Kai rudens oras nualina plaukus: gydytoja papasakojo, kaip juos išgelbėti nuo žvarbos ir drėgmės

Apsipirk protingai • 2023 m. Lapkritis 09 d.
Rudens orai dėl pakitusios temperatūros, drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių pokyčių gali turėti įvairų poveikį plaukams:

dažnai tenka dorotis su išsausėjusiais, besielektrinančiais ar slenkančiais plaukais. Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad tokiu metu ypač svarbu tinkamai prižiūrėti plaukus, tad reikėtų atidžiai skaityti kondicionieriaus naudojimo instrukciją bei rinktis šampūną ne pagal plaukų problemą, o tą, kuris atitinka galvos odos tipą. Taip pat prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pastebi, kad rudenį padidėja pirkėjų susidomėjimas populiariais užsienio bei lietuviškos kosmetikos gamintojų prekių ženklais. Ne išimtis – ir produktai plaukams, tad verta pasinaudoti puikia proga ir šį savaitgalį (lapkričio 9–12 d.) aktyvavus 50 proc. nuolaidų kuponą pigiau įsigyti plaukų priežiūros priemonių „Rimi“ parduotuvėse.

Sveiki plaukai priklauso ne tik nuo priežiūros priemonių

Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė pastebi, kad rudenį dažnai skundžiamasi šiurkščiais, sausais, besielektrinančiais plaukais, kurių galiukai nušiurę ir suskilinėję.

„Rudens orai – tikrai ne patys dėkingiausi plaukų sveikatai. Žinoma, tai yra tik išorinių veiksnių poveikis: drėgmė, šaltis, žvarbus vėjas. Reikėtų turėti mintyje, kad net ir brangiausios plaukų priemonės nepadės, jei nėra atsižvelgiama į mitybą bei patiriama daug streso. Be to, svarbu ir kiti aspektai: pavyzdžiui, rudenį, saugodami ilgesnius plaukus nuo plaikstančio ir veliančio vėjo, juos surišame. Tačiau reikėtų žinoti, kad jei tai daroma per dažnai ar per stipriai, kenkiame savo plaukams“, – perspėja L. Tautvydaitė.

Šampūnas – galvos odai, o ne plaukams

Gydytoja rekomenduoja gerai apgalvoti priemones, kurios naudojamos plaukų priežiūrai: dažnai žmonės šampūną linkę rinktis ne pagal jo paskirtį bei pamirštama atidžiau perskaityti naudojimo instrukcijas, nurodytas ant kondicionieriaus buteliuko ar plaukų kaukės indelio – tad plaukai ir toliau lieka problematiški.

„Primenu – šampūnas yra skirtas galvos odai ir jį rinktis reikia pagal savo galvos odos tipą. Dažnai susiduriu su situacija, kai žmogaus oda būna linkusi itin riebaluotis, o plaukai yra sausi ir dar dažyti. Tokiu atveju reikėtų įsigyti šampūną, skirtą riebiai galvos odai, o ne sausiems plaukams. Be to, paprastai kondicionierius ir kaukė būna tepami ne ant varvančių, o rankšluosčiu nusausintų plaukų. Manau, kad geras pasirinkimas – paliekami kondicionieriai, kurie taip pat saugo plaukus nuo karščio, kai juos džioviname ar formuojame specialiomis plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis. O jei neturime didesnių plaukų ar galvos odos problemų, užtenka tik šampūno ir kondicionieriaus (arba kaukės)“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė–trichologė.

Sezoninis plaukų slinkimas – normalus reiškinys

Kai kurie žmonės rudenį gali pastebėti padidėjusį plaukų slinkimą: tai vadinamas sezoninis plaukų slinkimas, kuris yra natūralus reiškinys, susijęs su dienos šviesos ir temperatūros pokyčiais. Gydytoja L. Tautvydaitė teigia, kad nors paprastai toks reiškinys – laikinas, kai kuriems žmonėms gali kelti nerimą.

„Sezonų kaitos metu, dažniausiai plaukai slenka ne itin gausiai ir iki kelių mėnesių, tad apimties sumažėjimo pasijausti neturėtų. Vis dėlto, jeigu jaučiate, kad jų iškrenta tikrai daugiau nei įprastai bei mažėja plaukų apimtis, verta pasikonsultuoti su specialistais. Bendrai sezoninio plaukų slinkimo metu rekomenduočiau naudoti į galvos odą įtrinamą serumą, kuris stimuliuoja plaukų folikulus“, – pataria gydytoja L. Tautvydaitė.

Rudenį pastebimas susirūpinimo plaukais bumas

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva, kad rudenį padidėja pirkėjų susidomėjimas populiariais užsienio bei lietuviškos kosmetikos gamintojų prekių ženklais, ypač – plaukų priežiūros priemonėmis.

„Mūsų asortimente daugiausia visiems prieinamų prekių, džiuginančių geru kainos ir kokybės santykiu. Taip pat turime platų plaukų priežiūros priemonių asortimentą, skirtą skirtingiems pirkėjų poreikiams ir amžiaus grupėms. Kiekvienas ras savo galvos odos ir plaukų tipui tinkančių šampūnų, kaukių, kondicionierių, plaukų aliejaus taip pat plaukų modeliavimo bei dažymo priemonių. Jos galioja ilgiau, todėl verta jų nusipirkti daugiau akcijos metu“.

O. Suchočeva taip pat primena, jog sutaupyti padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Visus sutaupyti padedančius pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. O akcijos laikotarpiu kuo daugiau apsipirksite „Rimi“ parduotuvėse, tuo daugiau „Mano Rimi“ pinigų uždirbsite kitą mėnesį – nuo 1 iki 2,5 proc.“


Populiarūs straipsniai