Žaidimai, kurie nieko nekainuoja: džiaugsis ir vaikas, ir mama

Mano šeimai • 2021 m. Spalis 06 d.
Mūsų namuose klega ne tik antrokė Goda, kuri šiuo metu pasinėrusi į ? matematikos, lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo atradimus, bet ir beveik pusantrų metukų ? Kajus. 
Smalsus ir aktyvus berniukas kasdien apeina savo žaislus, knygeles ir vis ieško, ką būtų galima įdomaus nuveikti. Kartais atrodo, kad jo turimi žaislai ? jam atsibosta, todėl imuosi gudrybių.


Oi ne ne, tik nepagalvokite, kad vos pastebėjus, jog vaikas nenori žaisti, bėgu pirkti naujų žaislų ??‍♀️ Tikrai ne! ?
Vietoje to, kad išleisčiau pinigus naujiems daiktams, aš bandau sugalvoti, ką būtų galima įdomaus sukurti iš daiktų, kuriuos mes jau turime. Ir čia aš nebūsiu kukli – mano idėjas Kajus „užskaito“ ir džiaugiasi žaidimais!
Žinote, ką aš vadinu „džiaugiasi žaidimais“? Man tai – 10 minučių, skirtų ramiai išgerti kavą arba perskaityti naujienas be zyzimo fone. ?
Taigi, mamos, jeigu ir jums labai norisi laisvų minučių ir laisvų rankų, pasidalinsiu idėjomis, ką galite sukurti/pagaminti namuose, kad mažieji herojai būtų užsiėmę.
Stengiuosi, kad kiekviena veikla, kurios imasi Kajus, lavintų smulkiąją motoriką, koordinaciją bei kantrybę.

Atradimai lovelėje

Kartais sauskelnių keitimas man primena egzorcizmo seansą. Kajus bėga, aš gaudau. ? Nusprendžiau, kad taip tęstis nebegali, todėl pabandžiau prikaustyti dėmesį prie lovelės.?️

Į lovytės tarpelius prikaišiojau jo turimų žaislų. Tai buvo plastmasiniai kamuoliukai, pripučiami kvadratėliai ir keli pliušiniai ? žaisliukai. Beje, jūs galite dėti, ką panorėję, ką turite. Šios veiklos esmė paprasta – pridedi daiktų ir leidi vaikui juos įstumti. Kajui labai patinka kaskart atėjus prie lovelės surasti naujose vietose pridėtų žaisliukų.

Papildoma nauda: man labai patinka, kai ryte arba po pietų ? miegelio Kajus neskuba bėgti iš lovos, o ilgiau joje pabūna. Taigi, dėlioti į tarpelius žaisliukus jam patinka ne tik, kol keičiame sauskelnes, rengiamės, aunamės, bet ir vos pabudus iš miego.

Siūlų pančiai

Mūsų Kajus labai mėgsta dėlioti daiktus iš vienos dėžutės į kitą. Tai jis gali daryti gana ilgai: ima, pavyzdžiui, flomasterius ir deda juos iš vienos dėžutės į kitą. Tą patį gali daryti ir su lego kaladėlėmis – tiesiog keisti jų buvimo vietą.

Vieną dieną nusprendžiau apsunkinti šią įprastą jo veiklą. ?

Susiradau vilnonių siūlų ir jo turimas dėžutes su įvairiais daiktais (daugiausiai kliuvo sesės kanceliarinėms priemonėms, mat su jomis žaisti įdomiausia) apvyniojau jais.

Iš pradžių vaikinas nelabai suprato, ko iš jo noriu, bet kai parodžiau jam, kaip reikia iš tarpelių traukti daiktus, panašu, kad liko susižavėjęs. Tokia veikla jį sudomino 15-20 minučių ir tai aš vadinu geru rezultatu!

Papildoma nauda: jeigu užpančiosite, pavyzdžiui, flomasterius, priklausomai nuo vaiko amžiaus, ištraukdami juos iš dėžutės būtinai įvardykite, kokios tai spalvos daiktas. Natūralus spalvų įtraukimas į nuolatinę kalbą, kurią girdi vaikas, padeda geriau ir greičiau suprasti supančią aplinką.

Lipnios juostelės burtai

Jūsų vaikas turi savo staliuką, prie kurio užsiima vienokia ar kitokia veikla? O gal tai paprasčiausia maitinimo kėdutė? Viena iš lavinimo idėjų vaikui, kuri gerina smulkiąją motoriką, yra susijusi su lipnia juostele.

Paimkite kelis daiktus (tai gali būti medinė mentelė nuo ledų, pieštukas ✏️ , dėlionės detalė ? ir pan.) ir juos prie staliuko priklijuokite su lipnia juostele.

Vaiko smalsumas nugalės – net ir paprasčiausią detalę jis norės ištraukti iš lipnios juostelės pinklių, todėl krapštys tol, kol pavyks. Jeigu vaikui per sunku, parodykite, kur lipnios juostelės kraštelis ir padėkite įveikti sunkumus.

Papildoma nauda: kiekvieną kartą, kai vaikui pavyks nuklijuoti juostelę, būtinai jį pagirkite. Atrodo, tokie maži laimėjimai, tačiau suvokimas, kad vaikas pats savarankiškai sugeba įveikti užduotį, jam suteikia didžiulę naudą ir stimulą siekti toliau.

Kaštonų taupyklė

Ar ir jūs namuose turite, pavyzdžiui, nuo bulvių traškučių likusių pakuočių? O gal turite užsigulėjusių plastmasinių kibirėlių ar dėžučių? Tai štai, atėjo metas prikelti jas antram gyvenimui ?

Aš paėmiau bulvių traškučių dėžutę, apvyniojau ją folija (galima ir kepimo popieriumi), prakirpau indelio viršų taip, kad pro jį tilptų kaštonas, ir daviau Kajui su krūva ? kaštonų.

Parodžiau, kaip reikia mesti ir, nemeluoju jums, ramiai sau ? stebėjau, kaip jis prikrauna pilną indelį.

Tiesa, ištraukti juos jam savarankiškai kiek sudėtinga, todėl aš padėjau. Veiklos priemones palikau matomoje vietoje ir netrukus vėl pastebėjau, kad jis grįžo krauti kaštonų į savo blizgiąją taupyklę.

Papildoma nauda: vaikas ne tik kraus kaštonus, bet ir tuo pačiu lies foliją arba kitą popierių, į kurį suvyniosite dėžutę, todėl tai jam padės pažinti skirtingas tekstūras bei medžiagas.

Smagių atradimų ir gero laiko su vaikais! ?

Daugiau idėjų ir patarimų – FB SvečiuosepasGodą ?


Populiarūs straipsniai