Kaip išsirinkti būrelį? Atmintinė tėvams

Mano šeimai • 2021 m. Rugsėjis 30 d.
Baletas ?, dailė, keramika, gimnastika, choras, šiuolaikiniai, pramoginiai šokiai, pianino ? pamokos – tai keli būreliai, kuriuos mūsų aštuonmetė Goda jau yra pabandžiusi. Dalis jų buvo darželio metu, į kuriuos eidavo su visa grupe, o į kai kuriuos pati entuziastingai žygiuodavo.?
 

Vis dėlto, aš pati dažnai susimąstau ? – dėl kokių priežasčių mes leidžiame savo vaikus į būrelius? Ar tikrai norime, kad visi vaikai išaugtų pianistais arba šokėjais? Ar aš, leisdama Godą į baletą, tikrai linkiu jai tapti balerina? Ir čia mano tvirtas atsakymas – ne.

Į būrelius vaikai, bent jau mūsų šeimoje, leidžiami ne todėl, kad juos siekiama paversti muzikantais, sportininkais ar menotyrininkais, o tam, kad jie suprastų, kas yra tvarka, disciplina.

Man, kaip mamai, labai svarbu, kad Goda mokėtų užmegzti pokalbį su skirtingais vaikais bei pamatytų, kokių skirtingų mokytojų, mokymo metodikų būna.

Laimė jums, jeigu jūs žinote, kur šiemet leisti vaiką – ypač smagu, jei būrelį tęsiate nuo praeitų ar užpraeitų metų. Tai džiugina, ? nes nebus jokių naujovių – ta pati mokytoja, ta pati vieta, viskas aišku ir sava.

Vis tik didžiausią stresą patiria tos šeimos, kurios ne tik vaikus pirmus metus išleido į mokyklą ar darželį, bet dar ir į būrelius. Juk jų pasirinkimas tikrai begalinis!???

Čia su jumis dalinuosi geriausiais TOP patarimais, kurie tikrai jums padės renkantis vaikams būrelį ar bent jau taupant kantrybę, kurios prireiks artimiausiais mokslo metais!

Būrelio vieta

Visi, kurie gyvena didmiesčiuose, tikrai žino, kiek laiko per spūstis, vakare, užtrunka nuvažiuoti ? iš taško A į tašką B. Stresas, susinervinimas, pyktis – taip galėčiau įvardinti jausmus, kurie mane lydėdavo, kai kadaise Godą veždavau į būrelį kažkur Vilniaus pašonėje.

Žinoma, pamokos buvo smagios, vaikai mokėsi dainuoti, mokytoja smagiai grojo pianinu, tačiau po darželio, pačiai po darbo, per visą miestą vežti keturmetį vaiką dėl 30 minučių pamokėlės man, asmeniškai, dabar skamba kaip absurdas.

Su visa pagarba visiems būsimiems talentams, su visa meile tėvams, kurie pasiaukojančiai sėdi sukandę dantis spūstyse, aš linkiu atrasti ramybę. Na, neskubėkite jūs į tuos būrelius kitame miesto gale – pasidomėkite, gal yra patogesnė vieta arčiau namų, o gal galima rasti alternatyvą?

Jei rudens pradžioje nuvažiuoti per pusę miesto iki būrelio vietos neatrodys iššūkis, tai prisiminkite, kad nuo lapkričio už lango bus ne tik tamsu, bet ir visada šlapia,☔ pilka ir niūru – ar tikrai verta vakarus praleisti stovint spūstyse?

Mažas patarimas: labai atidžiai išsiaiškinkite, kokius būrelius jums siūlo mokykla – gal geriau sumokėti keliais eurais brangiau, tačiau vaikui leisti lankyti būrelį toje pačioje vietoje, kur vyksta pamokos? Juk ir laiko sutaupote, o ir erdvės pažįstamos, net ir vaikai dažnai būna tie patys.

Atsiliepimai

Apsisprendėte, ką lankys jūsų vaikas? Tai bus seniai išsvajotos baleto pamokos? Tokiu atveju, apsilankiusios pirmoje pamokoje, būtinai pasikalbėkite su kitais čia laukiančiais tėvais. Galbūt tėveliai jums gali papasakoti daugiau įdomių dalykų apie tai, kas laukia vaikų?

Kartą laukdama Godos užkalbinau kelias mamas, kurios laukė vyresnių dukrų iš kitos grupės – sužinojau, kad metų eigoje, kone kas kelis mėnesius, reikalaujama keisti sijonėlius, atnaujinti mažųjų šokėjų ? drabužius. Suklusau, pasiteiravau mokytojos, ar tai tiesa. Jeigu vienų papildomos išlaidos negąsdina, tai gali būti, kad kitų šeimų finansai suplanuoti. Tad būtinai pasidomėkite ne tik tuo, kaip būrelį pristato mokytoja, bet ir paskaitykite tėvų atsiliepimus.

Mažas patarimas: jei vaikas lankys būrelį, kuriame reikės specialios aprangos ar avalynės, paieškokite jau nešiotų drabužėlių – ? socialiniuose tinkluose apstu mamų, kurios tik ir nori parduoti išaugtus balerinų sijonėlius gerokai pigiau, nei juos siūlo firminės parduotuvės.

Polinkis

„Mano sūnus ir groja, ir šoka, savaitgaliais užsiima joga, programuoja, planuojam leisti į bėgimo treniruotes.“ Tokia frazė jums girdėta? Tai kas iš tiesų tas vaikas – programuotojas, bėgikas ?‍♂️ ar neišsipildžiusi tėvų vaikystė?

Jei mintys sukasi apie tai, kad norite vaiką paversti talentų mašina, nurimkite – vietoje intensyvių būrelio paieškų geriau savaitgalį praleiskite ramiai, niekur neskubėdami.

Mažas patarimas: gal būtent žygis po regioninį ? parką jums parodys, kad jūsų vaikas puikiai orientuojasi ir galėtų išbandyti orientacinį sportą? O gal namuose surengtas karaokė vakarėlis arba talentų šou jums pakuždės idėją, kad jūsų dukrytė, užuot lankiusi karatė, galėtų pradėti lankyti chorą arba solinį dainavimą?

Aktualumas

Kai rinksitės būrelį, būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į vaiko polinkį, bet ir į aktualumą. Šiais laikais, kai išmaniosios technologijos bei kompiuteris tampa vis dažnesniu palydovu net ir vaikams, kompiuterinis raštingumas yra išties svarbus, tad ? robotika, programavimas ar inžinerinės kryptys yra itin svarbios ir paklausios – pasidomėkite apie jas ir atraskite labiausiai jums tinkančią.

Mažas patarimas: Būrelis gali būti ne tik smagus, bet ir naudingas, susijęs su pamokomis, gebėjimais ir mokslais, todėl nenumokite ranka į užsienio kalbų, skaičiavimo ar programavimo pakraipas.

Ir tegul kiekvienas būrelis, ar tai bus muzikos ? pamokos, ar robotika, ar grojimas kanklėmis, atneša laimę ir džiaugsmą jūsų šeimai.

Tegul kiekviena kelionė į popamokinę veiklą jums padovanoja geriausias emocijas, ramybę ir smagų laiką kartu.?

Daugiau idėjų ir patarimų – FB SvečiuosepasGodą


Populiarūs straipsniai