30 nemokamų 💡 idėjų, ką veikti namie su vaikais

Mano šeimai • 2022 m. Lapkritis 14 d.
Už lango įsibėgėja 🍂 ruduo. Koks jis jums – ramus ir romantiškas? O gal kupinas pačių įvairiausių ✨ nuotykių? 
Mes su šeimyna labai mėgstame džiaugtis gamta, mėtytis auksiniais lapais ir vaikščioti po parkus su kakavos ☕ puodeliu rankose, tačiau, deja, kai kurios dienos tokios ☔ vėsios, kad nesinori kišti nosies iš namų. 

Ir jeigu be vaikų namie įsisukčiau į pledą ir griebčiau gerą 📚 knygą, tai būdama su vaikais esu prisigalvojusi 101 idėją, kad būtų smagu! Na, gerai, gal 101 idėjos ir nesuskaičiuosiu, tačiau 30 idėjų dovanoju jums tiesiog čia ir dabar!

Beje, jos smagios ne tik dėl to, kad yra vienoje vietoje paruoštos jums, bet ir dėl to, kad jas įgyvendinti neprireiks nė cento.

30 NEMOKAMŲ IDĖJŲ, KĄ VEIKTI SU VAIKAIS, KAI UŽ LANGO ŠALTA IR LYJA

 1. Persirengėlių šou: skaros, šalikai, kepurės, per dideli batai. Vaikams labai patinka persirenginėti ir įsikūnyti į savo mėgstamus superherojus 🦸‍♀ arba atrasti naujus. Apsiniaukusi ir lietinga diena puiki proga panirti į dramą ir teatrą.
 2. Fotosesija: pabodo įprastos asmenukės? Paverskite namus 📸 fotostudija! Nuotraukos tarp knygų ir minkštų žaislų? O gal virtuvėje, minkant tešlą? Kiekviena nuotrauka taps gražiu prisiminimu apie praleistą laiką kartu.
 3. Savęs piešimas. Jei turite seną tapeto lapą arba ritinį piešimo popieriaus, nupieškite 🎨 savo dydžio piešinį. Kvailiokite – didelė nosis, kreivos akys: puiki proga išmokti pasijuokti iš savęs ir priimti savo netobulumus bei paversti juos privalumais.
 4. Putų vonia. Turbūt nėra nei vieno vaiko, kuris nemėgtų maudytis. Jūsų – ne išimtis? Tad pirmyn prisipildyti vonios 🛀 putomis vonią ir skubėkite į vandens burbulų ir kvapų šou. Maudynės padovanos nepamirštamus įspūdžius.
 5. Arbatos gėrimo ceremonija. Išgerti arbatos, atrodo, visai banalu, bet jeigu pamėgintumėte šią idėją išgvildenti į kitokią, pavyzdžiui, oficialią arbatos gėrimo ceremoniją? Jai reikės išskirtinių, seniau naudotų, puodelių, kitokios arbatos nei paprastai, o gal šalia – šokolado gabalėlio? Ir štai – įprasta valandėlė su arbatos ☕ puodeliu virs tikra nepamirštama ceremonija.
 6. Knygų skaitymas. Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus jūsų vaikas, skaityti 📚 knygas – didelis džiaugsmas ir vertė. Jei ir jūs taip manot, griebkite knygą ir kartu su vaiku skaitykite, o perskaitę būtinai papasakokite, ką naujo ir įdomaus sužinojote.
 7. Slėpynės. Senas geras žaidimas, kuris nepalieka abejingų. Žaisti 👀 slėpynes smagu ir didesniems, ir mažesniems vaikams, todėl skubėkite žaisti – prisikrykštausite į valias.
 8. Žodžių žaidimas. Sugalvoję raidę, pasakykite kuo daugiau žodžių iš šios raidės. Legendinis žaidimas, puikiai tinkantis tiek namie, tiek kelyje.
 9. Karaokė. Prisimkite mėgstamiausias dainas, įsijunkite 🎤 muziką ir dūkite, kiek širdis geidžia. Koks skirtumas, koks jūsų balsas, čia svarbiausia – gera nuotaika ir daug juoko!
 10. Šokiai. Mėgstama muzika, šventinė apranga ir atsipalaidavimas! Nėra nieko smagiau už pramogas kartu su vaikais, kai gali sau leisti atsipalaiduoti ir džiaugtis 💃🕺 akimirka.
 11. Talentų šou. Moki šokti? O gal moki padaryti špagatą? O gal tavo talentas – greitakalbė? Parodykite, ką mokate, o už talentus 🤹‍♀ apdovanokite vieni kitus prizais.
 12. Pagalvių mūšis. Prieš miegą smagiausia veikla su vaikais – pagalvių mūšis. Kad ir kokie vaikai atrodytų pavargę, iškart atsigaus, jei pasiūlysite pasimušti pagalvėmis.
 13. Laiškų, atvirukų gamyba. Artėja Kalėdos, gal metas nusiųsti atviruką močiutėms? Tik nereikia pirkti – geriau patys pagaminkite. Tai bus gražiausia dovana, kokios galėtų tikėtis seneliai.
 14. Anglų kalbos lavinimas. Kalbėkite angliškai! Jei per sunku sakiniais, vardinkite daiktų vardus anglų kalba. Tegul laikas namie būna naudingas.
 15. Kurkite istoriją. Mes labai mėgstame automobilyje kurti istorijas po vieną žodį. Prikvailiojame tiek, kad vėliau pamirštame nuo ko pradėjome – tokią pačią pramogą galima išbandyti ir namuose, jaukiai susisukus į lovą.
 16. Kurkite kryžiažodžius. Goda labai mėgsta kurti kryžiažodžius – pati galvoja klausimus, braižo, kuria. Išbandykite, tikrai patiks.
 17. Sportuokite. Internetas pilnas įvairių mankštų, sporto ⚽ užsiėmimų, tad kodėl nepabandžius prisijungti?
 18. Laivų mūšis. Senas geras žaidimas, kuriam nereikia nieko papildomo – užteks pieštuko ir popieriaus lapo.
 19. Filmo peržiūra. Nuspręskite, kuris 🎬 filmas jūsų mėgstamiausais ir peržiūrėkite, o vėliau kalbėkitės apie jį, dalinkitės įspūdžiais, vertinimais, mokykitės kartu dėstyti mintis.
 20. Skambutis su vaizdu. Seneliai, tetos, dėdės, pusseserės ir pusbroliai tikrai laukia skambučio! Kodėl gi nepaskambinus 📲 ir nepriminus, kokie jie mums brangūs?
 21. Gaminkite kartu. Sausainiai, tortai, keksiukai – kartu su vaikais suktis 🍴 virtuvėje yra vienas malonumas, pirmyn!
 22. Įkurkite grožio saloną. Puiki proga susitvarkyti 💅 nagus, pasimėgauti veido arba plaukų kauke. Su dukrytėmis tai galima padaryti taip, kad smagu būtų abiem.
 23. Parašykite laišką Kalėdų seneliui. Pats metas pradėti dėlioti norų sąrašą ir rašyti 🎅 laišką, kupiną stebuklų ir iliuzijų.
 24. Kliūčių ruožas. Namuose, įvairiose vietose, įrenkite kliūčių – kėdės, pagalvės, pledai, taburetės: viskas puikiai tiks, kad vaikai pasiklystų labirinte ir vėliau ieškotų išėjimo iš jo.
 25. Stalo žaidimas. Neabejotinai visi, kurie turi vaikų, turi ir stalo žaidimų namuose. Pats metas nuo jų nupūsti dulkes ir susėsti visiems pažaisti.
 26. Lėlių teatras. Sukurkite pasaką, paruoškite 🎭 personažus (tinka pliušiniai žaisliukai)
 27. Rėmas nuotraukoms. Iš kartotinių dėžių sukurkite rėmą arba televizorių – bus puiki proga nusifotgrafuoti jame arba kurti vaidinimus.
 28. Gerkite kakavą su zefyriukais. Bus dar įdomiau, jeigu gersite kakavą ant pleduko, tarp pagalvių ant žemės ir žiūrėsite pro langą. Rudenį ir žiemą ☃ gamta ypač graži!
 29. Išmokite naujų rankdarbių. Megzti, siūti, siuvinėti, kurti drabužėlius 🧚‍♀ lėlėms – šaltas ir apsiniaukęs oras puiki proga išmokti naujus dalykus.
 30. Atsipalaiduokite! Mamos, nepamirškite, kad nieko neveikti ir kartais tiesiog spoksoti į vieną tašką nėra nuodėmė.

DAR DAUGIAU IDĖJŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai