Keliaujame po Lietuvos sostines: vietos, į kurias norėsite grįžti

Mano šeimai • 2021 m. Rugpjūtis 19 d.
Kokia nuostabi ši vasara! ☀️ Tikiu, kad daugeliui iš mūsų ji padovanojo tik pačius geriausius prisiminimus, naujas patirtis, pažintis ir nuotykius, kurių dar ilgai nepamiršite.Vis dėlto, nors ir lekia paskutinysis vasaros mėnuo, mūsų šeima nesiliauja keliauti ? po Lietuvą ir pažinti neatrastas vietoves.
Šį kartą pas jus ateiname su šaunia idėja – aplankykite esamą ir buvusias Lietuvos sostines! 

 

Tai ne tik puiki proga pažinti labai gražius ir išpuoselėtus Lietuvos miestus, bet kartu su šeimyna pasidomėti mūsų šalies istorija, buvusiais valdovais, papročiais ar net tradicijomis.

Sudominome? Jeigu jau kuriate planą, nuo ko pradėti, atsikvėpkite – tinklaraštis „Svečiuose pas Godą“ pasiruošęs jums padėti.

Įdėmiai skaitykite ir išsisaugokite šį paruoštuką – tikrai pravers keliaujant po Kernavę, Trakus, Kauną ir Vilnių.

KERNAVĖ

Kernavė, pirmoji Lietuvos sostinė, nuo Vilniaus nutolusi vos 35 kilometrus. Turbūt, jei kas nors paklaustų, su kuo jums siejasi šis miestas, atsakytumėte, kad su ⛰️ piliakalniais? Ir žinoma, būtumėte visiškai teisūs, juk čia ir stūkso net 5 piliakalniai, kurie traukia ne tik mūsų pačių gyventojų, bet ir šalies svečių dėmesį.

O ar žinojote, kodėl Kernavė XIII amžiuje buvo vadinama sostine? Ogi todėl, kad ten buvo įsikūrę šalies valdovai. Beje, tuo metu Kernavėje būta ir Perkūno šventyklos, kurioje degindavo mirusius Lietuvos valdovus.

Godai Kernavėje labiausiai patiko pamatyti, kaip Viduramžiuose gyveno žmonės – čia atkurti nedideli nameliai, kuriuose stovi senų laikų baldai, padedantys suprasti, kokie laikai buvo kažkada.

Įspūdį ypač paliko kabantis medinis naujagimio lopšys, kuris nė kiek neprimena mažojo brolio lovelės su karusele, didžiulis šeimos stalas, prie kurio tilptų daugiau nei 10 žmonių, o verpimo ratelį ji buvo mačiusi tik pasakų ? knygose.

Patarimas keliaujantiems į Kernavę: užsukite į greta piliakalnių esančią autentišką kavinukę – čia paragausite senus laikus menančių patiekalų – nuo ant laužo ? keptų dešrelių iki bulvių su kanapėmis.

TRAKAI

Trakai iki šiol vadinami istorine arba antrąja Lietuvos sostine. Ežerų apsuptyje esanti nedidelė sala traukia tiek siūlomomis pramogomis, tiek pažintimi su Lietuvos istorija. Juk būtent čia galime pamatyti Lietuvos pasididžiavimą, poetiškai apdainuotą Trakų pilį.

Jei nutarėte atvykti į Trakus, paragaukite ne tik tradicinio karaimų patiekalo – kibinų, bet ir būtinai nueikite į Trakų pilį.

Net 16 ekspozicijų jus nukels į šalies valdovų laikus, pamatysite, kokiose lovose miegojo valdovai, kokios buvo jų pramogos ir kokius trofėjus jie parsinešdavo.

Patarimas keliaujantiems į Trakus: užsukę į Trakų pilį, būtinai užeikite į suvenyrų krautuvėle pilies viduje. Ten įvairių Trakus menančių suvenyrų kainos labai mažos, lyginant su prekiautojais gatvėse (puodeliai kainuoja apie 2-3 eurus, istorinių knygų kainos – iki 10 eurų).

Goda liko sužavėta šia parduotuvėle, nes joje pardavėja ant lankstinuko uždėjo specialų Trakų pilies antspaudą su data – prisiminimą, kuriais metais ir kurią dieną Goda lankėsi Trakų pilyje. Taip pat dovanų gavome degtukų dėžutę su Trakų pilies nuotrauka.

KAUNAS

Kaunas – laikinoji Lietuvos sostinė, iki šiol traukianti šalies gyventojų ir svečių dėmesį. Nuostabaus grožio ? miestas su Kauno pilimi, Vytauto Didžiojo karo muziejumi, Vienybės aikšte ir legendine Laisvės alėja – puiki vieta praleisti savaitgalį.

Vytauto Didžiojo karo muziejus – tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, kurio ekspozicijose perteikiami šalies kariuomenės pokyčiai, ginklai, svarbiausių įvykių paminėjimai. Čia galima rasti autentiškų daiktų, atspindinčių to meto dvasią, bei išskirtinių dailės darbų.

Patarimas keliaujantiems į Kauną: mūsų asmeninis šeimos patarimas - Kaune būtinai užsukti į legendinę Laisvės alėjoje esančią ? „Spurginę“, kurioje rasite pačių kvapniausių ir šviežiausių spurgų ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. ?

VILNIUS

Vilnius – mūsų šalies sostinė. Negaliu būti objektyvi – mūsų šeima gimė ir augo Vilniuje, todėl šis miestas, kiekviena net mažiausia gatvelė, mums kelia ypatingus sentimentus ir prisiminimus.

Jei planuojate pusdienį ar visą dieną praleisti Vilniuje, būtinai užsukite į Valdovų rūmus, pasivaikščiokite siaurutėmis Senamiesčio gatvėmis, kurios paliks neišdildomą įspūdį – ne veltui būtent Vilniaus Senamiestis laikomas didžiausiu baroko stiliaus Europos Senamiesčiu.

Vilnius garsėja Gedimino pilimi – į ją pasikelti galite funikulieriumi arba užkopti akmenuota danga. Jei dar liks jėgų ir noro, būtinai pakilkite ir į Trijų kryžių kalną, nuo kurio atsiveria įspūdinga miesto panorama.

Patarimas keliaujantiems į Vilnių: džiaugiamės sostinėje atradę nemokamą pramogą, kuri kiekvieną kartą Godai sukelia nepamirštamas emocijas – jei tik oro sąlygos leidžia, vakarais iš arti stebėkite kylančius oro balionus. Sezono metu jie kyla iš Vingio parko arba Valakampių paplūdimio. Informaciją apie laikus ir datas socialiniuose tinkluose teikia Oreivystės centras.

Gražių kelionių, malonių atradimų ir gero laiko su šeima! Daugiau kelionių idėjų ir patarimų šeimoms rasite mūsų tinklaraštyje „Svečiuose pas Godą“. ✨


Populiarūs straipsniai