Kai šalta ir lyja: Top vietos Vilniuje po stogu

Mano šeimai • 2022 m. Rugsėjis 01 d.
Atėjęs  🍂 ruduo diktuoja pokyčius daugeliui šeimų. Prasidėjo mokslo metai, todėl norime ar ne, turime grįžti į rutiną bei discipliną. Vis tik savaitgaliais labai naudinga pakeisti aplinką ir su šeima atrasti dar neatrastas arba seniai lankytas vietas savo mieste. 

Tad jeigu numatomas 🌧 lietus ar netinkamos oro sąlygos būti lauke ir mėgautis auksiniu rudeniu, siūlome jums savo šeimos pamėgtas vietas po stogu – ten jūsų ☔ neužklups lietus, todėl galėsite džiaugtis smagia aplinka ir gera 😀 nuotaika!

ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS

Šiame muziejuje patiks ir mažiems, ir dideliems. Nusiteikite praleisti bent kelias valandas, nes jame norėsis viską paliesti, išbandyti ir dar pakartoti!

Su dviračiu pagaminsite energijos, sužinosite, kaip veikia įvairiausi varikliai, pamatysite, kaip senais laikais gyveno žmonės ir kokiais prietaisais naudojosi. Daugiausiai jūsų dėmesio (neabejotinai) sulauks neįtikėtino ilgio čiuožykla muziejaus viduje! Čiuožimo metu sužinosite, kokiu greičiu skriejate – čia tai bent 😊 😊

Taip, muziejus su čiuožykla, garsais, jutimais ir neišpasakytomis emocijomis. Jei anksčiau muziejuose reikėdavo elgtis tyliai ir nieko neliesti, tai čia kviečiami patys smalsiausi vaikai, kuriems tik ir maga iš arti pamatyti, patiems paliesti bei išbandyti iki šiol nematytus daiktus ir prietaisus.

Lankiausi su dvimečiu Kajum ir aštuonmete Goda – abu išėjo pilni įspūdžių ir nepamirštamų 🥰 potyrių.

Lokacija:
Rinktinės gatvė 2, Vilnius

Bilietų kaina:
Nuo 3,50 iki 7

GELEŽINKELIŲ MUZIEJUS

Traukiniai, peronai, interaktyvus traukinio 🚃 vairavimas, dešimtys stalo žaidimų ir miniatiūrų miestas – viską su vaikais atrasite geležinkelių muziejuje.

Tai muziejus, kuris traukia savo išskirtinumu.

Vaikams ypač patiko, kad muziejuje yra ir žaidimų erdvė, kurioje galima išbandyti pačius įvairiausius stalo žaidimus, piešimo priemones.

Kol vyresnieji žaidė, dvimetis dėliojo kaladėles ir pažindinosi su transporto priemonėmis.

Lokacija:
Geležinkelio gatvė 16, Vilnius

Bilietų kaina:
Nuo 3 iki 6

LIETUVOS NACIONALINĖ MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKA

Mūsų šeimai ši biblioteka jau seniai ne tik vieta knygoms 📖 pasiskolinti, bet ir visiškai nemokama galimybė gerai praleisti laiką su vaikais!

Ar žinojote, kad šalia jaunimo skyriaus įkurta žaisloteka, kurioje galite į valias žaisti su savo vaikais arba net palikti vaikus valandėlei su čia dirbančio suaugusio priežiūra?

Dar bibliotekoje įsikūrusios dirbtuvės su daugybe galimybių kurti ir gaminti. Jose ypač dažnai renkasi mokyklinio amžiaus vaikai ir užsiima kūryba – siuva, piešia, klijuoja, lipdo.

Su Goda dirbtuvėse pagaminome užrašų knygelę, o kai Goda ėjo į dirbtuves su tėčiu, išmoko dirbti su lazeriu.

Po vienu stogu čia veiklos ras ir patys mažiausi, ir vyresni vaikai.

Lokacija:
Gedimino pr. 51

Nemokama

GINTARO GALERIJA – MUZIEJUS

Gintaras – neatsiejamas nuo lietuvių. Juk ieškoti gintarėlių Baltijos jūroje – vienas malonumas. Vis tik rudenį tai padaryti gali būti kėblu, todėl apsilankykite muziejuje, kuriame rasite pačių įvairiausių dirbinių iš gintaro.

Šiame muziejuje pradinukai ir vyresnio amžiaus vaikai vaikščios ir dairysis su dideliu susidomėjimu bei smalsumu.

Lokacija:
Šv. Mykolo gatvė 8

Kaina:
Nuo 0,60 € centų iki 1,25 €

EDUKACIJOS VALDOVŲ RŪMUOSE

Valdovų rūmai – išskirtinis pastatas Vilniaus centre. Čia kviečiama ne tik užsukti į kiemelius ir apsidairyti, bet su vaikais patirti neišdildomus įspūdžius kartu dalyvaujant įvairiose dirbtuvėse bei edukacijose.

Edukacijų metu, kurios skirtos pradinukams, sužinosite apie Valdovų rūmų sukūrimą bei atkūrimą, pamatysite, kokiuose krėsluose sėdėdavo ir kokiose lovose miegodavo šalies valdovai 😊 Įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems!

Beje, neabejoju, kad pritarsite, jog mokytis istorijos daug smagiau per patyrimus 😊

Lokacija:
Katedros aikštė 4

Kaina:
Nuo 2 iki 9,50 €

Tegul jūsų ruduo būna jaukus, spalvotas ir nepamirštamas! 🥰

DAUGIAU IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ 🚀


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).