Bendrovei „ICA Gruppen“ – apdovanojimas iš Jungtinių Tautų už klimato kaitos problemų sprendimą

Rinkis sveikiau • 2021 m. Spalis 06 d.
Už pastangas tampant klimatui neutralia bendrove Jungtinės Tautos skyrė apdovanojimą Švedijos bendrovei „ICA Gruppen“, kuriai priklauso ir mažmeninis prekybos tinkas „Rimi Lietuva“. Bendrovė įvertinta už indėlį didinant klimato neutralumą tiekimo grandinėje ir pardavimų procesuose. Apdovanojimas bendrovei bus įteiktas Škotijos komercijos sostinėje Glazge, kur lapkritį 26-ąjį kartą vyks Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija „COP26“.
 

Per praėjusius metus ICA grupė tapo klimatui neutralia bendrove. Nuo 2006 m. ji net 76 proc. sumažino šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų išmetimo kiekį. Be to, bendrovė yra užsibrėžusi tikslą iki 2030 metų pasiekti nulinį į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų balansą ir perpus sumažinti pirkėjų įsigyjamų prekių paliekamą CO2 pėdsaką.

„Aš be galo didžiuojuosi iki šiol pasiekta pažanga. Kai nustatėme savo tikslus 2020 metams, numanėme, kad juos pasiekti bus sunku, bet tada juos viršijome. Dabar, kai žengiame kitą žingsnį ir siekiame tapti klimatui neutralia bendrove, labai malonu už savo darbus sulaukti tokio pripažinimo“, – sako „ICA Gruppen“ generalinis direktorius Peras Strömbergas.

Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje iš viso bus apdovanota 11 laimėtojų. „ICA Gruppen“ yra vienintelė Švedijos bendrovė, kuriai Jungtinės Tautos suteiks apdovanojimą jau antrą kartą. Pirmą apdovanojimą už projektą „Klimato teisė“ informacinių ir technologinių ryšių kategorijoje bendrovė buvo apdovanota 2016 metais.

ICA grupė buvo pirmoji maisto prekių mažmenininkė Švedijoje, kuri išsikėlė mokslu pagrįstus tikslus ir nustatė, kaip sumažinti klientų perkamų maisto produktų poveikį klimatui.

„Šiandien net trečdalis klimato poveikio atsiranda dėl maisto gamybos, todėl, kaip maisto prekių mažmenininkas, turime unikalią galimybę ką nors pakeisti, nes esame tarp gamybos ir vartojimo. Visi mažmenininkai gali imtis atsakomybės už išmetamų teršalų kiekį, kurį sukelia mūsų vartojimas, ir bandyti jį sumažinti“, – sako „ICA Gruppen“ vyriausioji korporacinės atsakomybės vadovė Kerstin Lindvall.

„Rimi“ parduotuvėse ir sandėliuose naudojami įvairūs energiją taupantys komponentai, o vieni svarbiausių – LED apšvietimas, CO2 kaip šaldymo agentą naudojanti šaldymo įranga, atsinaujinančios energijos šaltiniai, efektyviai suplanuota logistika.

„Kas mėnesį NASA skelbia vidutinę CO2 koncentraciją Žemės atmosferoje – ji nuolat didėja ir šiuo metu yra didžiausia per pastaruosius 650 000 metų. Vidutinė globali metinė temperatūra jau pakilo 1,18C lyginant su 1880 m. Daugybė signalų jau seniai liepia suklusti ir spręsti CO2 išmetimo problemas. „Rimi“ pavyko sumažinti CO2 išmetimus net 81% lyginant su 2006 m., bet didelis darbas dar laukia prieš akis. Žengsime už mūsų įmonės ribų ir mažinsime mūsų pirkėjų bei tiekėjų klimato įtaką. Mes puikiai suprantame, kad individualiais veiksmais klimato kaitos problemų neišspręsime, todėl darbas kartu yra ypatingai svarbus“, – sako Liudvikas Aleliūnas, „Rimi“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Baltijos šalyse.

„Rimi“ motininė bendrovė „ICA Gruppen“ klimato srityje turi išsikėlusi kelis svarbiausius tikslus. Įmonė siekia vėliausiai iki 2030 m. 50 proc. sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį, tenkantį klientų produktų krepšeliams, bei užtikrinti, kad didžiausi tiekėjai iki 2025 m. išsikeltų mokslu pagrįstus klimato tikslus. Taip pat iki 2025 m. ji užtikrins, kad privačios etiketės produktų pakuotės būtų lengvai perdirbamos arba daugkartinės, o iki 2030 m. pabaigos – kad plastikinės pakuotės būtų pagamintos iš perdirbto plastiko.


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).