Šuo naujuose namuose

Mano augintiniui • 2021 m. Lapkritis 14 d.
Kiek vietos reikia augintiniui? Ko tikėtis tuo metu, kai šuo dar tik susipažįsta su namais? Kaip nusistovi  šuns režimas? Pateiksime 4 naudingas įžvalgas, kurios padės, jeigu nusprendei pasiimti į namus augintinį – galėsite šiam įvykiui geriau pasiruošti! 

Kiekvienam šuniui reikia jam tinkamo gyvenamojo ploto

Dideliems šunims reikia daugiau vietos judėti nei vidutiniams arba mažiems šunims. Tačiau dideli šunys gali būti ramesni ir lėtesni, palyginti su vidutinio dydžio šunimis, kurie yra aktyvūs ir todėl jiems reikia daugiau judėjimo laisvės. Priimant šunį į šeimą, būtinai turi pagalvoti, ar, kai jis jau bus suaugęs, namuose bus pakankamai gyvenamosios vietos. Namuose šuo praleidžia daug laiko, todėl turi būti numatyta, kad jis ne tik miegos ir ilsėsis, bet ir žais. Dideliems šunims daug geriau gyventi privačiame name su kiemu, kur šuniui leidžiama bėgioti, o mažieji šunys patogiai jausis ir bute. Viena iš priežasčių, kodėl šunys kartais atiduodami į prieglaudą, yra ta, kad, šuniukui esant kelių mėnesių, nieko neišmanantis apie tą veislę neįsivaizduoja, kokio dydžio šuo užaugs. Dėl to gali atsitikti taip, kad bute didžiąją dienos dalį leis šuo, kuriam būtų kur kas geriau gyventi privačiame name.

Šuniukai grauš viską, kas jiems paklius į dantis

Pasiimant į namus šuniuką, reikia nepamiršti, kad jis dar nėra išmokytas elgtis pagal Tavo elgesio normas. Šuniukai labai nori pažinti juos supantį pasaulį, jie yra smalsūs ir mėgsta visko paragauti. Auksinė taisyklė – jeigu šuniukas kažką sugraužė, taip atsitiko todėl, kad daiktą palikai jam lengvai pasiekiamoje vietoje. Todėl, kad šuo neišmoktų graužti batų, iš pat pradžių juos reikia padėti tokioje vietoje, kur jis jų nepasieks. Tai pasakytina ir apie bet kokias namų puošmenas bei kitus daiktus, kurių nenorite rasti sugadintų. Vietoje jų nupirkite žaislų, tinkančių šuniukui. Jie bus daug saugesni pačiam šuniui, bus galima išvengti rizikos, kad šuo sugrauš kažką, kas gali sukelti pavojų jo sveikatai ir gyvybei. Pavyzdžiui, televizoriaus nuotolinio valdymo pultelį, pėdkelnes ar dirbtines trąšas iš gėlių vazono ar net augalus, kurie gyvūnams nuodingi.

Susipažinimas su nauja šeima

Atsiradimas naujoje vietoje šunį gali trikdyti, todėl susipažinimo su nauja šeima procesas turėtų būti gana ilgas. Iš pradžių šunį reikėtų supažindinti su aplinka, leisti jam ramiai vienam pačiam apuostyti namus, kad jis priprastų prie kvapo, daiktų. Tada galima pradėti susipažinimą su kitais šeimos nariais. Tai reikia daryti planingai ir ramiai. Nebūtina visiems iš karto tiesiog užpulti šunį ir be perstojo jį myluoti. Ypač tai taikoma vaikams. Vaikai taip pat turėtų būti mokomi, kaip tinkamai elgtis su šunimi ir duoti jam ramybę, kai šuo nenori bendrauti. Taip pat šuniui neturėtų būti leidžiama visą laiką dūkti su vaikais. Yra laikas žaidimams ir yra laikas ramybei.

Šuns ir vaikų niekada negalima palikti vienų be priežiūros. Nors gali atrodyti, kad jiedu kuo puikiausiai užmezgė ryšį (ir taip iš tiesų gali būti) visada yra rizika, kad šuo gali pakenkti vaikui, ir priešingai. Šuo mato vaiką kaip mažesnį ir silpnesnį už save, todėl gali atsitikti taip, kad kokioje nors konflikto situacijoje šuo mėgins priminti vaikui, kuris iš jų viršesnis, atitinkamu būdu. Nors taip tik galėtų būti, tačiau dėl saugumo suaugęs žmogus visada turi stebėti, kas vyksta ir prireikus sustabdyti netinkamus vieno arba kito veiksmus.

Laikykis namuose esančios tvarkos

  • Kiekvienuose namuose yra sava tvarka. Kalbama ne tik apie daiktus, bet ir apie elgesį, dienos ritmą. Mokydami savo šuniuką prisitaikyti prie šeimos kasdienybės ir toliau laikykitės nustatytos tvarkos. Kuo mažiau bus nesuprantamų reikalavimų ir klaidinančių nurodymų mokant, tuo greičiau šuo supras, ko iš jo tikimasi. Jeigu nenori, kad šuo gulėtų, kur pakliūna, įrenk jam gulimąją vietą. Kad šuo suprastų, jog tai yra vienintelė jam skirta vieta, neleisk kartkartėmis miegoti savo paties lovoje arba nesistebėk, kodėl šuo nesupranta, kad jis turėtų miegoti tik jam skirtoje vietoje.

  • Šerk šunį nustatytu metu. Šuniuką reikia šerti 3–4 kartus per dieną, o kai sulauks 5–6 mėnesių, galima šerti 2 kartus per dieną. Bet kuriuo atveju turi būti nustatytas šėrimo laikas. Niekada nepridėk tiek ėdalo, kad dubenėlis stovėtų pilnas visą dieną. Pirma, šuo gali nutukti ir taip kils pavojus jo sveikatai ir gyvybei. Antra, jeigu bus nustatytas šėrimo laikas, tai palengvins Tavo kasdienį gyvenimą. Jeigu šuo nesuėda viso į dubenėlį įdėto ėdalo, jį reikia paimti, o ne palikti, kad stovėtų ant grindų neaišku kiek laiko. Paliktas ėdalas rodo, kad suėsto kiekio pakako.

  • Šuniui būtini nuolatiniai pasivaikščiojimai. Du 30 minučių pasivaikščiojimai per dieną yra mažiausia, kiek turėtų būti išvedamas į lauką kiekvienas šuo, tačiau tuo nereikia apsiriboti. Kuo daugiau šuo išsijudins pasivaikščiojimo metu, kuo daugiau pabėgios ir pažais, tuo ramesnis bus namuose. Aktyvios veiklos poreikis gali skirtis, reikia atsižvelgti į veislę ir net patį šunį, todėl būk dėmesingas, kad kasdieninis šuns aktyvumo poreikis būtų patenkinamas. Retai kuris šuo atsisakys papildomo pasivaikščiojimo.

Tolesnis šuniuko arba suaugusio šuns mokymas galėtų vykti kartu su sertifikuotu šunų treneriu. Galima nesunkiai susirasti gerų šunų mokyklų, kad su šuniuku būtų dirbama, išmokant jį vykdyti bent pagrindines komandas. Patariame bet kuriam šunų šeimininkui rasti mokyklą. Joje ne tik išmokys šunį reaguoti į komandas, bet ir padės užmegzti ir sustiprinti ryšį su savo šunimi.


Populiarūs straipsniai