Mano vaikai valgo daržoves: misija (ne)įmanoma! 🥦

Mano šeimai • 2022 m. Gegužė 12 d.
Kiekvienos mamos svajonė, nesumeluosiu – vaikas, valgantis 🥕 daržoves ir kitokį sveiką maistą. Dar dažnai mamos trokšta, kad jų vaikai nevalgytų saldainių, negertų gazuotų gėrimų ir neprašytų sustoti greitojo maisto restoranuose.

Kai kuriais klausimais man pasisekė – aštuonerių Goda nėra gėrusi gazuotų gėrimų, o kai paragavo, išspjovė lauk, o iš greitojo maisto restoranų ji užsisako supakuotas morkytes. Jos pagrindinis argumentas – neskanu. Ar aš tuo didžiuojuosi? Šią akimirką aš džiaugiuosi, tačiau niekada nežinau, kaip viskas ims ir pasikeis.

Kartą ji paklausė, ar nuo mėsainių ir bulvyčių žmogus nutunka. Paaiškinau jai, kad svorio augimas nėra didžiausia blogybė. Pagrindinis dalykas, dėl ko mes turėtume kuo daugiau valgyti sveikesnio maisto ar bent jau pasidomėti maisto sudėtimi, yra noras būti sveikam ir energingam. Juk nieko nėra geriau už galimybę bėgioti, turėti jėgų ir gerą sveikatą.

Vis dėlto aš puikiai suprantu, kad vieną dieną viskas gali pasikeisti ir tas maistas, kuris jai dabar nepatinka, taps pirmuoju pasirinkimu.

Kad ir kokį maistą rinktųsi jūsų vaikas, atminkite, kad tik mes patys savo šeimoje formuojame įpročius. Jokiu būdu nereikia paranojiškai atsisakyti visokiausių greitojo maisto variantų, tačiau pirmuoju pasirinkimu turėtų būti laikomi sveikatai palankesni variantai.

Dalinuosi mūsų šeimos TOP patarimais, kurie padeda tam tikrose situacijose suvalgyti daugiau sveikesnio maisto arba atsisakyti to, kas tikrai yra nenaudinga sveikatai ir kūnui.

UŽKANDŽIAVIMAS KELIONĖSE 🚗

Kai išsiruošiate į ilgesnę kelionę, tikėtina, kad jūsų vaikai praalks. Dažniausiai net nebūna alkani, o nori kažką suvalgyti. Besiruošdama kelionei į parduotuvę visada užsuku nupirkti šviežių morkų, kaliaropės, paprikų ir agurkų – tai mėgstamiausios mano vaikų daržovės.

Nuplaunu, nulupu ir sudedu į užkandžių dėžutes Godai ir Kajui. Kelionėje tai puikus pasirinkimas – automobilio salonas liks švarus, nesimėtys trupiniai, o ir vaikai ilgame kelyje tikrai suvalgys bent kelias lazdeles daržovių.

Šalia daržovių puikiai tinka ir išspaudžiamos tyrelės, riešutai, duoniukai – sotu, sveika ir patogu valgyti važiuojant.

Aš naudoju dar vieną triuką kelionių metu. Pasakau vaikams, kad atvykusi į kelionės tikslą, atgal į kuprinę turiu sudėti tik tuščias dėžutes, kad galėčiau jas pripildyti kitokiais užkandžiais ir net leisiu abiem pasirinkti, ko norės. Bent Godą tai motyvuoja 😉

SAVARANKIŠKAS PASIRINKIMAS 🤓

Goda yra pakankamai konservatyvi maisto prasme. Ji turi kelis mėgstamus patiekalus, kuriuos galėčiau nuolat kartoti ir kartoti. Panašiai ir su daržovėmis – morkos, ridikai, agurkai, kukurūzų burbuolės.

Kai į namus parnešu ką nors kitko, ji tik parauko nosytę, o aš turiu galvoti, kaip tas daržoves slapta integruoti į patiekalus.

Viskas pasikeitė, kai nuvažiavus į parduotuvę, leidau daržoves išsirinkti pačiai ir pasakiau, kad būtent jas mūsų šeimyna valgys.

Akis jai užkliuvo už kaliaropės ir baltojo ridiko.

Kai parsinešėme į namus, paruošiau jos pasirinktų daržovių užkandį. Kad jūs žinotumėt, kaip ji valgė kaliaropę! Nežinau, ar tos daržovės buvo tokios skanios, ar suveikė tai, kad ji pati šeimai išrinko daržoves, tačiau nuo šiol kaskart, atėjusi į parduotuvę ar turgų, ji prašo pirkti kaliaropę.

SUDĖTIES SKAITYMAS 🧐

Kai vaikai tampa sąmoningi, mokosi mokykloje ir jau geba atsirinkti, kas jų organizmui sveika ir ne, skaitykite su vaiku produktų sudėtis.

Aš vadovaujuosi taisykle, kurios mokau ir Godą – jeigu skaitydama, pavyzdžiui, sausainių sudėtį, nesugebu suprasti, iš ko jie pagaminti arba matau tik „kodus“, prasidedančius E raidėmis, tokius sausainius iškart dedu į atgal į lentyną. Kam savo organizmą apkrauti tuo, kas gali pakenkti, sutrikdyti virškinimą ir sveikatą?

APDOVANOJIMAS 💚

Aš savo vaikus visada apdovanoju! Penktadienis, savaitgalis, gerai pasisekęs kontrolinis darbas ar koks atsiskaitymas. Jei tik yra proga švęsti, tą būtina daryti 😊

Kartais tai būna sultys, ledai, šokoladas arba ledinukas. Taip, esu ta mama, kuri nebijo duoti saldainio nei Kajui, nei Godai, nes puikiai suvokiu, kad šiltnamyje juos, geriausiu atveju, galėčiau išlaikyti iki jų nuėjimo į draugų gimtadienius ar šventes, kur saldainiai ir sultys liejasi laisvai. Tiesa, dar ir močiutės bei tetulytės rakto į širdis ieško per saldumynus 😊

Vis tik kiekvieną kartą, kai renkamės saldumynus, pasistengiu, kad jie būtų kuo tinkamesni jiems. Pavyzdžiui, jeigu valgome ledus, stengiamės išsirinkti tuos, kurie yra kuo natūralesni. Jeigu norisi saldainio, tai tada tebūnie tikras šokoladas, bet ne koks nors šokolado gaminys 😊 Jei ledinukas ant pagaliuko, tada su kuo mažiau cukraus.

Svarbiausia, mamos, išlaikyti balansą tiek savo mityboje, tiek vaikų.

Kuo daugiau kartu judėkite, žaiskite aktyvius žaidimus, pramogaukite, dūkite ir pamatysite, kad net suvalgyta papildoma ledų porcija nepadarys nieko blogo nei jums, nei jūsų vaikams!

DAUGIAU IDĖJŲ IR PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai