Kelionė su vaikais: ką veikti automobilyje?

Mano šeimai • 2021 m. Rugpjūtis 06 d.
Vasara įsibėgėja, ☀️ o su ja ir noras keliauti, atrasti naujus miestus arba tiesiog pailsėti kitame Lietuvos gale. Pandemija visame pasaulyje pakeitė daugelio šeimų požiūrį – dažnas baiminasi skristi lėktuvu į šiltuosius kraštus dėl galimų karantino sugriežtinimų, pakitimų arba baimės apsikrėsti COVID-19. Tad jeigu ir jūs šią vasarą nutarėte atostogauti Lietuvoje, tikėtina, kad nemažai laiko praleisite automobilyje. ?
 

Esu minėjusi savo tinklaraštyje „Svečiuose pas Godą“ apie tai, kad aš nemėgstu keliauti automobiliu, nes kiekviena ilgesnė kelionė man siejasi su nuolatinėmis veiklomis, o aš stengiuosi daryti viską, kad kelionė neprailgtų, būtų smagi ir dar naudinga.

Godai jau septyneri su puse – ji puikiai supranta, kad reikia važiuoti tyliai, jeigu brolis užmigo. Ji domisi išoriniu pasauliu, su tėčiu sėdėdama priekyje jiedu aptaria automobilių pavadinimus, vietovardžius, o kartais ir rimtas temas apie klimato atšilimą, neatsakingą žmonių šiukšlinimą kelyje ir pan. Kai prabunda vos metų Kajus, imuosi sunkiosios artilerijos – iš kuprinių traukiu nematytus grojančius ir kalbančius žaislus.

Nors mūsų šeima nėra užkietėję keliautojai, toliausiai automobiliu su vaikais esame nukeliavę iki Talino, vis dėlto keliaudama sukaupiau nemažą veiklų bagažą, ką galima nuveikti sėdint automobilyje be jokių technologijų.

Dalinamės su jumis TOP 5 veiklomis su vaikais automobilyje, ? kad kelias nedulkėtų ir nuotaika nesubjurtų.

Atkreipkite dėmesį – visiems šiems žaidimams nereikia jokių papildomų daiktų. Prireiks tik noro, kantrybės ir geros nuotaikos. ?

1. Žodžių ir raidžių šarados. Sugalvokime raidę ir ratuku (vaikai, tėtis, mama) galvokime nepasikartojančius žodžius iš duotos raidės (sugalvota raidė gali būti, pavyzdžiui, miesto, pro kurį važiuojate, pavadinimas).

Pavyzdžiui, raidė Z: Zylė, zebras, Zenonas. Jei vaikai didesni, susiaurinkite šaradas pagal temas, pavyzdžiui, vietovardžiai iš Z raidės arba vardai, augalai, gyvūnai iš sugalvotos raidės.

2. Automobilio numerio skaičiaus spėjimas. Toks legendinis žaidimas, kurį žaidžiau dar ir aš vaikystėje su savo tėvais, kai važiuodavome ilgesnes keliones.

Tereikia sugalvoti skaičių arba raidę ir laukti priartėjančio automobilio – jeigu greta važiuojančio automobilio numeryje yra sugalvotas skaičius arba raidė, vadinasi, laimėjote! Taip galima žaisti iki tol, kol kažkuris dalyvis surinks 10 taškų.

3. Pasaka po vieną žodį. Kelionės metu mėgstame pasijuokti. Mūsų klasikinis kelionių žaidimas – pasakų sekimas po vieną žodį.

Visada sekame pasakas, kuriame siužetą, bet vis tiek būtinai atsiranda koks nors žodis, kuris apverčia visą pasaką aukštyn kojomis ir tada vėl imame visi sukti galvas, kad pasaka dėliotųsi panaši į pasaką, o ne padrikus žodžius.

Dar vienas patarimas, jei toks žaidimas jau žinomas, pabandykite į pasaką įpinti staiga pamatytą vietovardžio arba kokio nors vandens telkinio pavadinimą. Pavyzdžiui, jei važiuojate pro užrašą „Kaunas“, būtinai pasakoje turi atsirasti šis žodis, tačiau taip, kad tiktų prie bendro veiksmo, vykstančio jūsų kuriamoje istorijoje.

4. Taip arba ne. Šį žaidimą dažnai žaidžiame tada, kai mažasis broliukas Kajus užmiega – mažai emocijų ir mažai triukšmo.

Jums tereikia sugalvoti žodį ir leisti jį atspėti šalia esantiems keleiviams. Jūsų atsakymas gali būti tik „Taip“ arba „Ne“.

Beje, šiame žaidime galioja griežta taisyklė – sugalvoto žodžio šiukštu negalima mintyse pakeisti. Būkite budrūs – vaikai mėgsta tai daryti, jei tik pajunta, kad artėjate prie teisingo atsakymo. ?

5. Angliški atradimai. Važiuodami keliu anglų kalba įvardinkite daiktus, kuriuos matote šalia. Leiskite vaikams pasakyti tuos, kuriuos jie jau žino. Pavyzdžiui, jei jų žodynas dar pakankamai ribotas, galite improvizuoti.

Pateiksiu konkretų pavyzdį. Goda prisiminė anglišką žodį „tent“ – palapinė, tačiau tokio daikto šalia niekur nebuvo. Kad neprarastų ūpo, mes improvizavome sakydami, kad toks žodis tinka, nes bet kuriame automobilyje žmonės gali vežti palapinę.

Savo ruožtu padėkite vaikams plėsti žodyną ir sakykite tokius žodžius, kurių jie, tikėtina, nežino, tačiau turi progą sužinoti iš jūsų.

Toks mokymosi būdas, atsipalaidavus kelionės metu, o ne palinkus prie vadovėlių, padės vaikams įsisavinti naujus žodžius, kurie ilgam pasiliks galvose.

Ir tik nereikia galvoti, kad visos kelionės turi būti persmelktos aktyviais žaidimais ar lavinamosiomis pamokėlėmis.

Štai, rašydama straipsnį, paklausiau vyro, koks jam žaidimas važiuojant automobiliu patinka labiausiai. Nė nemirktelėjęs pasakė, kad jo mėgstamiausias – tylos karalius.

Negaliu nenusijuokti, šį žaidimą aš irgi labai mėgstu, tereikia sugalvoti gerą prizą už tylą.?

TOP3 daiktai kelionėje:

✔️ Gertuvė su vandeniu;

✔️ Mėgstami užkandžiai;

✔️ Pagalvėlė, tinkanti prisnūsti.

Daugiau gražių idėjų ? – FB SvečiuosepasGodą


Populiarūs straipsniai