Švenčiame vaikų gimtadienius: nuo slapto laiško iki dovanų idėjų

Mano šeimai • 2022 m. Gegužė 18 d.
Mūsų namuose su Kajaus gimimu gegužės mėnuo tapo itin šventinis. Sūnus gimė vieną dieną po mano 🎂 gimtadienio, todėl švenčiame dvigubai! Vis juokiuosi, kad jis labai kantrus – palaukė, kol pūškuodama 🤰 atšvęsiu savo dieną ir kitą rytą su šypsena atėjo į pasaulį 👶 pats.
 

Mūsų namuose su Kajaus gimimu gegužės mėnuo tapo itin šventinis. Sūnus gimė vieną dieną po mano 🎂 gimtadienio, todėl švenčiame dvigubai! Vis juokiuosi, kad jis labai kantrus – palaukė, kol pūškuodama 🤰 atšvęsiu savo dieną ir kitą rytą su šypsena atėjo į pasaulį 👶 pats.

Vaikų gimtadieniai 🎈 nuo pat pirmagimės Godos gimimo, kuriai dabar aštuoneri, man yra ypatingi. Jau kelis mėnesius iki jos šventės svarstydavau, ką sukurti įdomaus, kad Goda ir svečiai būtų laimingi.

Godos gimtadieniai, nuo pačių pirmųjų, buvo ypatingi – žaidimų kambariai, kepyklėlėse užsakyti vaikiški tortai su animacinių filmukų herojais, picos, kalnai helio balionų, animatorius su programa.

Prisipažinsiu, iki pat karantino kitaip neįsivaizdavau – atrodė, kad iš vaiko gimtadienio reikia išpūsti tokį burbulą, kad dar ilgai liktų daug prisiminimų.

Kai prasidėjo karantinas ir likome visi uždaryti namie, šventę turėjau sukurti čia ir dabar – savo namuose ir iš to, ką turime. Taigi, būtent ši pandemija mane ir išmokė ne ieškoti personažų ar triaukščių tortų, o sukurti vaikams šventę, kuri būtų jauki, o svarbiausia, nepareikalautų kalno išlaidų.

Sutikite – dažnas vaiko gimtadienis atsieina mažiausiai kelis šimtus eurų ir dar daugiau, o kitą dieną iš visko lieka tik apvalgyti užkandžiai, išsipūtę balionai ir nusitrynę dažai nuo vaikų veidelių.

Dalinuosi su jumis patarimais ir tikiu, kad jie padės kuriant 🎉 šventes.

NAMINIS TORTAS

Nors ilgus metus Godai užsakinėdavau kilograminius cukraus masės tortus 🧚‍♀ su personažais iš kepyklėlių, pastaraisiais metais nusprendžiau, kad galiu pagaminti tortą pati arba paprašyti močiutės, kad ji iškeptų.

Įspūdį stengiuosi sukurti didelėmis žvakutėmis, fejerverkais, bet ne milžiniška nevalgoma cukraus mase, kuri išvien dedama ant tortų.

Žinau, kad ateis laikas, kai ir Kajus būtinai norės teminio torto – neketinu priešintis, žinoma, kad užsakysiu, tačiau stengsiuosi laikytis principo: mažiau pompastikos, daugiau natūralumo.

Beje, vienas patarimas – jei tiksliai žinote, kiek bus svečių, puiki mintis yra užsakyti/gaminti ne tortą, o 🧁 keksiukus! Tokius ir padekoruoti galima skirtingai, o ir kiekvienas svečias jausis ypatingai, gaudamas tik jam priklausantį desertą su mėgstama uoga arba šventiniais ✨ pabarstukais.

YPATINGAS RYTAS

Sutikite, gimimo dienos nuotaika priklauso nuo ryto – kaip prabusi, kokia nuotaika lydės ir kaip jausiesi. Augindama vaikus supratau, kad švęsti reikia pradėti nuo pat ryto, net jeigu netrukus reikės išbėgti į mokyklą ar darbus.

Nesvarbu, kad vakare numatyta šventė, susitikimas su draugais ar seneliais, vaikui sukurkite šventinę nuotaiką nuo ryto. Dar iš vakaro, kai nieks nemato, papuošiu namus girliandomis ir palinkėjimais.

Pateiksiu pavyzdį – Godos gimtadienis buvo šiokiadienį, kai reikėjo į mokyklą, tačiau atsikėlusi anksčiau aš prikepiau jai 🥞 blynelių, sutepiau juos šokoladiniu kremu ir padariau blynų tortą. Įsmeigėme žvakučių ir su tėčiu nubėgome žadinti sukaktuvininkės.

Viskas – nuotaika 🥰 puiki, noras sugalvotas, šventiniai pusryčiai suvalgyti. Atrodo, tikrai nieko nekainuoja, daug laiko neužima, o gera diena pradėta su šypsena veide.

LINKĖJIMŲ LENTA

Prieš organizuodama šventę, būtinai paruoškitę erdvę, kurioje kiekvienas svečias parašytų 📃 palinkėjimą jūsų vaikui. Jei šventę darote namie, paruoškite vietą prieškambaryje, jei žaidimų kambaryje, tai prie įėjimo, kad niekam nepasimirštų.

Esmė tokia – žodiniai linkėjimai greitai pasimiršta, o vaikai paprastai pasiima dovanas ir net negirdi, ko jiems linki, todėl turėti didelį kartono lapą arba drobę su paruoštomis priemonėmis yra puiki mintis.

Tereikia kiekvieno svečio paprašyti skirti kelias minutes nupiešti arba parašyti linkėjimą. Tokios atminimų 😊 lentos kada nors vaikams taps neįkainojamu prisiminimu.

KONKREČIOS DOVANOS

Prisimenu, kažkada seneliai, tetos ar dėdės klausdavo, ką padovanoti vaikui gimtadienio proga. Aš, būdama kukli, sakydavau: „tai ką nors, nėra skirtumo“.

Dabar suvokiu, kad po tuo 🎁 „tai ką nors“ slepiasi eiliniai daiktai, kurie šiuo metu dulka viršutinėse lentynose taip ir nepanaudoti. Artėjant gimtadieniams peržiūrėkite vaikų knygų, žaidimų lentynas, stebėkite, ką vaikas mėgsta, kad galėtumėte kiekvienam pasakyti, ką padovanoti.

Tokiu būdu jūs sutaupysite svečių laiką, kad jiems nereikėtų ieškoti „ko nors“, o ir pati žinosite, ką vaikas gaus ir kur galėsite panaudoti gautus 🧸 žaislus ir kitokius reikalingus daiktus.

NUOTRAUKOS ATMINČIAI

Niekas taip gerai nenuteikia kaip šventinių notraukų peržiūra praėjus kuriam laikui. Kad ir kokią šventę ruoštumėte, būtinai 📸 nusifotografuokite su vaiku ir visa šeima.

Tikrai žinau, kad daugelis pradeda pykti, kai paprašai nufotografuoti ir pradeda sakyti, kad nereikia nuotraukų, tačiau laikas bėga pernelyg greitai, neįmanoma visko įsidėti į atmintį, todėl bent keli kadrai su pačiais mylimiausiais 👩‍👧‍👦 glėbyje bus pats gražiausias, brangiausias ir finansiškai nekainuojantis prisiminimas jums ir jūsų vaikams. Beje, tokios nuotraukos, pavyzdžiui, močiutė glėbyje laikanti anūkus, yra puiki dovana.

LAIŠKAS VAIKUI

Šią idėją širdyje nešiojuosi labai ilgai, tačiau tik šiemet tai pirmą kartą padariau. Tai laiškas 💌 sūnui arba dukrai jų gimtadienio proga nuo mamos.

Ant popieriaus lapo surašykite mintis, kurios jums sukasi apie jūsų vaiką, prisiminkite per metus įvykusius gražiausius nuotykius, išliekite ant popieriaus jausmus, kuriuos jaučiate vaikui, o tada supakuokite laišką į voką ir padėkite saugioje vietoje. Galite dabar net neatiduoti vaikams – padovanokite, kai sueis 16 arba 18. Kuo laiškas bus senesnis, tuo didesnę vertę jis turės jums ir vaikams.

Ir tik nesakykite, kad jūs nemokate rašyti – kiekvienos mamos žodžiai, parašyti iš 💖 širdies, pasieks slapčiausias vaiko širdies kerteles.

Gražių švenčių! 😊

DAUGIAU IDĖJŲ IR PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai