Sodiname 🧅 svogūnus namuose: paprasta ir lengva!

Mažųjų dirbtuvėlės • 2023 m. Kovas 15 d.
Laukėm ir pagaliau sulaukėm! Į mūsų namus pasibeldė tikrasis pavasaris 😊 Ir kaip smagu, kad ne tik kalendoriuje, bet ir už lango. 

Taigi, jei ir jūs norite pasikviesti pavasarį į namus, o gaivias 🥗 salotas arba rytinį omletą pagardinti šviežiais svogūnų laiškais, tai pats metas imtis darbo.

Prisijungsite? 🧐😜

Kviečiame pasiraitoti rankoves ir skubėti sodinti svogūnų. Yra du pagrindiniai būdai, kuriuos pasirinkus, visada būsite apdovanoti puikiu derliumi.

PIRMASIS VARIANTAS – AUGINAME VANDENYJE

Jums reikės:

  • Nedidukų svogūnų;
  • Butelio;
  • Vazonėlio, lovelio arba stiklinės, vandens.

Nuo svogūno nuimkite sausus lukštus ir sudėkite svogūnus į vandens pripiltą pasirinktą indą. Labai svarbu, kad vanduo vos liestų svogūną, nes jei jo bus daugiau, svogūnas greitai ims pūti.

Kasdien stebėkite svogūnus – kol nesimato šaknų, vandenį keiskite kasdien, o kai šaknys ims matytis, keisti vandenį galima ir rečiau (kas kelias dienas).

Jei vandens nekeisite, jis užsistovės stiklinėje ir ims skleisti itin nemalonų kvapą.

Tinkamai augindami svogūnus, jau po kelių savaičių galėsite mėgautis pirmaisiais svogūnų laiškais 😊

ANTRASIS VARIANTAS – AUGINAME ŽEMĖJE

Jums reikės:

  • Nedidukų svogūnų;
  • Pailgo vazono arba lovelio;
  • Žemių;
  • Vandens palaistyti.

Nuo svogūnų nuimkite sausus lukštus. Į lovelį ar pasirinktą vazonėlį pilkite žemių, sulaistykite jas ir sudėkite svogūnus 2-4 cm atstumu vienus nuo kitų.

Palaistykite šiltu vandeniu ir laikykite šiltesnėje vietoje.

Kai pastebėsite, kad prasikala pirmieji daigai, svogūnus perkelkite į tokią vietą, kur jie gaus daugiau šviesos (puikiai tinka palangė).

Oi kaip bus smagu, kai išaugs pirmieji svogūnų laiškai! Tada juk galėsite jais gardinti pačius įvairiausius patiekalus – idealiai tinka omletui, sumuštiniams, grikiams ar kitiems jūsų mėgstamiems patiekalams 😊 😊

DAR DAUGIAU ŠAUNIŲ IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai