Švenčiame senelių dieną: šios idėjos sužavės ir anūkus, ir senelius

Mano šeimai • 2023 m. Rugsėjis 01 d.
„Kas gera, kas šilta —močiutė.
Kas glosto, kas glaudžia — močiutė.
Močiutė — tai pasakos ilgos,
raudonos uogelės ant smilgos,
Gėlių daigeliai sužėlę, lėlyčių margi drabužėliai…
Močiutė — mamytės mama. Močiutė — namų šiluma.“
 

Šis Ramutės Skučaitės eilėraštis iliustruoja pačius šilčiausius jausmus, kuriuos anūkams dovanoja seneliai.

Juk ne veltui sakoma, kad seneliai – anūkų stogas. Ir aš tuo šventai tikiu, nes pati augdama turėjau ypatingą ryšį su močiute, o dabar tikiu, kad ir mano vaikai turės tokį pat ryšį su savo seneliais.

Ir štai rugsėjo 5-ąją minima senelių diena. Ir kaip smagu tai žinoti! Neabejoju, kad per skubėjimą ir nuolatinį bėgimą mes pamirštame skirti dėmesį ir meilę tiems, kuriuos mylime ir kurie mums laba svarbūs.

Tad šiandien dalijuosi su jumis nuostabiai paprastomis ir linksmomis idėjomis, ką anūkai gali nuveikti su seneliais, o seneliai – su anūkais.

Ir nesvarbu, kelinta mėnesio diena ar koks oras už lango, juk svarbiausia, kad būnant kartu išnyksta liūdna nuotaika, o širdyje pasidaro gera ir ramu! 😊 😊

  1. Kino vakaras namuose. Spragėsiai, minkštos pagalvėlės ir geras kinas tikrai patiks ir močiutei, ir anūkams.
  2. Botanikos sodas. Nėra močiutės, kuriai nepatiktų gamta arba žydinčios gėlės, tad verta bet kuriuo metų laiku aplankyti botanikos sodą. Vaikai pažins daugiau augalų, o močiutės turės puikią progą pademonstruoti išmintį bei perteikti savo žinias mažiesiems smalsuoliams.
  3. Gaminimas kartu. Skaniausias močiutės pyragas. Puriausios bandelės. Saldžiausias naminis limonadas. Ploniausi blyneliai. Ir visa tai – iš močiučių receptų lobyno. Gaminti su vaikais kartais būna nemenkas iššūkis, tačiau močiutėms, neabejotinai, pavyks tai padaryti.
  4. Pasigaminkite aitvarą. O gal metas paprašyti senelio pagalbos ir kartu pagaminti aitvarą? O jei ne aitvarą, tai gal inkilėlį paukšteliams? Puiki veikla, įtraukianti visą šeimą bendram tikslui.
  5. Susikurkite laužą. Ar pamenate, kaip vaikystėje sėdėdavote prie laužo, kepdavote bulves arba valgydavome zefyriukus? Net saldu prisiminti! Tokia idėja tikrai susižavės tiek vaikai, tiek seneliai. Prie užkurto laužo seneliai gali išmokyti liaudiškų dainų, papasakoti įdomių istorijų iš savo vaikystės, o vėliau net suvalgyti kartu zefyriukų arba kitokių skanėstų, iškeptų ant pačių susikurto laužo.

DAUGIAU ŠAUNIŲ PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ 💖


Populiarūs straipsniai