Užupio gyventojai pasitinka naująją „Rimi Hypermarket“

2017 m. Kovas 14 d.

Antradienį, kovo 14 d., Vilniuje, Užupyje, atidaryta nauja „Rimi Hypermarket“ parduotuvė. Tai didžiausia parduotuvė, įsikūrusi miesto centre, patogiai prieinama tiek Užupio, tiek aplinkinių mikrorajonų gyventojams.

Pirkėjų patogumui 1606 kv. m. dydžio parduotuvėje įrengtos savitarnos kasos, veiks vaistinė. Atvykę pirkėjai ras didelę šviežio maisto zoną, išplėstą ekologiškų, pasaulio virtuvių, sveikatai palankesnių produktų asortimentą, nemažą namų apyvokos prekių pasirinkimą. Prie parduotuvės įrengta reguliuojama stovėjimo aikštelė. Pirkėjai mašinas dviem valandoms galės palikti nemokamai, o atvažiavę dviračiais galės juos saugiai prirakinti įrengtoje dviračių zonoje.

„Labai džiaugiamės, galėdami atnešti į Senamiestį tai, ką turime geriausia – platų prekių – ypač vaisių, daržovių, šviežios mėsos – pasirinkimą, malonų aptarnavimą, geras kainas. Manome, kad tokios parduotuvės šioje miesto dalyje labai trūko. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie bent mažos dalies Senamiesčio vystymo, manome, kad parduotuvė bus patogi ir aplinkinių rajonų gyventojams“, – sako Per Dahl, „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius.

„Vykdant parduotuvės statybas buvo atsižvelgta į visus paveldosaugos reikalavimus Senamiesčio apsaugos zonai, buvo rastas kompromisas su kaimynais, taip pat glaudžiai bendradarbiavome ir su Užupio bendruomene. Projektą Užupio bendruomenei pristatėme pačioje proceso pradžioje, o vėliau vystėme ir tobulinome projektinius sprendinius kartu“, – pasakojo projektą vysčiusios investicinės bendrovės savininkas Darius Nedzinskas. „Pagal galimybes sutvarkėme aplinką, apsaugojome kaimynus nuo triukšmo, ir tikime, kad mūsų projektas paskatins ir šalia esančių teritorijų tvarkymą bei plėtrą“, – tęsia jis.

„Ši mažesnio formato RIMI parduotuvė atsirado vietoj nusidėvėjusių pramoninės paskirties pastatų, neardant vizualinės Senamiesčio silueto linijos. Turime padėkoti Kultūros paveldo departamento Vilniaus padalinio vadovams, primygtinai paprašiusiems vystytojo savo projektinius pageidavimus iš anksto suderinti su artimąja kaimynyste ir Užupio bendruomene. Tikimės, kad tai bus ir toliau neišskirtinė nuosekli KPD vadovybės praktika ne vien Užupyje. Džiaugiuosi greta gyvenančių Zarasų gatvės kaimynų sąmoningumu ir sutelktumu formuojant savo pageidavimus projektiniams pasiūlymams ir konstruktyviai bendradarbiaujant su projekto vystytoju bei rangovais. Užupio bendruomenei užtikrinant įsipareigojimų vykdymą į gyventojų pageidavimus buvo pilnai atsižvelgta, pakoreguojant įvažiavimo schemą bei sutvarkant gretimas erdves. Ką dar, deja, ne visada pavyksta įgyvendinti Užupyje“, – darnių santykių istoriją trumpai pateikė vienas iš Užupio Bendruomenės vadovų, Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis.

Tai  jau antroji RIMI parduotuvė atidaryta šiais metais. 


Populiarūs straipsniai