Dėmesys sveikatai – kasdien: į tvarumo kelionę ir sveikesnį gyvenimo būdą „Rimi“ siekia įtraukti savo darbuotojus ir pirkėjus

„Rinkis sveikiau“ straipsniai • 2022 m. Balandis 07 d.
Daugeliui jeigu ne nuo sausio, tai atėjus pavasariui norisi pradėti gyventi sveikiau – dažniau būti gryname ore, daugiau judėti ir valgyti šviežią, sveikatai palankesnį maistą.

Todėl prekybos centras „Rimi“ kasmet balandžio mėnesį skelbia sveikatos sąmoningumo mėnesiu ir kviečia gyventi tvariau: rinktis sveikesnius produktus, daugiau judėti, o tuo pačiu tausoti gamtą ir maistą. Šiandien minint Pasaulinę sveikatos dieną „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas įsitikinęs, kad pokyčius svarbu pradėti nuo savęs, todėl tvari veikla įmonėje apima net kelias sritis: lokalumą, aplinkosaugą, sveikatą, įvairovę ir kokybę.

Įprastus produktus keiskime palankesniais sveikatai

Pasak „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo L. Aleliūno, tiek fizinėse „Rimi“ parduotuvėse, tiek e. parduotuvėje „Rimi.lt“, galima rasti net 838 prekes, pažymėtas etikete „Rinkis sveikiau“ – jų pardavimai kasmet didėja. Tai daugiau skaidulinių medžiagų turintys pilno grūdo produktai, kuriuose mažiau cukraus, druskos, daugiau gerųjų riebalų, nėra GMO, sintetinių maisto priedų. Sveikesni produktai atrenkami atsižvelgiant į Baltijos ir Šiaurės šalių mitybos rekomendacijas bei Pasaulio sveikatos organizacijos sveikos mitybos gaires.

Pirkėjai vis dažniau skaito maisto produktų etiketes, o ieškodami gero kainos ir kokybės santykio atkreipia dėmesį į „Rimi“ privačios etiketės produktus. „Juose, bendradarbiaudami su Baltijos šalių gamintojais, toliau mažiname druskos, riebalų ir cukraus kiekį, atsisakome nenaudingų sveikatai skonio stipriklių, stengiamės, kad iš mūsų parduotuvių pirkėjai išsineštų kuo palankesnius sveikatai produktus. Jau atrinkome 500 prekių, kurių sudėtį ir receptūrą vėl peržiūrėsime, kad galėtume įgyvendinti pakeitimus ateinančiais metais“, – sako specialistas.

Daugiau augalinio maisto

Remiantis Baltijos šalių mastu atlikto „Rimi“ tyrimo duomenimis, nors gyventojai jau įprato vartoti daugiau vaisių ir daržovių, tik maža dalis – vos 20-30 procentų – valgo juos kasdien, o lietuviai atsilieka tiek nuo kaimynų, tiek nuo kitų Europos šalių. Vaisių ir daržovių stygius mityboje, sėslus gyvenimo būdas turi įtakos viršsvoriui ir įvairioms ligoms. Švęsdama sveikatos mėnesį „Rimi“ kviečia gyvenimo būdą keisti mažais žingsneliais – pradedant nuo sveikesnės produktų sudėties, augalinio maisto mityboje didinimo.

„Sieksime, kad iki 2025 metų kiekvienas lietuvis per dieną suvartotų bent 400 g vaisių ir daržovių. Tuo pačiu stengiamės kartu su savo pirkėjais mokytis nešvaistyti maisto: pradėjome prekybą iš dalies praradusiais prekinę išvaizdą, bet vartojimui tinkamais vaisių ir daržovių rinkiniais. Jie kainuoja tik 79 ct už kilogramą – tai galimybė ir sutaupyti, ir pasigaminti namuose sveikatai palankų daržovių troškinį ar susiplakti vaisių glotnutį, o dalį jų užsišaldyti“, – pataria L. Aleliūnas.

Pavasaris – puikus metas aktyviam laisvalaikiui

Kai atšyla orai, parkuose padaugėja bėgančių ar riedančių įvairiausiomis transporto priemonėmis. Balandis – puikus metas bent retkarčiais automobilį iškeisti į dviratį, o savaitgalį skirti pėsčiųjų žygiui. Įgyvendindamas savo tvarumo strategiją „Rimi“ ne tik savo darbuotojus, bet ir klientus bei partnerius ragina būti aktyvius ir kuo daugiau judėti – ta proga prekybos tinklas tapo jau dešimtą kartą sostinėje atidarytos miesto dviračių dalijimosi sistemos „Cyclocity Vilnius“ partneriu.

Vilniaus mieste esančiuose 37-iuose punktuose galima rasti 300 dviračių, paženklintų „Rinktis sveikiau“ logotipu, kuriuo „Rimi“ prekybos centruose žymimi ir kartu su mitybos specialistais atrinkti sveikatai palankūs produktai.

„Ne tik tobuliname asortimentą, kad jame būtų kuo daugiau sveikatai palankesnių produktų, bet ir palaikome tokias fizinį aktyvumą skatinančias veiklas kaip Vilniaus miesto dviračiai bei „Rimi“ Vilniaus maratonas, vykstantis rugsėjo pradžioje. Visi žinome, kad sportas gali būti naudingas mūsų fizinei sveikatai, tačiau ne taip dažnai susimąstome apie jo įtaką mūsų psichinei savijautai. Bėgimo metu kūne mažėja streso hormonų, todėl senka įtampos lygis, mažėja nerimas. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti gerą psichinę būklę, skatindamas laimės hormono – endorfino – gamybą smegenyse. Reguliariai bėgiojant galima pajusti teigiamą poveikį kritiniam mąstymui, dėmesio koncentracijai, atminčiai bei emocinei būklei. Po bėgimo treniruotės pasijusite nusiraminę ir pakylėti“, – sako „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas.

Daugiau apie „Rimi“ sveikatos mėnesį galime sužinoti čia.


Populiarūs straipsniai