Naujoji šuns šeima

Mano augintiniui • 2021 m. Lapkritis 09 d.
Augintinio pasiėmimas iš gyvūnų prieglaudos yra atsakingas sprendimas, kurį lydi ir daugybė mitų, ir teisingų įžvalgų. Štai 4 naudingos įžvalgos, kurios padės tam pasiruošti ir tapti geriausiu draugu tam, kas taip laukia, kada atsiras jo šeima.  

Meilės ir rūpesčio nusipelno kiekvienas

Šunys patenka į prieglaudas dėl įvairių priežasčių, tačiau dauguma jų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su šuns šeimininku ir tai ne paties šuns kaltė. Dėl gyvenamosios vietos pakeitimo, šuns įsigijimo vaikui užsigeidus, šeimininko mirties ir jo artimųjų nenoro priimti šunį į savo namus, nebenorėjimo toliau rūpintis šunimi arba to, kad šuo neatitinka buvusių šeimininko norų, kurie dažniausiai grindžiami skubotu sprendimu, impulsyviu įgeidžiu, šuns pasirinkimu „pagal išvaizdą“, nepakankamu įsigilinimu į tos šunų veislės poreikius ir ypatybes arba visišku nesigilinimu. Daug šunų patenka į namus iš kurių vėliau yra išmetami. Tai nereiškia, kad jie yra blogi šunys. Tai, kas atsitinka, rodo didelį dalies visuomenės aplaidumą ir nesugebėjimą prisiimti atsakomybės už savo žinion pasiimtą gyvą padarą. Šuo yra visiškai priklausomas nuo žmogaus.

Lietuvos prieglaudose daug šunų yra ir todėl, kad vykdomas neteisėtas šunų veisimas, ir žmonės, įsigydami tokius šunis, sutaupo kelis eurus, nors iš tiesų jie įsigyja šunį, kuris neatitinka savo veislės standartų ir gali sirgti genetinėmis ligomis arba jam gali būti būdingi sutrikimai, atsiradę dėl netinkamos priežiūros. Nieko nežinantis negali suprasti, ar rodomas šuniukas užaugs toks, koks turėtų būti pagal veislės standartus. Visa tai naujajam šuns savininkui gali labai brangiai kainuoti ir dažnai būtent tokie šunys patenka į prieglaudą.

Tai reiškia, kad prieglaudose daugybė šunų, kurie tikrai tinkami namams ir gali gyventi šeimoje. Įvertinkite galimybę pasiimti tokį šunį.

Priimkite sprendimą galva, o ne širdimi

Nesunku pamilti šunį iš pirmo žvilgsnio, tačiau ar galima kalbėti apie tikrą suderėjimą paaiškės tik laikui bėgant. Dauguma jų visaip neriasi iš kailio, loja ir šokinėja, kai prieglaudoje pasirodo jaunas žmogus ir apžiūrinėja voljeruose gyvenančius šunis. Kiti susigūžę kiūtina į kampą, dėbčioja iš padilbų ir bijo žmogaus prisilietimo. Šuns elgesys iš pat pradžių dar neparodo šuns charakterio ir žmogus, turintis jautrią širdį ir greit nusprendęs pasiimti tą šunį, gali per greitai nuspręsti, kad šis šuo jam skirtas paties likimo. Tokį sprendimą reikia priimti vadovaujantis protu ir su šunimi po truputį, bet gerai susipažinti.

Iš pradžių pasikonsultuok su prieglaudos darbuotojais, išsakyk savo pageidavimus, papasakok apie savo šeimą, kasdienį gyvenimą ir sąlygas, kurias gali suteikti. Darbuotojai su prieglaudos šunimis praleidžia daug laiko ir turi galimybę stebėti šunį įvairiose situacijose, todėl jie gali padėti Tau pasirinkti, tačiau kai reikės apsispręsti, rinkis vis dėlto pats.

Kad susipažintum su šunimi, susitik kelis kartus. Kai kuriems šunims reikia gana ilgo laiko, kad pradėtų visiškai pasitikėti ką tik sutiktu žmogumi. Nepamirškite, kad kažkas jį jau kartą nuvylė. Be to, kai kuriems šunims reikia ilgesnio laiko, kad jie galėtų ramiai elgtis ką tik sutikto žmogaus akivaizdoje, nes jiems taip trūksta bendravimo su žmonėmis. Išsivesk šunį ir neskubėdami pasivaikščiokite, pripraskite prie buvimo kartu. Stebėk šuns elgesį, kad suprastum, ar jis nori su tavimi bendrauti net ir tada, kai jau nustoja džiūgauti dėl galimybės pasivaikščioti. Priimdamas galutinį sprendimą, rinkis šunį atsižvelgdamas į savo kasdienybę, galimybę skirti šuniui laiko ir savo finansinius išteklius.

Šuo pakeis Tavo kasdienybę

Šuns atsiradimas namuose pakeis kasdienybės ritmą. Naujai atsiradęs šuo užims didelę dalį Tavo laiko. Jis turėtų būti ne tik vedamas pasivaikščioti, bet ir mokomas. Prieglaudos šunį gali tekti išmokyti tuštintis tik lauke. Jis taip pat turės išmokti laikytis namuose nustatytos ėdimo ir miegojimo tvarkos, negadinti daiktų. Šuo turės būti socializuotas - tinkamai elgtis su kitais šunimis, žmonėmis bei skirtingose vietose. Turės būti apmokytas šunų mokykloje, kur jį išmokys bent tiek, kiek būtinai reikia, paklusnumo, be to, mokymai bus geras būdas užmegzti ir sustiprinti kontaktą su šunimi. Viso to nereikia laikyti sunkumais. Šuns vedžiojimas taip pat yra puiki priežastis eiti į pasivaikščiojimus, vaikščioti palei jūrą, miške, kitose gamtinėse vietovėse.

Šuo – tai ir finansinė atsakomybė. Turėsi skirti tam tikrą dalį savo mėnesio pajamų jam išlaikyti. Šuniui reikės gero ėdalo, pavadėlio, skirto pasivaikščiojimams, petnešų ir antkaklio, taip pat nuolatinės sveikatos priežiūros ir higienos reikmenų.


Populiarūs straipsniai