Efektyviausias būdas pagerinti fizinę ir emocinę sveikatą – bėgimas

Rinkis sveikiau • 2021 m. Rugpjūtis 01 d.
Pasak Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau" organizuojamos programos „Ruoškis bėgti" koordinatorės Ingridos Voicechovskos, bėgimas – vienas efektyviausių būdų suvaldyti nerimą ir pagerinti fizinę bei emocinę sveikatą. 

Bėgimas – ne tik svorio metimui

Nors bėgimas – puikus būdas stiprinti kūno raumenis, tai ne vienintelis šio judėjimo pliusas.

Programos „Ruoškis bėgti" koordinatorė, bėgikė Ingrida Voicechovska sako, kad bėgimas stiprina viso kūno sveikatą – gerina virškinimą, stiprina širdį ir kraujotakos sistemos veiką, mažiną aukštą kraujo spaudimą, stiprina sausgysles bei raiščius.

Bėgdami taip pat sulėtinsite senėjimo procesus – bėgant organizme gerėja kraujo pratekėjimas į odą bei deguonies ir maistinių medžiagų pasisavinimas.

„Bėgimas – tarsi meditacija. Kai kūnas juda, turime galimybę pailsinti mintis ir leisti joms „atsikvėpti" nuo visų rūpesčių. Tai galimybė atsikratyti įtampos ir streso", – sako I. Voicechovska.

Jai pritaria ir ilgų nuotolių bėgikas Egidijus Adomkaitis, vos per ketverius metus tapęs vienu greičiausių bėgikų šalyje.

„Pradėjus reguliariai bėgioti ne tik dingo nereikalingi kilogramai, bet ir sustiprėjo imunitetas, tapau darbingesnis, pradėjau geriau miegoti. Bėgiojant susiradau ir bendraminčių – emocinė sveikata taip pat pagerėjo. Atsirado socialinis bėgikų „burbulas", kuriame jaučiuosi puikiai", – džiaugiasi E. Adomkaitis.

Bėgimas mažina nerimą

Visi žinome, kad sportas gali būti naudingas mūsų fizinei sveikatai, tačiau ne taip dažnai susimąstome apie jo įtaką mūsų psichinei savijautai. Bėgimo metu kūne mažėja streso hormonų – adrenalino ir kortizolio – todėl senka įtampos lygis, mažėja nerimas.

„Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti gerą psichinę būklę, sulėtindamas smegenų ląstelių senėjimą bei skatindamas laimės hormono – endorfino – gamybą smegenyse. Reguliariai bėgiojant galima pajusti teigiamą poveikį kritiniam mąstymui, dėmesio koncentracijai, atminčiai bei emocinei būklei. Po bėgimo treniruotės pasijusite nusiraminę, pakylėti ir laimingi", – sako I. Voicechovska.

Prieš devynerius metus bėgimą atradęs E. Adomkaitis bėgimą prilygina geriausiems vaistams kovoje su nerimu:

„Apėmus nerimastingoms ar liūdnoms mintims visada išsiruošiu į bėgimo treniruotę. Dar nėra taip buvę, kad po jos grįžčiau piktas ar neramus."

Priklausymas bendruomenei didina motyvaciją

Abu bėgikai tikina, jog priklausant bendruomenei motyvacija bėgti padidėja, tad treniruotis tampa lengviau ir drąsiau.

„Tai sukelia teigiamus pokyčius fiziniame ir emociniame lygmenyje. Be to, priklausymas bėgimo klubui leidžia patirti bendruomeniškumo jausmą, ypač reikalingą mūsų emocinei sveikatai. Tai vienas iš būdų mažinti atskirtį bei jaustis, kad nuolat esi apsuptas motyvuojančių, palaikančių žmonių. Kartu su klubo nariais ne tik treniruojamės, bet ir aptariame savo tikslus, aiškinamės tinkamiausius būdus rezultatams gerinti, planuojame, kuriose bėgimo varžybose dalyvausime", – pasakoja E. Adomkaitis.

Pasak sportininko, bėgimo varžybos – tai puikus būdas bėgikams ne tik išsiaiškinti savo jėgas norimose distancijoje, tačiau ir pajusti palaikymą, vieningumo džiaugsmą kartu dalyvaujant renginiuose.

„Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais su bėgimo klubu planuojame dalyvauti „Rimi Vilniaus maratone" – kiekvienas nusibrėžiame savo tikslą, o taip pat siekiame ir bendro tikslo – laimėti komandos taurę. Komandinių bėgimų tikslų ir planų kūrimas motyvuoja treniruotis bei dar labiau palaikyti vieni kitus", – sako bėgikas.

„Rimi Vilniaus maratono“ informacija ir nuotraukos


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).