Ruošiamės mokyklai: ką pirkti ir kam nešvaistyti pinigų 📐📒

Mano šeimai • 2023 m. Rugpjūtis 07 d.
Ir štai netrukus į mūsų visų namus pasibels rugsėjis. Vieniems jis – kupinas pirmų 🔔 kartų, o kitiems – dar vieni metai, kai pravers ugdymo įstaigų duris.

Šiemet mūsų Goda eis į ketvirtąją klasę, o Kajus toliau žygiuos į savo mylimą darželį.

Atrodo, nelaukia esminė adaptacija, viskas turėtų eitis sklandžiai, be didelių iššūkių. Bet kaip mama, tikrai galiu pasakyti, kad kiekviena nauja pradžia pasižymi ir stresu, ir jauduliu, ir nerimu.

Kad bent per trupinėlį palengvinčiau jūsų pasiruošimą rugsėjo 1-ajai, kartu su „Rimi“ sudarėme lengvą paruoštuką, kuris, tikiu, pravers šeimoms.

Žinote, iš to skubėjimo ir noro viską atlikti tobulai, mes, mamos, skubame pirkti šimtus naujų dalykų, nors kai kurių net nereikia. Leidžiame krūvą pinigų daiktams, kurie vėliau guli nė nepanaudoti. O ką jau kalbėti apie spaudimą turėti viską „naują ir madingą“.

Pasistengsiu racionaliai apžvelgti, ko iš tiesų reikia, ruošiantis į mokyklą, kur netaupyti ir kam geriau neišlaidauti.

Tik primenu, kad tai absoliučiai subjektyvi mūsų šeimos nuomonė.

ERGONOMIŠKA KUPRINĖ 🎒

Jei jūsų vaikas žygiuoja į pirmą klasę, iš tiesų kuprinė turi būti tvirta nugarėle, ergonomiška ir patogi. Svarbu, kad ji būtų ir lengva, nes, deja, vadovėliai, užrašai bei papildomos priemonės sveria nemažai. Kuprinei netaupykite, nes ji bus naudojama kiekvieną dieną. Rekomenduoju rinktis neatsibostančių spalvų ir tokią, kuri gerai valytųsi.

Beje, mūsų atradimas išvalyti kuprinę – melanino kempinėlė. Vos sudrėkinta ji puikiai išvalo visokius nešvarumus, kurių tikrai bus ne vienas, kai prasidės darganoti orai.

Štai ketvirtoje klasėje, kai mokinė tampa jau mini paaugle, kuprinės pasirinkimas tampa kitoks. Goda renkasi, visų pirma, kad būtų jai graži ir patogi pagal ūgį, tačiau niekada, mano padrąsinta, neskuba.

Aš jai visada patariu iš pradžių mokykloje pasižiūrėti, kokios mados vyrauja, įsivertinti vadovėlių dydį ir tik tada rinktis.

Tokiu būdu pavyksta net sutaupyti, nes rugsėjo viduryje kainos gerokai sumažėja, prasideda nuolaidų metas kanceliarinėms prekėms.

KOKYBIŠKAS RAŠIKLIS 🖋

Iki šiol prisimenu, kaip mano dešinės rankos pirštai buvo pamėlynavę nuo bėgančio rašalo, o vienas pirštas net pakeitęs formą nuo kapsulio parkerio laikymo. Pamenat? Va, kokie laikai buvo...

Iš tiesų, mūsų laikais nebuvo didelio rašiklių pasirinkimo. Dabar – viskas kitaip. Net užėjus į „Rimi“ raibsta akys nuo prekių gausos, todėl rinkitės tokį parkerį, kad jis būtų patogus.

Beje, būtinai turėkite du parkerius, mat vienas bet kada gali lūžti, sugesti, o tai sukelia vaikams papildomą stresą. Viskas kiek kitaip, kai penale guli pakaitinis rašiklis. Tada jau ir mama rami, kad nereikės vėlai vakare bėgti pirkti naujo rašiklio, ir vaikas gerai jaučiasi, turėdamas, kuo atlikti užrašus. 😊

VIDAUS AVALYNĖ 👟

Godos mokykloje vaikai gali persiauti batus į vidinius. Rudens pradžioje Goda dėvi nuo vasaros likusias odines basutes. Su tokiomis kvėpuoja koja, nepavargsta net būnant visą dieną.

Iš esmės ir jums patariu negailėti pinigų vaikų avalynei net žinant, kad kojytės greitai auga. Man daug svarbiau, kad vaiko koja kvėpuotų, vidpadis būtų odinis, batai gerai avėtųsi, neslystų ir būtų patogūs.

KOJINĖS, PĖDKELNĖS 🧦

Tos mamos, kurios augina mergaites, patvirtins, kad turėti šių daiktų – gyvybiškai būtina, nes visos „pasibaigia“ arba „dingsta“ kaip tik tada, kai reikia.

Šviesios pėdkelnės, raštuotos, tamsios, vienspalvės. Jei šilta – trumpos kojinytės arba sportinės kojinaitės kūno kultūrai. Kur dar kaproninės šokių pamokoms.

Visada priperku jų daug, net vienodų spalvų, kad visada būtų stalčiuje. Tada man būna ramu, nes žinau, kad ryte visada turės tinkamas pėdkelnes arba kojinaites.

GERTUVĖ IR UŽKANDŽIŲ DĖŽUTĖ

Prisipažinsiu, pirmoje klasėje Godai pirkau pačią gražiausią ir kone brangiausią užkandžių dėžutę rinkoje. Atrodė, kad reikia ir talpios, ir gražios, ir patogios, ir iš kokios nors eko medžiagos dėl sąlyčio su maistu.

Taip pat ir su gertuve – turėjo ir vardinę, ir metalinę, ir su šiaudeliu.

Dievas težino, kur tie daiktai dingo. Vieni susidėvėjo, kiti „nusitrynė“, treti – pamesti.

Tad šiemet, mielos mamos, nepykite ant manęs, bet į šiuos dalykus tikrai neinvestuosiu. Nupirksiu Godai ir Kajui paprastas gertuves, abiem po dvi, kad turėtų atsargines. Taip pat darysiu ir su užkandžių dėžutėmis. Prioritetas – patogus atidarymas/uždarymas ir talpumas.

SPORTINĖ APRANGA 🤸

Dar vienas dalykas, kuris pareikalauja nemažai išlaidų yra sportinė apranga. Tik čia mes irgi turime savo sprendimus.

Prieš rugsėjį, sutikite, kone kiekvienoje parduotuvėje galima rasti įvairių sportinių kostiumų kūno kultūros pamokoms. Veliūriniai, blizgūs – tokių kainos siekia aukštumas.

Bet atsakykite, ar jūsų vaikas nuoširdžiai visus metus sportavo su ta apranga? Mano patirtis rodo, kad jau po mėnesio ar kelių pamokų nebesinori rengtis tais pačiais drabužiais.

Pasikalbėjome su Goda ir nusprendėme, kad šiemet vietoje brangios sportinės aprangos ji rinksis tampres (nupirksime kelias, kad turėtų atsargines), kelis skirtingų spalvų marškinėlius ir džemperiuką, jei sporto pamokos vyks lauke.

Toks derinukas, kurį sukursime pačios iš mums patinkančių drabužių, tikiu, tarnaus ilgiau, o ir atsibos ne taip greitai, kaip įprasta sportinė apranga.

Ir pabaigai, pagrindinis patarimas – nesuklysite, jei vadovausitės mokytojos siųstu reikalingų priemonių sąrašu.

Tikiuosi, kad mūsų patarimai bus jums vertingi! 😎

Lengvo ir pakilaus rugsėjo! 🥰

DAUGIAU PUIKIŲ PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ 🎒


Populiarūs straipsniai