Kad skuba džiaugtis šiluma nevirstų liga: patarimai, kaip rengti mažamečius vaikus

Mano šeimai • 2021 m. Kovas 26 d.
Greičiausiai nesuklysiu sakydama, kad šiltasis metų laikas Lietuvoje yra nenuspėjamas. Ir kartais, tikėdamiesi šiltų orų, visai netikėtai patenkame į vasarišką liūtį, arba karštus orus keičia staigus atšalimas. Ryte vėsu, dieną gali būti net karšta, vakare vėl grįžta vėsa. Vieną dieną vaikštome trumpomis rankovėmis, kitą – pilnas internetas gegužės sniego ar krušos birželį vaizdų ir norisi iš viršutinės spintos lentynos traukti jau paslėptas žiemines kepures. Net ir labai norint, prie tokių permainingų orų prisitaikyti pakankamai sunku ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.
 

Mūsų šeimoje yra buvę ir vasarų, kai sirgome daugiau nei šaltuoju metų laiku. Ir viskas dėl to, kad norisi kuo greičiau nusimesti šiltus ir sunkius rūbus, mėgautis šiluma ir saule. Kad išvengčiau vaikų ligų, per keletą metų išsigryninau kelias vaikų rengimo pavasarį taisykles, kuriomis vadovaujuosi ir kurios daugelį kartų man pasiteisino.

Žinoma, tai, kaip rengiame vaikus, priklauso nuo jų amžiaus ir tai, kas tinka trimečiui, gali netikti kūdikiui arba mokyklinukui. Du dalykai iš mano praktikos – rūbų sluoksniavimas ir kelionė automobiliu, – yra svarbiausi, į kuriuos kreipiu dėmesį rengdama vaikus pavasarį.

Rūbų sluoksniavimas

Pats svarbiausias vaikų rengimo principas, kurį rekomenduoja ir specialistai, ir aš, remdamasi savo patirtimi, yra drabužių sluoksniavimas. Daugiau sluoksnių – daugiau galimybių aprengti ar nurengti vaiką, priklausomai nuo oro sąlygų.

Mano dukros kasdienė apranga šiltuoju metų laiku atrodo taip: apatiniai rūbai – kelnaitės ir marškinėliai plonomis petnešėlėmis, pėdkelnės arba tamprės, suknelė arba marškinėliai ilgomis arba trumpomis rankovėmis, megztinis, striukė arba švarkelis, priklausomai nuo oro lauke. Turiu įsitikinimą, kad kaklas turi būti šiltai, todėl dažniausiai kai vėsu, ant kaklo rišame skarelę, o kepurė priklauso nuo vėjo stiprumo ir oro temperatūros. Jei vėjuota ir vėsu – trikotažinė kepurė, dengianti ausis, jei šilta ir saulėta – kepurė nuo saulės.

Kaip perskaitėte, mano dukros, kuriai beveik keturi, aprangoje nėra nieko ypatingo, tiesiog rengiu ją taip, kad galėčiau, reikalui esant, nuimti vieną ar du sluoksnius drabužių (pvz. striukę arba švarkelį ir megztinį) ir jai nebūtų per karšta. O atvėsus orui visada turėtume, ką apsirengti šilčiau. Internete tikrai galite rasti patarimų, kad sluoksniuojant apatinis rūbų sluoksnis turi būti iš poliesterio arba vilnos. Tai reikalinga todėl, kad šios medžiagos išgarina prakaitą, o medvilnė yra linkusi sugerti drėgmę, gali prilipti prie kūno. Jei turite tokių rūbų – puiku, naudokite. Mes turime įprastus medvilninius marškinėlius ir dar nebuvo situacijos, kad nuvilkčiau juos šlapius nuo prakaito.

Visuomet vaikams renku natūralių medžiagų rūbus, todėl tiek marškinėliai ilgomis ar trumpomis rankovėmis, tiek suknelės ir megztiniai yra tokie. Lauko rūbus renkuosi patvarius, saugančius nuo vėjo ir lietaus. Geriausia – su kapišonu.

Kelionė automobilyje

Atšilus kelionių padaugėja, kaip ir pailgėja laikas, kurį leidžiame automobilyje. Visada vasarą kelionėje nusivelkame viršutinius rūbus. Taip ir keliauti patogiau, ir galiu būti tikra, kad vaikai nesušils ir išlipusių jų neperpūs permainingas vėjas. Jei kelionė trumpesnė, stengiuosi, kad keliautume be kepurių ir atsegtomis striukėmis, vėlgi dėl tos pačios priežasties, kad sušilti tikimybė būtų kuo mažesnė.

Kitas svarbus aspektas – automobilio kondicionierius, kurį labai norisi įsijungti, kai lauke vis šilčiau. Mano taisyklė – atvėsinti automobilį tik keliais laipsniais. Didelis temperatūrų lauke ir automobilio viduje skirtumas yra šokas net ir suaugusiųjų organizmui, o vaikams jį pakelti gali būti dar sunkiau. Jei automobilyje bus gerokai vėsiau nei lauke, peršalimo ligos neišvengsite. Todėl geriau kelionei pasiruošti lengvesnius rūbus, vėsaus gėrimo, o kondicionierių naudoti tik komfortui užtikrinti, o ne atšaldyti automobilio vidų ir visus kartu keliaujančius.

Linkiu saugaus buvimo lauke, šiltasis metų laikas tik įsibėgėja, tegul jis būna saugus ir malonus visiems – ir vaikams, ir tėvams.

Atgal >>


Populiarūs straipsniai