Pirkėjų apklausa parodė, kiek šiemet ketina išleisti Kalėdų dovanoms ir šventiniam stalui

Apsipirk protingai • 2022 m. Lapkritis 17 d.
Beveik kas ketvirtas Lietuvos gyventojas šiemet kalėdiniam laikotarpiui planuoja skirti iki 150 eurų biudžetą – tiek ruošiasi išleisti ir dovanoms, ir šventiniam stalui.

Tiesa, dalis lietuvių ketina būti kur kas dosnesni, o kai kurie net planuoja išleisti daugiau nei pernai. Tokius rezultatus atskleidė prekybos tinklo „Rimi“ atlikta pirkėjų apklausa, kurioje dalyvavo apie 4,5 tūkstančio respondentų visoje Lietuvoje. Pasak „Rimi Lietuva“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, siekdami sutaupyti pirkėjai labiausiai vertina įvairias nuolaidas bei planavimą iš anksto.

Dalis išlaidų nemažina

Spalio mėnesį „Rimi“ atliktoje pirkėjų apklausoje dalyvavo respondentai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus bei mažesnių miestelių. Tyrimu siekta išsiaiškinti, kaip padidėjusi infliacija, taip pat išaugusios pragyvenimo išlaidos bei energijos kainos paveikė lietuvių pasiruošimą Kalėdoms.

„Paaiškėjo, kad 40 proc. žmonių šiemet iš tiesų planuoja išleisti mažiau, o viena pagrindinių priežasčių yra sumažėjusi perkamoji galia. Vis dėlto, daugiau nei trečdalis (36 proc.) žmonių nepaisant išaugusių kainų neketina Kalėdoms išleisti mažiau, o 14 proc. apklaustųjų net planuoja išleisti daugiau pinigų nei pernai. Tokiai šventiškai žmonių nuotaikai įtakos turėti gali tai, kad praėjusius metus Kalėdas apsunkino pandemija, tad turėdami progą švęsti įprastai, žmonės nors ir taupo, nenori savęs per daug varžyti“, – sako O. Suchočeva.

Apklausoje taip pat teirautasi, kiek lietuviai šiemet planuoja išleisti dovanoms ir maistui. Daugiausiai – 37 proc. lietuvių – šiemet kalėdinėms dovanoms ir šventiniam stalui ketina išleisti iki 150 eurų. Dar 29 proc. apklaustųjų tikisi sutilpti į 50 eurų sumą. Likę šalies gyventojai planuoja Kalėdoms išleisti daugiau: 16 proc. sako išleisiantys iki 250 eurų, 7 proc. planuoja išleisti iki 350 eurų, o 11 proc. žmonių šventiniam apsipirkimui ketina skirti daugiau nei 400 eurų.

Sutaupyti padeda planavimas

Paklausti, kas jiems labiausiai padeda sutaupyti apsiperkant Kalėdiniu laikotarpiu, daugiau nei trečdalis respondentų – 36 proc. – įvardijo dovanų ir maisto produktų pirkimą per akcijas. Dar 28 proc. žmonių sutaupyti padeda dovanų ir maisto planavimas, taip pat pirkimas iš anksto. Likusiems lietuviams sutaupyti padeda dovanų gaminimas namuose ar bendras sutarimas su artimaisiais dovanoti mažiau.

„Svarbiausia yra tinkamai paskirstyti finansus ir nepirkti visų dovanų vienu metu. Pirkėjai gali ieškoti nuolaidų populiariausioms dovanų kategorijoms, pavyzdžiui, žaislams, kosmetikai ar knygoms, jau dabar, o prieš pat Kalėdas išlaidas skirti maistui“, – siūlo O. Suchočeva.

Sutaupyti apsiperkant padeda ir tik tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Tik jums skirtus „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat „Rimi“ programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. Naudinga žinoti tai, kad terminale galima ne tik naudotis plastikine fizine „Mano Rimi“ kortele, bet ir skenuoti QR kodą.“


Populiarūs straipsniai