Skaitmeniniai kanalai

Šioje skiltyje galite susipažinti, kaip ir kodėl tvarkome jūsų asmens duomenis, jei lankotės mūsų internet svetainėse, naudojatės mobiliąja programėle.

Slapukų taisyklės

Slapukai yra maži tekstiniai failai, saugomi Jūsų įrenginio (pvz. kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės) naršyklėje, kai Jūs naršote interneto svetainėse. Slapukai yra plačiai naudojami tam, kad svetainės veiktų arba veiktų geriau ir veiksmingiau.

 • Slapukai ir jų teikiama nauda

  Pavyzdžiui, mums mūsų slapukai padeda:

  • Užtikrinti, kad mūsų svetainė veiktų taip, kaip Jūs tikitės.
  • Dėl Jūsų patogumo, išsaugoti Jūsų prisijungimą lankantis svetainėje.
  • Išsaugoti Jūsų nustatymus Jūsų apsilankymų metu ir tarp jų.
  • Padidinti svetainės veikimo greitį ir saugumą.
  • Personalizuoti svetainę Jums prisijungus tam, kad rastumėte Jums naudinga turinį.
  • Nuolat tobulinti mūsų svetainę, kad Jums naudoti būtų dar patogiau.
  • Padaryti mūsų rinkodarą efektyvesne, kad pasiūlytume jums naudingą turinį.

  Daugiau apie mūsų naudojamus slapukus

  Be Jūsų sutikimo nustatome tik tokius slapukus, kurie yra būtini tam, kad mūsų svetainė veiktų. Nenustatysime jokių kitų slapukų, jei Jūs jų neįgalinsite. Informacija apie tai kaip kontroliuoti slapukų nustatymus yra pateikiama toliau dalyje „Kaip valdyti slapukus“.

  Galite matyti kokius tiksliai slapukus naudojame, slapuko pavadinimą ir kategorijas, tikslą, saugojimo laikotarpį mūsų svetainėse pateikiamoje mūsų slapukų juostoje, kuri gali atsidaryti net jei kartą jau ją uždarėte spustelint mygtuką „Slapukų nustatymai“ mūsų svetainėje.

  Kiekvienas slapukas, kurį naudojame, yra skirstomas į kategorijas pagal rūšį, šalį ir tikslą. Pavyzdžiui, slapukas yra priskiriamas nuolatinių, pirmosios šalies, funkcinių slapukų kategorijai. Išsamų paaiškinimą apie kategorijas (pagal rūšį, šalį ir tikslą) galite rasti toliau.

 • Slapuko priskyrimas kategorijai pagal rūšį

  Naudojame dviejų rūšių slapukus, kurie yra žinomi kaip „sesijos“ slapukai ir „nuolatiniai“ slapukai. Toks suskirstymas į kategorijas padeda nustatyti ir užtikrinti slapukų saugojimo laikotarpį.

  Sesijos slapukas

  Sesijos slapukas yra naudojamas kiekvieną kartą Jums lankantis mūsų svetainėje. Naudojame šios rūšies slapuką tam, kad susieitumėme Jūsų veiksmus mūsų svetainėje ir kiekvienas sesijos slapukas trunka tik tiek, kiek trunka naršyklės sesija, kuriai pasibaigus, slapukas nebenaudojamas. Kiekviena naršyklės sesija prasideda, kai atidarote naršyklės langą ir baigiasi, kai uždarote naršyklės langą. Po Jūsų apsilankymo mūsų svetainėje, visi sesijos slapukai yra ištrinami.

  Nuolatinis slapukas

  Nuolatinis slapukas leidžia įsiminti Jūsų pageidavimus arba veiksmus svetainėje (arba skirtingose svetainėse). Jis veikia ilgiau nei sesijos slapukas ir trunka slapuke nurodytą laiką (tai priklauso nuo konkretaus slapuko). Šios rūšies slapukas nebus ištrintas Jums uždarius naršyklės langą ir bus išsaugotas Jūsų įrenginyje. Jis bus aktyvuojamas kiekvieną kartą Jums lankantis svetainėje, kurioje tas konkretus nuolatinis slapukas yra sukurtas.

 • Slapuko priskyrimas kategorijai pagal šalį

  Naudojame dviejų kategorijų slapukus, kurie yra žinomi kaip „pirmosios šalies“ slapukai ir „trečiosios šalies“ slapukai. Toks skirstymas į kategorijas padeda nustatyti kas dar turės prieigą prie informacijos, kuri yra renkama įdiegtu slapuku.

  Pirmosios šalies slapukas

  Pirmosios šalies slapuką susikūrėme patys arba jį sukūrė mūsų įgalioti paslaugų teikėjai mūsų naudai. Šie slapukai padeda geriau Jus pajausti ir palikti pradėtą sesiją, pavyzdžiui, naršyklė gali įsiminti tokią pagrindinę informaciją kaip prekės, kurias Jūs įsidedate į pirkinių krepšelius, Jūsų vartotojo vardas ir pageidaujama kalba.

  Pirmosios šalies slapukas gali būti skaitomas tik Jums lankantis mūsų domene.

  Trečiosios šalies slapukas

  Trečiosios šalies slapuką sukuria kita įmonė, ne mes. Kartais naudojame tokius slapukus ar kitokius sekimo mechanizmus įtraukdami trečiųjų šalių pateiktus produktus mūsų svetainėje tam, kad galėtumėme gauti reikalingus veiksmingumo duomenis, duomenis, reikalingus rinkodaros tikslais, užtikrinti socialinio pasidalijimo funkciją ir t. t. Tokiu atveju, šios trečiosios šalys taip pat gauna informaciją iš tokių slapukų ar kitų sekimo mechanizmų ir jos gali panaudoti tokią informaciją savo tikslams; taip pat jos gali gauti daugiau informacijos nei mes pageidavome savo tikslams.

  Savo svetainėje pateikiamoje slapukų juostoje pateikėme tikslų, kuriais naudojame tokius slapukus ir kitus sekimo mechanizmus, aprašymą. Tačiau veikla ir tikslai, kuriems tos trečiosios šalys gali naudoti iš šių slapukų ar sekimo mechanizmų gaunamą informaciją, priklausom nuo jų pačių privatumo politikos. Rekomenduojame Jums peržiūrėti kiekvienos mūsų trečiosios šalies privatumo politiką. Pavyzdžiui, naudojame „Google Analytics“ ir galite rasti daugiau informacijos apie taip „kaip Google naudoja duomenis Jums naudojantis mūsų partnerių svetainėmis arba programėlėmis“ spustelėdami šią nuorodą.

  Galite pamatyti kokie slapukai yra trečiųjų šalių slapukai perskaitę informaciją, pateikiamą slapukų juostos stulpelyje „Paslaugų teikėjai“.

 • Slapuko priskyrimas kategorijai pagal tikslą

  Tam, kad suprastumėte kiekvieno slapuko tikslus, suskirstėme visus slapukus į tokias kategorijas:

  Būtinieji slapukai

  Šie slapukai yra būtini mūsų svetainės darbui ir tam, kad galėtumėme lankytis mūsų svetainėje ir naudotis jos galimybėmis. Pavyzdžiui, tam, kad galėtumėme užtikrinti, kad puslapis greitai ir efektyviai pasikraus, tam, kad galėtumėte prisijungti mūsų svetainėje kaip registruotas vartotojas, tam, kad Jūsų išsirinktos prekės ir suvesti duomenys nedingtų Jums naršant mūsų svetainės puslapiuose naršymo sesijos metu. Be griežtai būtinų slapukų mūsų svetainėje neveiktų tam tikros funkcinės galimybės ir mūsų svetainė gali neveikti taip sklandžiai kaip turėtų. Šiais slapukais nerenkama jokia informacija rinkodaros tikslais ir nesekama Jūsų veikla mūsų svetainėje arba kituose internetiniuose puslapiuose.

  Našumo slapukai

  Našumo slapukai renka informaciją apie taip, kaip naudojatės mūsų svetaine ir padeda pagerinti mūsų svetainės darbą. Pavyzdžiui, našumo slapukai gali parodyti, kokiuose puslapiuose lankotės dažniausiai, kiek laiko praleidžiate puslapyje, kokias prekes atsidarote pasižiūrėti ir padeda užregistruoti bet kokius sutrikimus puslapyje. Šie slapukai seka Jūsų veiklą mūsų svetainėje, tačiau jie renka informaciją tiesiogiai Jūsų neidentifikuodami. Našumo slapukai nerenka jokios informacijos rinkodaros tikslais ir neseka Jūsų veiklos kituose internetiniuose puslapiuose.

  Funkciniai slapukai

  Funkciniai slapukai palaiko ypač interaktyvią funkciją, kuri sukuria vertę Jums, bet be jų mūsų svetainė gali veikti. Funkciniai slapukai leidžia mūsų svetainei įsiminti Jus ir Jūsų pasirinkimus (pavyzdžiui, kalbą arba regioną, kuriame esate) ir užtikrinti geresnius ir labiau Jums pritaikytus požymius. Pavyzdžiui, individualizuoti tam tikrą tinklalapį (teksto dydį, šriftą ir kitas puslapių dalis, kurias galite pritaikyti), užtikrinti kitas funkcines galimybes, kurių pageidaujate (žiūrėti vaizdo įrašą arba palikti komentarą) ir atsiminti, jei Jūs jau buvote mūsų svetainėje anksčiau tam, kad Jums nebebūtų rodomi pranešimai, skirti tiems, kurie lankosi svetainėje pirmą kartą. Šie slapukai nerenka jokios informacijos rinkodaros tikslais ir neseka Jūsų veiklos mūsų svetainėje ar kituose internetiniuose puslapiuose.

  Tiksliniai arba reklaminiai slapukas

  Tiksliniai arba reklaminiai slapukai yra naudojami tam, kad galėtumėme pateikti Jums reklamas, kurios yra aktualesnės Jums ir labiau atitinka Jūsų interesus, riboti kartų, kurį galite pamatyti tą pačią reklamą svetainėje, skaičių ir įvertinti reklaminės kampanijos efektyvumą sekant Jūsų paspaudimus. Reklama gali būti nerodoma mūsų svetainėje, ji gali būti Jums rodoma kituose puslapiuose net ir Jums išėjus iš mūsų svetainės. Šie slapukai renka informaciją rinkodaros tikslais ir seka Jūsų veiklą ne tik mūsų svetainėje, bet ir kituose interneto puslapiuose.

 • Kaip valdyti slapukus

  Galite bet kada pakeisti savo slapukų nustatymus spustelėdami mygtuką „Slapukų nustatymai“ šiame puslapyje. Vėliau galite patikslinti savo nustatymus pažymėdami esamus langelius arba panaikindami žymėjimą esamuose langeliuose, paspausdami mygtuką „Sutiktu su pažymėtais“ arba „Sutinku su visais“. Jums gali reikėti atnaujinti puslapį tam, kad nustatymai įsigaliotų.

  Taip pat galite valdyti našumo slapukų, funkcinių slapukų, tikslinių slapukų arba reklaminių slapukų naudojimą patikslindami savo naršyklės nustatymus.

  Sužinokite kaip valdyti slapukus populiariose naršyklėse:

   

  Norėdami rasti informacijos apie kitas naršykles, apsilankykite naršyklės kūrėjo svetainėje.

  Norėdami atsisakyti „Google Analytics“ sekimo visose svetainėse, apsilankykite čia.