaltus bei karštus patiekalus. Skanausite žalias ar vos vos apkepsite, patroškinsite, o gal gardžiai apskrudinsite ant grotelių... tiks visi jums žinomi gamybos būdai!

Jaunos, smulkutės cukinijos kulinarijoje naudojamos neluptos. Didesniųjų žievelę virtuvės meistrai rekomenduoja nuskusti, nepamirštant išskobti ir minkštimo su sėklomis. Kai kurie valgo ne tik cukinijas, bet ir jų žiedus. Smalsuoliams, linkusiems į gastronominius eksperimentus, tik priminsime, kad patiekalams yra naudojami vaisių nemezgantys daržovės žiedai.

Jei gaminate salotas, cukinijas šiek tiek pamarinuokite iš anksto. Čia pravers rūgštelės turinčios sultys (svarainių, citrinų), alyvuogių aliejus, medus, ryškiai geltoną spalvą padovanosiantys kario milteliai, tarkuotos žaliosios citrinos žievelės ir švieži žalumynai: krapai, petražolės, raudonėlis ir gaivioji mėta. Gerą pusvalandį marinate palaikytas cukinijas maišykite su šviežiais pomidorais, paprikomis, raudonaisiais svogūnais. Arba pagaminkite gaivias salotas su porais ir obuoliais. Ant viršaus itin skaniai žiūrėsis (o ir valgysis!) išdėlioti fetos arba rupios, nesaldžios varškės gabaliukai. Nepamirškite, kad maisto skoniui nemažai įtakos turi ir ingredientų pjaustymo būdas, tad verta susimąstyti, kokia forma – šiaudelių, kubelių ar griežinėlių – jums yra pati patrauksliausia.


Populiarūs straipsniai