A B C: Neriame į raidžių pasaulį su pačiais mažiausiais!

Mano šeimai • 2023 m. Rugsėjis 11 d.
Mūsų Kajui gegužę suėjo treji metukai. Smalsus vyrukas lanko darželį ir kasdien vis labiau ir labiau susipažįsta su jį supančia aplinka, skaičiais bei raidėmis.
 

Tad kai tik pastebėjau, kad jis domisi raidėmis, iškart prisiminiau savo būdą, kaip padėti pažinti daugiau raidžių, kaip jas atskirti ir kaip pradėti jungti į tam tikrus žodelius.

Dalijuosi su jumis visiškai kasdieniniais ir itin lengvai pritaikomais patarimais, kurie kasdien, net nepastebint, jūsų vaikui padės pažinti raidžių pasaulį.

AUTOMOBILIAI

Mūsų kelias į darželį pakankamai trumpas, tačiau eidami pamatome labai daug automobilių. Eidami įvardijame kiekvieną automobilio numerio raidę ir skaičius. Visada paprašau pakartoti tiksliai, kad kuo gražiau ir tvarkingiau Kajus ištartų raides, kurios yra kiek sunkesnės.

RAIDĖS GAMTOJE

Raidžių mėgstame ieškoti ir vaikščiodami parke. Štai, tik pažiūrėkite, turime kelis pagaliukus – kiek daug visko iš jų galima sudėlioti! Vos du pagaliukai ir jau turime „T“, „V“, „L“.

Jei eidami rasite daugiau pagaliukų, sudėsite dar daugiau raidžių arba net pirmuosius žodelius.

RAIDĖS IR ŽODŽIAI NAMUOSE

Mūsų namuose vis dar likę šalia tam tikrų daiktų užrašai anglų kalba. Pamenu, kai kažkada Goda mokėsi anglų kalbos pradmenų, ši idėja labai pasiteisino.

Pavyzdžiui, ant lango rėmo pas mus vis dar parašyta „Window“, o ant šaldytuvo „Fridge“, tačiau Kajaus kambaryje vis daugiau atsiranda daiktų su lietuviškais taisyklingais jų pavadinimais – „stalčius“, „stalas“ ir pan.

Tai jokiu būdu nereiškia, kad vos pamatęs užrašą, jis išmoks jį rašyti, tačiau atsiras suvokimas, kad kai kurie žodžiai – trumpesni, kiti – ilgesni, kai kuriems reikia vienokių raidžių, o kitiems – visai kitų.

ŽAIDIMAI KELIAUJANT

Kadangi mūsų šeima daug keliauja automobiliu, tai ir žaidimai kelionių metu – itin mėgstami.

Vienas tokių – visi šeimos nariai vardija žodžius, kurie prasideda iš tam tikrų raidžių. Pavyzdžiui, pirmoji žodžio raidė turi būti „M“. Ir visi ratu vardija, kokie tai galėtų būti žodžiai.

Vėliau gali būti ir sunkesnė užduotis – pasiūlykite ieškoti žodžių ne su tam tikra pirma raide, o su paskutine. Pavyzdžiui, ieškome žodžių, kurių paskutinė raidė būtų „A“ arba „S“.

MAGNETINĖ ABĖCĖLĖ

Magnetinės raidės mūsų šeimoje užima garbingą vietą – su jomis augo Goda, o dabar ir Kajus. Ant lentelių dėlioti įvairius žodžius – smagi ir neatsibostanti užduotis. Ypač, kaip lauke šalta ir nesinori kišti nosies iš namų.

Ant lentelių galima dėlioti šeimos narių vardus arba bet kokius sugalvotus žodžius. Kuo dažniau ir daugiau dėliosite, tuo grečiau pastebėsite, kad vaikas ir pats savarankiškai deda bent jau trumpus žodelius.

Smagios ir lengvos kelionės į raidžių pasaulį!

DAR DAUGIAU PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ 🖍


Populiarūs straipsniai