Katė naujuose namuose

Mano augintiniui • 2021 m. Lapkritis 14 d.
Kiek vietos reikia augintiniui? Ko tikėtis tuo metu, kai katė dar tik susipažįsta su namais? Kaip nusistovi katės režimas? Pateiksime 4 naudingas įžvalgas, kurios padės geriau pasiruošti naujo šeimos nario priėmimui! 

Daugiausia vietos skirkite savo širdyje!

Tavo namuose greit atsiras kačiukas? Nuostabu! Ruošimasis priimti naują šeimos narį yra jaudinantis ir kupinas džiaugsmo. Kaip pasiruošti, kad katei būtų suteikta viskas, ko reikia tolesniam patogiam gyvenimui kartu su Tavimi? Jeigu katė bus aprūpinta viskuo, ko jai reikia, daugelis šeimininko ir katės sambūvio problemų bus išspręstos.

Taigi, jeigu Tavo namuose gyvens katė, reikės ėdalo indelių, tualeto, paviršiaus, į kurį ji galėtų galąstis nagus, gulimosios vietos ir kitų dalykų. Gulimoji vieta katei yra tokia vieta, kur ji gali pailsėti, pasislėpti, kur šilta ir patogu. Jeigu turi kelias kates, kiekvienai katei reikia savo gulimosios vietos. Tam tikra vieta turi būti skirta ir katės tualetui – jis turi būti tinkamo dydžio (neturi būti per mažas) ir laikomas toliau nuo indelių su ėdalu. Jeigu nusprendei palepinti savo katę ir įsigyti kačių medį, jam taip pat reikės parinkti tinkamą vietą savo namuose. Trumpai tariant – reikės dalytis savo teritorija su kate.

Kačiukai yra labai smalsūs, todėl gali netyčia susižeisti

Prieš pasiimant kačiuką, reikia patikrinti savo namus: ar jie pakankamai saugūs mažam kačiukui gyventi, t. y. ar nėra daugybės smulkių daiktų, kuriuos jis galėtų nuryti, ar nėra aštrių daiktų, prie kurių prisilietęs žaisdamas galėtų susižeisti, ar nėra atvirų elektros laidų, kuriuos kačiukas galėtų pergraužti. Reikia pasirūpinti, kad kačiukui nebūtų prieinama šiukšlių dėžė, kurioje jis galėtų rasti ir prisivalgyti to, kas pakenktų jo sveikatai. Kadangi katės mėgsta lindėti slaptose vietose, o pirmosiomis dienomis jis ypač to norės, patikrinkite, ar tokios vietos namuose yra saugios, ar įlindęs kačiukas gali lengvai ir išlįsti. Nepamiršk langų ir balkonų – tai didžiausią riziką kačiukams keliančios namų vietos, ant jų bent laikinai turi būti specialus tinklas, jeigu nori laikyti langus ir balkoną atvirus.

Šeimininkui taip pat turi rūpėti, kokia taps aplinka. Jeigu bute gyvenanti katė neturės žaislo, norėdama kuo nors užsiimti, ji ieškos kokio nors pakaitalo, todėl tikėtina, kad apdraskys tapetus, baldus, taip pat kaip žaislai bus panaudoti ir kiti namų apyvokos daiktai, kurie ne visada saugūs katei.

Kantrybės ir dar kartą kantrybės!

Į naujus namus patekusi katė pirmiausia turi būti laikoma viename kambaryje, uždarius duris. Bet kuriai katei arba kačiukui persikėlimas į naują vietą kelia didelį stresą, reikia jai leisti apsiprasti naujoje teritorijoje, priprasti prie naujų kvapų ir garsų. Todėl būtų gerai pirmomis dienomis leisti katei pagyventi vienai, be kitų kačių. Net per uždarytas duris katės viena kitą girdės ir jaus – pirmam kartui to visiškai pakaks!

Labai svarbu, pasiėmus kačiuką į naujus namus, nesukelti sambrūzdžio ir papildomo streso – negąsdinti staigiais judesiais, dideliu triukšmu, be reikalo jo negaudyti ir neimti ant rankų. Jeigu namuose yra mažų vaikų, jiems reikia paaiškinti, kad kačiukas ne naujas žaislas, tai gyva būtybė, kuriai skauda, ​​ji bijo ir kad dabar teks juo pasirūpinti ir prisiimti atsakomybę. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra triukšmas ir šurmulys aplink naująjį šeimos narį.

Kai kačiuką parsineši į naujus namus, ramiai atidaryk rankinę, kurioje jis yra, be nereikalingų judesių ir triukšmo leisk jam išeiti į naują teritoriją. Reikia skirti laiko susipažinti su naujais kvapais, garsais, aplinka. Jeigu kačiukas iš pradžių nelenda iš rankinės arba, priešingai, greitai iššoka iš jos ir nubėgęs kažkur pasislepia – nieko baisaus, leisk jam kurį laiką pabūti ten, kur jaučiasi saugus. Kuo ramiau reaguosi ir elgsiesi - tuo geriau.

Jei namuose yra ir kitų gyvūnų, susipažinimas su jais turėtų vykti lėtai, po truputį. Jokiu būdu negalima jų prileisti prie kačiuko jau pirmąją dieną – ypač suaugusių kačių ir šunų. Pirmą kartą geriau laikyti kačiuką ant rankų ir susipažinimas teturi trukti kelias akimirkas. Nieko grėsmingo, jeigu iš pradžių jie vienas ant kito šnypš arba urgs, tai normali reakcija, laikui bėgant ji turėtų išnykti. Prieš įsigyjant kačiuką, šunų savininkams labai svarbu įsitikinti, kad šuo yra socialus ir gali sugyventi su kitais gyvūnais.

Jeigu bus laikomasi visų paprastų adaptavimosi laikotarpio taisyklių, kačiukas greitai pripras prie naujos aplinkos ir naujų šeimos narių. Reikia tik tikros meilės, glostymo, rūpinimosi ir kantrybės.

Katė bus tik dalis Tavo gyvenimo, bet Tu katei - visas jos gyvenimas!

Prieš įsigyjant kačiuką, pirmiausia reikia sau atsakyti į kelis klausimus: ar tikrai esi pasiruošęs tam, kad namuose bus kačiukas, ar turėsi laiko jį prižiūrėti - su juo žaisti, auginti, duoti visaverčio ėdalo, prireikus teikti medicinos pagalbą? Ar esi nusiteikęs leisti pinigus, kad aprūpintum kačiuką viskuo, ko jam reikia? Jeigu galite atsakyti į visus šiuos klausimus tvirtu „taip“, tada nuostabu, nes kačiukas pateks į geras rankas!

Teks pertvarkyti savo dienotvarkę, nes visada turėsite atsižvelgti į naująjį šeimos narį – turėsite skirti laiko gyvūno priežiūrai, aprūpinimui ėdalu. Išvykstant į ilgesnę kelionę, reikės katę palikti kieno nors priežiūrai. Visa tai yra išsprendžiami klausimai, o šeimos nariams tinkamai pasiskirsčius pareigas, ryšys, kurį gyvūnas gali suteikti žmogui, tik džiugins.


Populiarūs straipsniai