TOP3 kryptys Vilniuje: džiaugsis ir vaikai, ir suaugę

Mano šeimai • 2021 m. Lapkritis 17 d.
Mūsų šeima labai mėgsta keliauti, o karantinas padėjo atrasti daugybę 🥰 gražių vietų visoje Lietuvoje ir ypač Vilniuje. 

Įpratome savaitgaliais, vos prabudę, skubėti kepti karštų 🥪 sumuštinių, užkandėlių, virti arbatą į termosą ir skubėti pasirinkta kryptimi. Kartais smagu nuvažiuoti pamaitinti briedžių ar pasivaikščioti palei upę. Daug gražių pažintinių takų ir takelių šalia sostinės – tereikia ieškoti ir atrasti.

Visai nesvarbu, kad už lango rytais spaudžia šaltukas, apsirenkite šiltai, susiraskite 🧤 pirštines, kepures, šalikus ir pirmyn į žygius! Net jeigu kartais ir tingisi pakilti nuo sofos, garantuoju, džiaugsitės praleidę laiką gamtos apsuptyje.

Su jumis dalinuosi TOP3 kryptimis Vilniuje. Tegul tai bus jūsų šio 🍂 rudens arba žiemos sezono atradimas. O jeigu čia jau buvote, kodėl gi nenuvykus dar kartą – pati pastebėjau, kad su augančiais vaikais kiekvieną kartą sugebu pamatyti vis ką nors naujo ir įdomaus.

RIBIŠKIŲ PAŽINTINIS TAKAS

Vieta: Minsko pl.14, Vilnius
Tako ilgis: 6 km arba 2 km

Tai smagus šešių arba dviejų kilometrų pažintinis takas, į kurį leidomės šį rudenį visi keturiese. Kalnai, kalneliai, pakilimai ir nusileidimai – šis pažintinis takas yra turtingas neišpasakytais vaizdais. Nuo kalnų atsiveria įspūdingos medžių 🌳 viršūnės, o vietomis, lyg ant delno, matyti visas Vilnius, besikeičianti gamta.

Eidami rasite ir vabzdžių 🐜 viešbutį, skruzdėlynus ir net iš šakų suformuotus lauko „foteliukus“, į kuriuos vaikai mėgsta pritūpti. Prie įėjimo į taką – erdvi ir didelė vaikų žaidimų aikštelė.

Pasirinkę šį kelią, galite patys nuspręsti, kiek laiko užtrukti – ilgasis maršrutas siekia 6 kilometrus, trumpasis – kiek daugiau nei du, todėl viskas priklauso nuo jūsų šeimos norų ir poreikių.

Mes į šį kelią leidomės su vežimėliu – vietomis vyrui teko jį nešti, nes slidūs 🍁 lapai ir pakilusios medžių šaknys tapo nemenku išbandymu. Papildomų laiptų, kas apsunkintų judėjimą vežimu, nėra, todėl visas kliūtis įveikėme.

Įdomu tai, kad šiame pažintiniame take rasite nemažai informacinių stendų. Kiekviename iš jų yra informacija apie miške 🐾 gyvenančius gyvūnus, vabalėlius ir pan.

PŪČKORIŲ PAŽINTINIS TAKAS

Vieta: Belmonto g. 17C, Vilnius
Tako ilgis: 5,3 km

Jei norite apžiūrėti vietas, kur pirmoji šalies dama vedžioja šuniuką, keliaukite į Pūčkorių pažintinį taką, esantį Belmonte. Nejuokauju, kai savaitgalį prie pat Pūčkorių atodangos prisėdome užkąsti, sutikome žygiuojančią Prezidento žmoną Dianą Nausėdienę. Žinoma, daugeliui smalsuolių įdomu sužinoti ir pamatyti, kur gyvena pirmoji šalies pora.

Vis dėlto, ne tik tai kaskart sužavi čia atvykus. Mūsų šeima drąsiai sako, kad šis takas yra vienas gražiausių ir įdomiausių Vilniuje dėl besikeičiančių vaizdų. Ėjimas šiuo pažintiniu taku persipina su gamtos pažinimu – ties Belmonto restoranu ir pramogų oaze galima pamatyti krioklius, malūną, žaidimų aikštelę, beždžionių tiltą, vėliau tenka eiti ir palei upę, kopti į kalnus, o galiausiai pasigrožėti Pūčkorių atodanga tiek iš apačios, tiek iš viršaus.

Jei keliausite į Pūčkorius, būtinai įsidėkite užkandžių ir ☕ arbatos – čia yra nuostabiai gražių vietų, kuriose norėsis sustoti pailsėti ir pasigrožėti gamta.

LĖKTUVŲ STEBĖJIMO AIKŠTELĖ

Vieta: Rodūnios kelias

Nenorite vaikščioti po gamtą? Gerai, turime kitą idėją, kuri nepaliks abejingų! Ja žavėjosi ir vaikai, ir mes su vyru. Tikrai buvo šaunu!

Jei turite laisvo laiko arba tiesiog keliaujate pro šalį, būtinai nuvažiuokite į lėktuvų ✈️ stebėjimo aikštelę. Vilniaus oro uosto teritorijoje atidaryta aikštelė jau veikia kelerius metus. Čia galima visiškai nemokamai iš lauke esančios aikštelės stebėti, kaip kyla ir leidžiasi lėktuvai.

Dviejų aukštų atvira aikštelė taip ir kviečia pajusti lėktuvų variklių gausmą. Orlaiviai skraido gana dažnai, todėl atvykę valandai arba kelioms, tikrai pamatysite daug pačių įvairiausių lėktuvų. Esu girdėjusi, kad pilotai 🧑‍✈ kartais net pamojuoja smalsaujantiems vaikams!

Beje, jeigu prailgs lėktuvų laukimas, šalia yra didžiulė žaidimų aikštelė, kurioje vaikai galės pasisupti, palaipioti ir smagiai praleisti laiką.

Keliauti, atrasti naujas vietas yra labai smagu nepriklausomai nuo metų laiko! Tereikia su savimi pasiimti 😊 šypseną, gerą nuotaiką ir šiltos arbatos!

Daugiau idėjų ir patarimų – FB SvečiuosepasGodą 🌟


Populiarūs straipsniai