Single image Single mobile image

Koks skirtumas tarp „Tinka vartoti iki“ ir „Geriausias iki“?

Mūsų apsipirkimo įpročiai ir sprendimai, kuriuos priimame prekybos centre, yra glaudžiai susiję su išmetamo maisto kiekiu. Dalinamės keletu paprastų patarimų, kaip išvengti per didelio pirkimo, sutaupyti pinigų ir švaistyti mažiau maisto.

Beveik 40% europiečių mano, kad užrašai „Geriausias iki“ ir „Tinka vartoti iki“ yra klaidinantys. Štai svarbiausi skirtumus kuriuos svarbu žinoti:

Maisto produktus su užrašu „Tinka vartoti iki“ galima vartoti iki nurodytos datos, bet ne vėliau. Tinkamumo datą rasite ant greitai gendančių maisto produktų, pavyzdžiui, šviežios mėsos, žuvies ir jau paruoštų salotų.

Maisto produktus su užrašu „Geriausias iki“ bus saugus valgyti ir po šios datos, bet jo skonis ar tekstūra gali būti pakitę. „Geriausias iki“ datos nurodomos ant šaldytų, džiovintų ar konservuotų maisto produktų.

Dar keli patarimai:

Neik apsipirkti tuščiu skrandžiu!

Neik apsipirkti, jei esi alkanas. Taip dažniausiai nusiperkame daugiau nereikalingo ir sveikatai nepalankaus maisto.

Pirk tik tiek, kiek reikia

Pirmenybę teik maisto produktams (vaisiams, daržovėms, riešutams ir kt.), kurie nėra supakuoti. Tokiu būdu įsigysi tik reikiamą kiekį, vadinasi, neišmesi nesuvalgyto maisto.

Pagalvok dukart!

Prieš rinkdamasis produktus „trys viename“ arba „megapack“, pagalvok, ar tau jų tikrai reikia. Jei vis dėl to įsigijai didelę pakuotę, būtinai tinkamai laikyk ir nepamiršk suvartoti prieš pasibaigiant galiojimo laikui.  

„Negražios“ daržovės ir vaisiai

Daugelis vaisių ir daržovių išmetami vien dėl to, kad jų forma, dydis ar spalva neatitinka standartų. Tačiau daugeliu atvejų jie yra tinkami valgyti! 

Ar žinai, kad „Rimi“ gali įsigyti išvaizdą praradusių vaisių ir daržovių rinkinių už ypač mažą kainą? Daugiau

Sužinok, kaip dar gali sumažinti maisto švaistymą:

Daugiau informacijos

 

Informacija iš maisto atliekų vadovo „Linkėjimai, maistas“, kuris buvo sukurtas vykdant projektą „Visuotinis požiūris į maisto atliekų mažinimą neformaliajame švietime“ (СSO-LA/2017/388-342). Atsisiųsk knygą čia.