TOP5 patarimai, kad saulė 🌞 nepridarytų žalos

Mano šeimai • 2022 m. Liepa 07 d.
Nors pirmosios 🌞 vasaros dienos buvo lietingos ir apsiniaukusios, vis tik Europoje prasidėjusios karščio 🔥 bangos pasiekė ir mūsų šalį. Kaip gintis 🤷‍♀️ nuo saulės, kai saulės spinduliai kasdien tampa vis aštresni ne tik mūsų, bet ir vaikų odai? 

Tiek suaugusių, tiek vaikų oda yra itin jautri saulei, o jos spinduliai, sutikite, mamos, gali pridaryti neišvengiamos bėdos.

Gerai prisimenu, kaip paauglystėje norėjau turėti rudas rankas ir įdegusią nugarą – atsiguldavau saulėje ir degindavausi nuo ryto iki vakaro. Ir ką? Nei aš gražesnė tapau, nei man tas rudumas reikalingas. Tiesa, tą supranti tik su amžiumi ir atėjusia gyvenimo patirtimi 😉

Dabar savo odą aš labai saugau, o kremu su SPF tepuosi ištisus metus, nes žinau, kad net ir žiemą pasirodantys saulės spinduliai pridarys daugiau žalos negu naudos. Kitaip tariant, saugau savo jaunystę 😉

Vaikams irgi visada turiu kremą su apsauga nuo saulės.

Man labai svarbu, kad filtrai, kurie apsaugotų vaikus nuo saulės, būtų mineraliniai, o SPF ne mažesnis nei 50. Neturiu savo mėgstamų prekinių ženklų, tačiau pirkdama visada atsižvelgiu į šiuos du kriterijus.

Kiek įmanoma, vaikus stengiuosi apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau mamos supras – kaip gali paaiškinti neiti vaikui ten, kur šviečia saulė, jeigu būtent ten žydi gražiausia 🌻 gėlytė arba įrengtos įdomiausios supynės.

Vis tik per mamytės patirtį sukaupiau kelis patarimus, kuriais drąsiai dalinuosi ir su jumis! Aš labai labai tikiuosi, kad pravers, nes nėra nieko blogiau už naktį verkiantį nuo saulės nudegusį vaikutį ir jo ploną odelę.

  • Vietoje trumpų rankovių – marškinėliai ilgomis. Prasidėjus vasarai, vaikams visada nuperku natūralaus pluošto lengvus marškinėlius 👕 ilgomis rankovėmis. Gali būti linas, medvilnė, svarbu, kad būtų patogūs. Renkuosi tik baltus arba pačių šviesiausių spalvų, kurios, kaip mano močiutė sako, „atmuša“ saulę. Su tokiais nebūna per karšta, tačiau jie puikiai apsaugo pečius, rankas ir nugarą nuo tiesioginės kaitros.
  • Kepurė su snapeliu ir nugarėle. Goda į lauką eina visada tik su galvos apdangalu – stengiuosi, kad tai būtų skrybėlaitė, kuri sukurtų kiek įmanoma didesnį šešėlį, o Kajui perku specialias vaikiškas kepuraites su snapeliu ir nugarėle, nes trumpaplaukiams berniukams ypač greitai nudega kakliukas.
  • Specialūs maudymosi drabužiai. Mamos, šiais laikais mažyliams galima rasti tiek kepurių, tiek maudymosi drabužių su SPF filtrais. Būtent tokius ir perku Kajui, stengiuosi, kad drabužis būtų vientisas ir uždengtų kiek įmanoma daugiau kūnelio.
  • SPF kremas. Kaskart einant į lauką tepu atviras kūno dalis kremu, po kiekvienų maudynių tepimą pakartoju. Renkantis kremą dar atsižvelgiu, kad jis būtų purškiamas. Taip daug patogiau, kai nereikia tepti kūnelio, kuris jau gali būti sujautrėjęs nuo saulės. Ypač ši taisyklė pasitvirtina prie jūros, kai kūnas būna ir šlapias, ir smėlėtas supurškei, leidai nudžiūti ir viskas.
  • Vanduo. Mamos, čia jau būsiu tetulė pamokslautoja. Jokių sulčių ir gazuotų gėrimų vasarą, kai kepina saulė! Tik vanduo, vanduo ir vanduo! Sultys yra desertas, puikiai tinka pasilepinti, kai norisi kažko skanaus ir saldaus, tačiau dar nėra tokių sulčių, kurios atstotų vandenį. Ir, beje, gerti vandenį 💦 reikia ne tada, kai jau jaučiate troškulį, o nuolat, nedideliais gurkšneliais, kad organizmas prakaituodamas nedehidratuotų.

Saugių saulės ☀ spindulių jūsų šeimoms!

DAUGIAU IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai