TOP idėjos Joninėms su vaikais

Mano šeimai • 2021 m. Birželis 16 d.
Sutikite – kiekviena šventė turi savo privalomų atributų – jei Šv. Kalėdų neįsivaizduojame be padabintos eglės, o gimtadienio – be gardaus torto, tai daugeliui Joninės siejasi su laužu, vainikų pynimu jų plukdymu  ir šokiais iki ryto. 
 

Vis dėlto, šeimos, kurios augina vaikus, daugelį švenčių pamini taip, kad smagu būtų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Pateiksiu savo šeimos pavyzdį – jeigu iki tol, kol neturėjome vaikų, Naujųjų metų išvakarėse rengdavome šventes su draugais, tai pastaruosius metus mūsų Naujųjų sutikimas būna artimiausiame šeimos rate su stalo žaidimais, šaradomis ir gardžiomis vaišėmis.

Jeigu kadaise prie Joninių laužo net nepagalvodavau, kad reikėtų kuo nors pasitepti nuo uodų įkandimo, tai dabar, prieš kiekvieną išvyką į sodybą ar gamtą, susigriebiu iš namų visas turimas priemones. Ech, kaip mus augina ir kiek išmoko vaikai!

O jūs jau jaučiate, kad Joninės čia pat? Ar žinote, kurioje vietoje kursite laužą ir ką veiksite trumpiausią metų naktį? Jei šią šventę planuojate paminėti kartu su vaikais, turiu jums šūsnį idėjų ir patarimų, ką daryti ir į ką atkreipti dėmesį, kad Joninės, dar vadinamos Rasomis, taptų įsimintina ir kupina gerų įspūdžių, švente.

Šalin uodus

Jeigu Jonines, kaip tikėtina, švęsite gamtoje, būtinai su savimi pasiimkite priemonių, kurios apsaugos jus nuo uodų ir kitų vabzdžių įkandimų . Jeigu nutiko taip, kad skubėdami neužsukote į vaistinę įsigyti arba pamiršote įsimesti iš namų repelentų, apsisaugoti nuo uodų galite paprasčiausiais būdais.:

Vienas jų - citrina. Prapjaukite ir su ja patrinkite visas atviras bei pulsuojančias kūno vietas – kaklą, riešus, rankas. Turėkite citriną netoliese, galite net kelias – jų kvapas labai atbaido kraujasiurbius, todėl, tikėtina, kad įkandimų pavyks išvengti (arba jų bus keliais mažiau).

Norėdami nuo savęs atbaidyti kraujasiurbius, į laužą įmeskite kuo daugiau kankorėžių arba pušų šakų – spygliuočių skleidžiamas kvapas taip pat atbaido uodus.

Užkandis visai šeimai

Kad vakaras prie laužo neprailgtų, turėkite su savimi iškylos krepšį su užkandžiais. Vienas itin mėgstamų vaikų užkandžių, kuriuos paprastai pagaminsite namuose, tai bandelės su dešrelėmis. Tokios bandelės – itin mėgstamos mūsų šeimoje, todėl be jų neįsivaizduojame nei ilgesnės kelionės, nei iškylos.

Mamos, pakuždėsiu jums patarimą, kaip iškepti bandeles ilgai neminkant tešlos. ?

Čia jums į pagalbą ateis šaldyta tešla, kurią rasite prekybos centruose. Supjaustykite tešlos lakštus į 3-4 dalis, į kiekvieną iš jų įdėkite po gabalėlį dešrelės, kumpio ar mėgstamos mėsytės, suvyniokite, patepkite kiaušinio plakiniu, apibarstykite sezamų sėklomis ir orkaitėje kepkite apie 15 minučių, kol taps aukso spalvos. Prie tokių bandelių idealu turėti mėgstamų daržovių. Mes prisipjaustome šiaudeliais agurkų, morkų, paprikų lazdelių – net pats ilgiausias vakaras neprailgs!

Vaikų džiaugsmui – zefyrai ant laužo

Jei jau susikūrėte laužą, pats metas čiupti zefyrus. Tai amžina, neatsibostanti klasika, kuriai nėra abejingų. Žinoma, dėl skonio galima ginčytis – mūsų Goda nėra didelė lauže keptų zefyrų mėgėja, tačiau pats kepimo procesas sužavi nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Tereikia su savimi turėti zefyrų pakelį ir ilgus bambukinius pagaliukus. Įsmeikite zefyriukus ir kaitinkite virš ugnies, kol šie paruduos. Garantuotas džiaugsmas ir laime žvilgančios vaikų akys.

Gėlės plaukuose

Ar įmanoma įsivaizduoti Jonines be vainikų pynimo? Pinti gėles, rišti jas į vieną visumą, plukdyti upe, galvoti norus – net rašydama jaučiu tos stebuklingos nakties kvapą...

Supinti vainiką, atrodo, nėra sunku, tačiau kartais tai užtrunka, o juk vaikai – nekantrūs.

Nesijaudinkite, jeigu pirštai nėra tokie miklūs kaip norėtųsi. Vietoje pinamo vainiko, pririnkite gražių gėlių puokštelę ir įsekite ją savo vaikui į plaukus. Besiplaikstančių gėlių žiedai atrodo puikiai, o dėl magijos nereikia net galvoti – skinti mylinčiomis rankomis jie jau savaime neš sėkmę.?

Nors gera svajoti apie šventes ir tikėtis, kad pavyks jas atšvęsti taip, kaip norisi, vis dėlto kartais nutinka, kad planuoji vienaip, o nutinka visai kitaip – žiūrėk, lietus pila kaip iš kibiro arba nelemta sloga pasibeldžia ir sujaukia planus.

Na ir kas, pažiūrėkite į viską pozityviai ir pasinaudokite šiais mažais patarimais, kurie net ir namuose sutinkamas Jonines pavers ypatingomis:

  • Paruoštus užkandžius valgykite balkone arba tiesiog kambaryje ant kilimo pasitieskite pledą ir surenkite pikniką su baugių arba juokingų istorijų maratonu.
  • Vandenį, kompotą arba sultis gerkite ne iš įprastų puodelių, o iš stiklinių su šiaudeliais.
  • Išlankstykite laivelių, nuspalvinkite juos, ant kiekvieno užrašykite po norą arba palinkėjimą ir plukdykite tiesiog vonioje.
  • Jei neturite galimybės stebuklingą naktį būti prie laužo, nieks netrukdo šokti namuose. Įsijunkite muziką, susikibkite visi už rankų ir smagiai pašokite pagal mėgstamas melodijas.
  • Būtinai sužaiskite bent vieną seniai žaistą stalo žaidimą – net jeigu iš pradžių bus nuobodžiaujančių, jau netrukus visi įsilies į kompaniją ir kovos dėl nugalėtojo titulo.

? Nuotraukos autorius - aurimasmor.com

Ir, žinoma, kad ir kur švęstumėte Jonines, kad ir ką beveiktumėte, nepamirškite pasirūpinti savo ir savo vaikų saugumu tiek būdami prie laužo, tiek prie vandens telkinių.

Gražių, šviesių ir saugių Joninių! ☘️

Daugiau gražių idėjų – FB SvečiuosepasGodą


Populiarūs straipsniai