Šeimos iškyla gamtoje: sklandžiai ir smagiai

Mano šeimai • 2020 m. Liepa 18 d.
Mūsų šeima labai pamėgo trumpas vasaros keliones Lietuvoje. Dažnai planuojame vienos dienos keliones, 100 km spinduliu aplink Vilnių. Ieškome ką pamatyti, kur išsimaudyti ir, žinoma, smagiai pabūti kartu. Neatsiejama tokių išvykų dalis – iškyla ir valgymas gamtoje. Šiandien noriu pasidalinti su jumis idėjomis ir gudrybėmis, kuriomis pasinaudoję smagiai praleisite laiką kartu.

Kad visi šeimos nariai būtų patenkinti iškyla atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.

Vieta ir būtini daiktai

Piknikui išsirinkite vaizdingą ir saugią vietą. Vaikai dažniausiai nenusėdi vienoje vietoje, todėl daug ramiau jausitės, jei vaikams aplink pikniko vietą pavojaus nekels statūs krantai, ar brūzgynai.

Pasiimkite pledą, kurį pasitiesite ant žemės, o papildomam jaukumui ir patogumui, jei tik turite, naudokite pagalvėles.

Maistas

Rinkdamiesi maistą iškylai, kurioje dalyvauja vaikai, būtinai atkreipkite dėmesį, kad maistas būtų patogus paimti į ranką. Tam labai tiks įvairūs užkandžiai, sūrio lazdelės, daržovės ir vaisiai. Venkite į iškylas vežtis sunkiai virškinamą, teplų maistą.

Mūsų šeimos iškylos dažniausiai skirtos ne prisivalgyti, o atgauti jėgas ir užkasti kažko lengvo, bet tuo pačiu maistingo ir skanaus. Todėl mūsų iškylose visada yra lazdelėmis supjaustytų daržovių – morkų, agurkų – ir užtepėlių, kurias galima valgyti kartu su daržovėmis. Tiesa, mano vaikai užtepėlių nemėgsta, bet mėgstantiems labai rekomenduoju maistingą ir skanų humusą, kurio jau paruošto tikrai galite rasti parduotuvėje.

Į iškylą galite pasiimti namuose paruoštų salotų, kurias reikės tik sumaišyti su užpilu ir galėsite iškart valgyti. Aš mėgstu pasiruošti salotas iš to kas yra namuose – vasarą labai tinka salotų lapai, pomidorai, agurkai. Jei tik turiu, į salotas dedu sūrio, o užpilui naudoju aliejų, balzaminį actą bei druską ir pipirus.

Žinoma, jokiu būdu nereikia pamiršti deserto. Ypač, jei keliaujate ir iškylaujate su vaikais. Mes į iškylas vežamės iš vakaro keptus keksiukus, vengiu kepinių su kremais ar šokoladu, nes jie karštą vasaros dieną gali ištirpti, arba pradėti gesti.

Ir kaip be uogų! Vasarą jų gausu, nepamirškite į iškylą pasiimti nuplautų ir paruoštų valgyti uogų indelį.

Gėrimai

Mūsų šeimos pagrindinis gėrimas bet kuriuo metų laiku, o ypač vasarą – vanduo. Vaikai taip pat yra įpratę gerti vandenį ir didelio poreikio sultims ar gazuotiems gėrimams pas mus nėra. Vis dėl to, jei norite iškyloje gerti kažką įdomaus, galite pasigaminti naminio limonado.

Limonadui jums reikės išsivirti sirupą iš cukraus, vandens ir mėgstamų uogų. Tokį sirupą sumaišykite su gazuotu stalo vandeniu ir dėkite į iškylos krepšį. Jei esate arbatos mėgėjai, vasarą išmėginkite šaltą arbatą, kuriai paskaninti galite naudoti citrusinius vaisius ar sezonines uogas.

Indai

Aš į iškylas vežuosi daugkartinio naudojimo indus. Mūsų šeima stengiasi gyventi tvariai, vartoti atsakingai, todėl mums labai svarbu, kad po savo iškylavimo paliktume kuo mažau šiukšlių. Pjaustytas daržoves vežuosi sudėjusi į nuo konservų atlikusį stiklainį. Naudoju tiek stiklinius, tiek plastikinius daugkartinio naudojimo indelius. O stalo įrankius vežuosi tos pačius, kuriuos naudoju namuose, grįžus iš iškylos juos telieka išplauti ir padėti iki kito naudojimo.

Jei nesate pratę gamtoje naudoti daugkartinio naudojimo indų, pirmi kartai su jais gali atrodyti sudėtingi ir nepatogūs. Bet jei tik pabandysite, pamatysite, kad iš „tikrų“ indų daug skaniau valgyti ne tik namuose, bet ir gamtoje.

Iš savo mamos esu išmokusi daugelį dalykų susiruošti jau vakare, kad kita diena būtų rami ir be streso. Todėl ir jums rekomenduoju viską, ko reikės kitos dienos kelionei, susiruošti jau vakare. Susidėkite reikalingus daiktus, rūbus ir maistą taip, kad rytą atsikėlus beliktų susidėti į krepšį ir keliauti mėgautis vasara. Linkiu smagių vasaros nuotykių, gal susitiksime prie ežero?

Atgal >>


Populiarūs straipsniai