„Rimi Lietuva“ generalinis direktorius V. Lukoševičius: „Svarbu suvokti, jog laisvė nėra duotybė – ją bet kada galime prarasti“

2022 m. Vasaris 15 d.
Jau 16 metų „Rimi Lietuva“ dirbantis Vaidas Lukoševičius užimdamas atsakingas pareigas spėja skirti laiko ir savo hobiui – aktyviai dalyvauja Šaulių sąjungos veikloje.

Vaidas Lukoševičius įmonėje yra sukaupęs įvairios lyderystės patirties, o nuo šių metų pradžios stojo prie visos organizacijos vairo ir tapo įmonės generaliniu direktoriumi. Anksti suvokęs laisvės kainą bei svarbą, „Rimi Lietuva“ vadovas pilietiškumo idėją nuo mažų dienų diegia ir savo mažamečiams vaikams.

Sausio 13-osios įvykiai įkvėpė parodyti pavyzdį

Šią Vasario 16-ąją sueis treji metai, kaip „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius priklauso Šaulių sąjungai. Prisijungti prie organizacijos jį įkvėpė tuo metu vykę šios organizacijos šimtmečiui skirti renginiai. Tiesa, pilietiškumas V. Lukoševičių lydi nuo vaikystės, kuomet laisvės kainą jis pajautė visai iš arti: Sausio 13-ąją gindami Tėvynę žuvo keli jo mokyklą lankę bendramoksliai. Tai neabejotinai pažadino norą kada nors prisijungti prie laisvės gynėjų.

„Ateina toks metas, kai pradedi galvoti apie grąžą Tėvynei. Visada augau saugioje aplinkoje, kurioje galėjau mokytis, siekti svajonių, tobulėti kaip asmenybė. Natūralu, jog tokių sąlygų noriu ir kitiems. Gyvename tokioje geopolitinėje zonoje, kai niekas nežino, kaip gali būti, nes grėsmių iš išorės labai daug. Norisi, kad visuomenė būtų bet kam pasiruošusi, bet pirmiausia reikia pažiūrėti į save ir paklausti – ką aš galiu padaryti vardan Lietuvos?“ – įsitikinęs V. Lukoševičius.

Anot „Rimi Lietuva“ generalinio direktoriaus, narystė Šaulių sąjungoje priklauso nuo kiekvieno noro bei galimybių. Davę šaulio priesaiką ir Lietuvos Respublikai prisiekę šauliai rengiami ginkluotam ir neginkluotam valstybės gynimui. Jie gali priklausyti koviniams šaulių būriams ir įgyti minimalų karinį parengimą dalyvaudami šaulių organizuojamuose kursuose, arba prisijungti prie garbės sargybos kuopos ir atstovauti organizacijai valstybinėse, miesto šventėse, iškilminguose renginiuose.

„Koviniai šauliai mokosi kariauti ir kovos atveju taptų oficialia Lietuvos kariuomenės dalimi. Būrys, kuriam priklausau, ruošiasi šiems koviniams veiksmams – kiekvieną savaitę turime įvairias pratybas. Savaitgaliais tenka treniruotis ir dienos, ir nakties metu, jei reikia tobulinti naktinio judėjimo įgūdžius“, – pasakoja V. Lukoševičius.

Pilietiškumas ir hobiai

Pasak V. Lukoševičiaus, Vasario 16-oji svarbi diena visai Lietuvai, nesvarbu, kur šiuo metu būtų jos žmonės. „Visada stengiamės su šeima nuvykti į Vasario 16-osios renginius. Šią dieną svarbu skirti laiko pokalbiui su vaikais apie tautiškumą, pilietiškumą, nepriklausomybę, laisvę – iš kur ji gaunama ir kaip ją reikia puoselėti. Manau, kad dabartinei jaunajai kartai sunkiau įsivaizduoti, jog kažkada Lietuvoje nebuvo laisvės ir tai nėra duotybė, kuri tiesiog yra – ją bet kada galime vėl prarasti.“

V. Lukoševičius pasakoja, kad valstybines šventes stengiamasi minėti ir „Rimi“ kolektyve. Pavyzdžiui, šį vasarį visose 79 šio tinklo parduotuvėse Lietuvoje vyksta „Tautiškiausio Rimi“ konkursas. „Svarbiausia yra kiekvieno žmogaus asmeninis suvokimas, ką ši šventė jam reiškia. Tikiu, kad visi turime savitą pilietiškumą, patriotizmą, kurį darbuotojai atsineša iš savo istorijos, šeimų ir artimų patirčių. Mes esame į įvairovę orientuota įmonė, kurioje dirba ir kitų tautybių atstovai, tad norisi, kad ir jų tautiškumas bei svarbios dienos būtų pastebėtos – stengiamės jų nepraleisti“, – pažymi vadovas.

Aukštas pareigas, narystę Šaulių sąjungoje bei atsakomybes šeimoje derinantis V. Lukoševičius sako, jog tai nėra lengva, tačiau pastarieji pandemijos metai buvo sudėtingi visiems, nepriklausomai nuo užimamų pareigų. „Išsitrynė ribos tarp privataus gyvenimo ir darbo, tačiau nepaisant to, visada stengiuosi turėti dienos ritmą. Dieną pradedu nuo rimtesnio sporto ar mankštos, o savaitgaliais vykstu į įvairias pratybas su Šaulių sąjunga. Žiemą su vaikais stengiamės išeiti paslidinėti ar išbandyti kitas sporto šakas, kurias tuo metu leidžia oro sąlygos“, – pasakoja „Rimi“ generalinis direktorius ir priduria, jog darbas jam taip pat yra ir hobis.

„Stengiuosi skaityti profesinę literatūrą bei straipsnius apie tai, kaip vystosi mažmeninė prekyba, kokios inovacijos diegiamos. Mane domina ir istoriniai įvykiai – skaitau knygas apie Lietuvos istoriją, žmonių autobiografijas, prisiminimus. Iš praeities įvykių galime labai daug išmokti, tad norisi palinkėti, kad Lietuvos valstybės atkūrimo diena visiems taptų proga geriau pažinti savo šalies istoriją ir jos herojus“, – sako V. Lukoševičius.


Populiarūs straipsniai