Greipfrutas – vienas iš septynių Barbadoso stebuklų

Rinkis sveikiau • 2018 m. Balandžio 11 d.
Jeigu nusikeltumėte į senovę ir kam nors užsimintumėte svajojantys apie greipfrutą, vargu ar būtumėte suprasti. Mat su šiuo vaisiumi pasaulis susipažino tik XVIII amžiuje – tikėtina, po to, kai natūraliai susikryžmino du augalai. Kadaise uždraustuoju vaisiumi vadintas greipfrutas kildinamas iš Barbadoso (kartais jis netgi pavadinamas vienu iš septynių Barbadoso stebuklų!), o šiuolaikinį pavadinimą įgijo dėl to, kad auga kekėmis, primenančiomis vynuogių kekes (angl. „grape“ – vynuogė, „fruit“ – vaisius).

Švelniai karstelėjusi gaiva – ryškiausia greipfruto savybė, varijuojanti skirtingose šio vaisiaus rūšyse, kurių galime rasti ne mažiau nei dvi dešimtis, o Lietuvoje populiariausi – baltieji, raudonieji, „Sweetie“, ugli ir didieji pomelai.

Siūlome kokteilį, kurį sumaišysite, į trintuvą sumetę kelis rozmarino lapelius, porą ananaso griežinėlių, ½ stiklinės šviežiai spaustų greipfrutų sulčių. Pabarstykite granato sėklomis – tegul ryškios spalvos išvaiko žiemos tamsumus!

Dairotės, kuo pagardinti įprastą šviežių daržovių garnyrą? Greipfrutas gali tapti tiesiog nepakeičiamu akcentu paprastose agurkų salotose.

O gal jūs priklausote tiems, kurie norėtų dažniau valgyti greipfrutus, tačiau jus atbaido ilgas lupinėjimo procesas? Pasirodo, šio vaisiaus „mėsinėjimui“ yra sukurti net specialūs peiliai ir šaukštai, pasižymintys dantytais krašteliais. Visgi, galima ir naminėmis sąlygomis pamėginti greičiau pasiekti gaiviąsias skilteles. Nupjaukite vaisiaus viršūnę ir apačią, nulupkite žievelę peiliu, nupjaudami dalį minkštimo (šiek tiek primena bulvės lupimą). Tuomet padarykite išilgas įpjovas tarp plėvelių, jungiančių skilteles – ir pastarosios nesunkiai išsilaisvins iš odelės.

Na, o jeigu jums rūpi netradiciniai receptai, tuomet pamėginkite greipfrutą apdoroti termiškai – kai kuriose šalyse taip daroma, norint panaikinti kartumą. Pavyzdžiui, Kosta Rikoje iš virtų greipfrutų gaminami saldūs skanėstai.


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).