Ką veikti su sniegu namie? Idėjos mažiems ir dideliems vaikams

Mažųjų dirbtuvėlės • 2024 m. Sausis 07 d.
Daugeliui vaikų ir šeimų žiema siejasi su pramogomis ⛄ lauke. Važinėjame su rogėmis nuo kalnų, mėtomės sniego gniūžtėmis, maudomės sniege, darome sniego angelus arba purtome sniegą nuo medžių vieni ant kitų. 
 

Tada grįžtame namo, persirengiame ir susisukame ant sofos gerti kakavos. Bet ką daryti, jei už lango sniego daug, o išeiti į kiemą negali? Pavyzdžiui, užpuolė gripas, peršalimas ar koks kitas neprašytas virusas? Štai mano vaikus prieš pat didžiąsias metų šventes pakirto plaučių uždegimas, todėl ilgai turėjome būti namuose ir saugotis nuo papildomų virusų ir komplikacijų.

Vis tik neatimkime iš vaikų džiaugsmo mėgautis sniegu – dalinuosi TOP idėjomis, kurios nudžiugins vaikus net tada, kai jiems reikia būti namie. Šios veiklos įtraukia, nudžiugina ir suteikia pačių geriausių emocijų.

PIEŠIMAS ANT SNIEGO

Pasiėmiau didelę kepimo formą ir nuėjau į kiemą atsinešti sniego. Kepimo forma pakankamai gili, tad ir sniego tilpo nemažai. Kai atnešiau į namus, vaikai labai apsidžiaugė.

Paruošiau skirtingų dydžių teptukų, akvarelės, guašo ir leidau tepti sniegą. Godai gavosi vienokie ornamentai, Kajui – „makalošė“ su kitokiomis spalvomis.

Jei už lango, deja, nėra sniego, išbandykite piešimą ant vatos. Ji balta, puri, o ant jos piešti – didelis smagumas. Išbandyta ir patvirtinta.

Veiklos vaikai turėjo į valias – džiaugėsi „sniego“ pramogomis nekeldami kojos iš namų.

EKSPERIMENTAS SU SNIEGU

Dar viena smagi pramoga su sniegu – stebėti, per kiek laiko jis tirpsta. Atsineškite iš lauko sniego ir su vaikais įdėkite jį į stiklainius. Svarbiausia, kad būtų permatomi ir matytumėte, kaip vyksta procesai.

Leiskite sniegui tirpti savaime. Stebėkite su vaikais, per kiek laiko sniegas ištirpsta.

Su didesniais vaikais galite pažaisti daugiau – šalia stiklainio uždekite žvakę arba stiklainį pastatykite prie šilto radiatoriaus ir žiūrėkite, kaip keičiasi sniego tirpimas.

Ar sniegas tirpsta greičiau, ar visada vienodai? Per kiek laiko ištirpo? Ar tirpsta vienodai, nepriklausomai nuo to, kiek sniego įdėta stiklainį?

Pabandykite ištirpusį sniegą supilti į ledukų formeles ir įdėti į šaldiklį. Kas bus? Kuo virto iš lauko atsineštas sniegas?

Šis eksperimentas iš pažiūros atrodo labai paprastas, tačiau iš tiesų čia yra ir daugiau įdomybių – su pradinukais kalbėkitės apie medžiagų keitimosi būsenas – kaip kietosios medžiagos (sniegas) virsta skystomis (vanduo), o kuo virto vanduo, įdėtas į šaldiklį su ledukų formelėmis?

PIEŠIMAS ANT LEDO

O dabar dar viena smagi užduotis, kuriai net nereikės sniego – užteks, kad turėtumėte vandens. Paimkite kepimo formą, kokią namie turite. Aš turėjau silikoninį zuikį, tad jį ir panaudojau. Užpilkite jį vandeniu ir dėkite į šaldiklį.

Kai vanduo virs ledu, išimkite ir duokite vaikams nuspalvinti zuikį – tam puikiai tinka akvarelė arba įvairūs dažai. Svarbiausia, viską darykite ant didelio padėklo ar kepimo skardos, nes ledas ims tirpti greičiau, nei galima pagalvoti.

Tokios veiklos vaikus įtraukia, jie jaučiasi valdantys situaciją, gali kūrybiškai pasireikšti, o ir laikas, praleistas užsiimant įdomiomis veiklomis, suartina visą šeimą. Būkite kartu ir mėgaukimės etapu, kol vaikai dar su mumis.

O ką jūs veikiate su sniegu? Pasidalinkite, nes visos idėjos vienodai žavios ir smagios ⛄

DAR DAUGIAU ŠAUNIŲ IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai