Vaikus į maisto ruošą virtuvėje įtraukia tik 10 proc. tėvų

2012 m. Gegužė 31 d.
Supažindindami savo nepilnamečius vaikus su sveika mityba ir jos principais tėvai dažniau renkasi teorinių žinių perdavimą nei praktiką virtuvėje. Tokią tendenciją atskleidė „Rimi Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas, kurio duomenimis, kas antras (49 proc.) vaikų turintis suaugęs pabrėžti, kas yra sveika, o kas ne, stengiasi vaikui bevalgant, ir tik 10 proc. teigia vaikus su sveika mityba supažindinantys kartu su jais ruošdami maistą.
 
Nepilnamečius vaikus auginantys tėvai teigė sveikos mitybos pagrindų atžalas mokinantys ir kitais būdais  – 27 proc. tėvų pažymėjo, jog apsipirkinėdami prekybos centre sveikus produktus renkasi kartu su vaikais, o 12 proc. teigė prie sveikos mitybos pagrindų diegimo prisidedantys specialiai vaikams ruošdami patiekalus. Nuolat ieškantys naujos informacijos apie sveiką mitybą, kurią galėtų perduoti savo vaikui, atsakė tik 4 proc. tėvų. 
 
Paklausus, kokį maistą jų vaikai valgo dažiausiai, tėvų gyvenančių didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose ar kaimuose, atsakymai ženkliai išsiskyrė. Kad vaikai daugiausiai valgo vaisių ir daržovių, dažniau nurodė didmiesčių gyventojai (55 proc.). Ši tendencija buvo itin ryški, kalbant apie 5-6 metų vaikus. O daugiausiai mėsos ir jos gaminių, tyrimo duomenimis, valgo vaikai gyvenantys mažesniuose miestuose (63 proc.) ir kaimuose (55 proc.), kur taip pat populiari ir dar viena maisto produktų grupių - pieno produktai (55 proc.). 
 
Džiuginanti tendencija, jog mažiausiai, pasak tėvų, jų vaikai vartoja gazuotų gėrimų ir sūrių užkandžių (4 proc.), bet, deja, nuo šių rodiklių nedaug atsilieka ir kita svarbi produktų grupė – žuvis ir jos gaminiai (5 proc.), kurių maistingosios medžiagos taip reikalingos augančiam vaiko organizmui.
 
Tyrimas apskritai atskleidė teigiamą tendenciją, jog sveika vaikų mityba tėvams, o ypač didmiesčių gyventojoms, yra labai svarbi ir jos tam skiria daug dėmesio. Net aštuoni ir dešimties (79 proc.) gyventojų teigia labai besirūpinantys savo vaiko ar vaikų sveika mityba ir tik 10 proc. nurodė niekaip specialiai nesrūpinantys sveika vaikų mityba ir leidžiantys maitintis taip, kaip jie nori. 
 
„Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Christian Wijkstrom sutinka, jog šiandien suformuoti tinkamus vaiko mitybos įpročius yra labai sudėtinga ir todėl reikia ieškoti pačio priimtiniausio ir įdomiausio būdo vaikui. Todėl antrus metus iš eilės RIMI inicijuojamas sveikos mitybos projektas vaikams „Supervaikai“ šiemet ne tik supažindina ikimokyklinio amžiaus vaikus su sveika mityba ir jos principais, bet ir suteikia galimybę pabandyti gaminti patiems. 
 
„Šiuo projektu norime prisidėti ne tik prie vaikų edukacijos, bet taip pat ir palengvinti užduotį tėvams. Tikimės, jog po maisto gamybos pamokų RIMI parduotuvėse, kurios vyksta visą gegužės mėnesį, vaikai patys rodys iniciatyvą dalyvauti maisto gamybos procese namuose“ , - sakė Ch. Wijkstrom.
 
Balandžio – gegužės mėnesiais vykstančio projekto „Supervaikai“ metu Viniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Kaišiadoryse, Ukmergėje ir Radviliškyje aplankyta daugiau nei 3000 vaikų 80 darželių, kurių auklėtiniai šiuo metu dalyvauja ir praktinėse maisto gamybos pamokose RIMI parduotuvėse.
 
Sveikos mitybos projektą pradinių klasių mokiniams „Supervaikai” inicijuoja „Rimi Lietuva” kartu su Vilniaus miesto savivaldybės, Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdos miesto, Radviliškio rajono savivaldybės, Ukmergės rajono savivaldybės, Alytaus miesto, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurais ir teisininkų asociacija „Apec Iuris“.
 
Š. m. balandžio 25 d. –  gegužės 2 d. tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai” atlikto „Rimi Lietuva” inicijuoto tyrimo apie sveiką vaikų mitybą metu buvo apklausta 1008 Lietuvos gyventojai, nuo 18 m. amžiaus. Šis tyrimas yra „Rimi Lietuva” vykdomo lietuvių įpročių ir pomėgių tyrimų ciklo dalis.
 

Populiarūs straipsniai