Atėjo pavasaris: TOP5 patarimai kaip sutaupyti vietos tvarkant žaislus, drabužius ir kitus daiktus

Mano šeimai • 2023 m. Kovas 15 d.
Štai pagaliau atėjo į mūsų namus ir kiemus tikras pavasaris! Na ir kas, kad oras dar ne taip 🥶 džiugina, o saulė nešildo taip, kaip norėtųsi mums, pasiilgusiems šilumos. 
Vis dėlto atėjęs pavasaris diktuoja naujas idėjas, ką veikti namuose ir kaip tinkamai pasiruošti naujam sezonui, atgimimui ir naujai pradžiai.
 

Mūsų namuose kovo mėnesį vyksta didysis tvarkymosi maratonas. Tam paskiriu kelias dienas arba kelis vakarus ir imuosi to, kas būtina, kad namai pakviptų pavasariu 🌷 🥰

Visada stengiuosi į namų tvarkymosi maratoną įtraukiu ir vaikus, kurie, kaip įmanydami, stengiasi prisidėti ir pasirūpinti savo gyvenamosios erdvės švara ir gaiva. Kartais jie palaisto 🌺 gėles, kartais išlanksto drabužius arba surūšiuoja 🥿 avalynę. Juk svarbiausia jiems – įsitraukimas ir dalyvavimas, tiesa? 🙂

Taigi, prieš pradedant tvarkytis kviečiu susipažinti su mūsų šeimos patarimais, kurie, tikiu, gali padėti ir jums, jei siekiate namus paversti pavasariškais ir šviesiais.

DRABUŽIAMS – VAKUUMINIAI MAIŠAI

Ir štai pagaliau atėjo metas, kai žiemines 🧣🧤 striukes mes išnešime atokiau, o jų vietą užims stilingi lietpalčiai arba švarkeliai. Galų gale, ir vaikų kombinezonus galėsime patraukti tolėliau.

Vis dėlto, mano patarimas, pasibaigus žiemos sezonui, visus viršutinius lauko drabužius nunešti į valyklą arba išskalbti namuose. Tinkamai išvalyti ir prižiūrėti drabužiai bus tinkami dėvėti gerokai ilgiau, o kai pakabinsite į spintą švarius, galėsite mėgautis gaiva. Aš jau tokia esu – man drabužiai ir drabužinė turi skleisti malonų švaros kvapą.

Beje, šiltus vaikų kombinezonus, į kuriuos jie jau tikrai nebetilps ir kurių nebedėvės, išvaliusi aš parduodu arba padovanoju draugėms, kurios turi panašaus amžiaus vaikų.

Tokius drabužius galima ir aukoti – sutikite, kombinezonai bei viršutinės striukės tikrai pakankamai brangios, todėl jei šeimos gyvena sunkiau, tai bus didžiulė dovana.

Kaip dovanoti?Tiesiog paskelbkite apie savo turimus drabužius mamų arba atiduotuvių grupėse socialiniuose tinkluose – aš nespėju nei mirktelėti, o daiktas jau randa savo šeimininkus.

Na o tie drabužiai, kurie bus tinkami nešioti, paprastai pas mus sugula į vakuuminius maišus – juose patogu laikyti, o ir vietos užima gerokai mažiau nei paprastai ant pakabos kabančios, pavyzdžiui, pūkinės striukės.

Kepurės, šalikai ir pirštinės persikelia į atskirą dėžę tolimiausioje spintos lentynoje. Tokiu būdu jie niekada netrukdo ieškant sezonui ir orui tinkamų rūbų.

„IŠAUGTOMS“ KNYGOMS – NAUJI NAMAI

Goda labai daug skaito, o Kajus, kuriam gegužę treji, nenumaldomai greitai auga! Todėl knygas 📚 lentynose tenka keisti pakankamai dažnai. Kajus turi daug knygelių su dėlionėmis, tačiau kai vienos atsibosta, jas pakeičia kitos. Knygeles, kurios jau pabodusios arba nesudomina dėl amžiaus tarpsnio, paprastai išmainau socialinių tinklų grupėse. Jose veikia puikūs mainai, kur gali apsikeisti tomis knygomis, kurių tau reikia.

O aš pati savo ir Godos knygų lentyną irgi mėgstu parūšiuoti. Tos knygos, kurios perskaitytos, keliauja aukščiau, toliau, o tos, kurios skaitomos šiuo metu arba yra pasiskolintos iš bibliotekų, padedu arčiau akių, kad vis prisimintume apie tai, kad knygų skaitymas teikia didžiulį malonumą 😊

ŽAISLAMS – PATOGUMAS

O čia jau ir aš paprašyčiau jūsų patarimų – tai kur dėti tuos visus 🧸 žaislus, kurie puikiai veikia, tačiau yra atsibodę, „išaugti“ ir nebereikalingi? Arba tokie, kur trūksta kelių 🧩 detalių? Tai čia aš esu labai kategoriška – jei tik matau, kad žaislas sulūžęs, trūksta esminių detalių, viską metu lauk – jokių saugojimų ir tikėjimų, kad prireiks ateityje.

Tačiau tie žaislai, kurie puikiai tinkami naudoti, sugula dėžėse. Į Kajaus ir Godos kambarius esame nupirkę specialias lentynas, į kurias įsistato plastmasinės arba medžiaginės dėžės. Jose laikomi surūšiuoti žaislai. Pavyzdžiui, vienoje dėžėje – vien mediniai Kajaus žaislai, kitame – vien kaladėlės. Trečioje dėžėje – visos konstruktoriaus „Lego“ detalės, o kitoje – vien 🚗 mašinytės.

Taip pat ant dėžių esu užrašiusi pavadinimus „medinukai“, „mašinėlės“, kad būtų aišku, kur ieškoti norimo žaislo. Tokia tvarka patinka ir mūsų tėčiui – perskaito ir žino, kur padėti arba kur ieškoti tam tikrą žaislo.

AVALYNEI – TVARKINGOS DĖŽUTĖS

Čia jau, turbūt, nė minėti nereikia, kad avalynė keliauja taip pat į aukščiausius ir tolimiausius spintos kampelius? Žinoma, kam gi tie ilgaauliai bei žieminiai aulinukai, jei širdis trokšta basučių ir vasarinių 👟 sportbačių!

Štai turiu vienintelį patarimą, kuris man pasiteisinęs per dešimtis metų, kur dėti neavimus batus. Aš juos poromis laikau batų dėžutėse, kuriose įsigijau. Jos ideliai tinka ir visada atitinka jų dydžius – ilgaauliai puikiai sugula atgal pagal tinkamą dydį, o ir kiti batai atrodo tvarkingai ir dailiai, neužima daug vietos ir neatrodo išsimėtę.

AUGALAMS IR GĖLĖMS – IŠSKIRTINIS DĖMĖSYS

O dabar – tikrasis pavasario šauklys namuose... Kas tai? Aišku, kad žydintys 🌱 augalai, prieskonių vazonėliai, svogūnų laiškai. Visa tai man nuo pat vaikystės siejasi su pavasariu bei atgimimu.

Tad jau nieko nelaukdami skubame sodinti svogūnus ir laukti svogūnų laiškų, kuriais gardinsime sriubą, o valgomojo stalą skubu puošti 🌸 gyvomis gėlėmis.

Man pasisekė, kad jomis praktiškai kas savaitę pasirūpina šeimos vyrai, tačiau net jeigu taip nebūtų, mielosios, visada galime sau nusipirkti gėlių ir tokiu būdu pagerinti nuotaiką.

O čia dar keli ritualai, kuriuos atliekame kiekvieną pavasarį:

  • Užuolaidų skalbimas;
  • Langų valymas;
  • Terasos/balkono paruošimas ilgiems jaukiems vakarams.

Ir tegul greičiau į namus ir mūsų širdis pasibeldžia pavasaris bei padovanoja mums jūrą juoko ir šypsenų! 😎

DAR DAUGIAU ŠAUNIŲ IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ 🌞


Populiarūs straipsniai