Trylikoje Lietuvos miestų startuoja viena didžiausių aplinkosaugos kampanijų

2011 m. Gegužė 12 d.
Gegužės 13 d. visoje šalyje prasideda viena didžiausių aplinkosaugos kampanijų, raginančių gyventojus taisyklingai ir patogiai atsikratyti nereikalingomis atliekomis. Iki spalio mėnesio truksiančią kampaniją įgyvendins Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) ir mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“.
 
Savaitgaliais miestuose apsilankę atliekų surinkėjai kvies gyventojus tinkamai pasirūpinti nebenaudojama buitine technika, baterijų ir kitomis atliekomis, nešant jas į specialius konteinerius prie miesto Savivaldybės arba prie RIMI prekybos centrų. 
 
„Tikimės, jog šia kampanija pavyks informuoti kiek įmanoma daugiau didžiųjų ir mažesnių Lietuvos miestų gyventojų apie taisyklingą atsikratymą atliekomis ir tuo pačiu suteikti jiems visas sąlygas patogiai jomis atsikratyti savo mieste laisvu nuo darbo metu”, - sako GIA direktorius Audrius Puškorius. 
 
Jo teigimu, šios kampanijos metu planuojama aplankyti mažiausiai 13 Lietuvos miestų, iš kurių pirmasis – Panevėžys. „Šio miesto ir rajono gyventojai šiandien ir rytoj kviečiami nebenaudojamą buitinę techniką, baterijų ir kitas atliekas nešti prie Panevėžio miesto savivaldybės arba į RIMI prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę”, - sako jis.
 
Kartu su GIA aplinkosaugos kampaniją vykdančios „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės teigimu, imadamasi šios iniciatyvos įmonė tęsia metai iš metų vykdomus į aplinkos apsaugą ir tuo pačiu į savo pirkėjų edukaciją orientuotus projektus.
 
„Aplinkos apsauga - viena svarbiausių socialinės atsakomybės sričių, nes ji tiesiogiai susijusi ne tik su mūsų parduodama produkcija, bet ir su šalies gyventojais - mūsų pirkėjais, kuriuos jaučiame atsakomybę edukuoti. Tikimės, kad ši kampanija bus ypač vertinga mažųjų miestų gyventojams, o mūsų prekybos centrai pasitarnaus ne tik įprastam apsipirkimui, bet ir jų patogumui, atsikratant nereikalingų buitinių atliekų“, - sako R. Stanaitytė-Česnulienė.
 
RIMI prekybos centruose mesdami į specialius konteinerius pirkėjai taip pat taisyklingai gali atsikratyti galvaniniais elementais ir smulkiais elektronikos prietaisais, o nuo balandžio mėnesio ir kenksmingomis lempų atliekomis.
 
Automobilių stovėjimo aikštelėje prie Panevėžio miesto savivaldybės (Laisvės aikštėje) atliekos bus renkamos gegužės 13 d. 7.30 - 9 val., o gegužės 13 - 14 d. jas galima palikti RIMI prekybos centro aikštelėje (Klaipėdos g. 82).
 
2006 m. įkurta Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) yra licencijuota savanoriška, ne pelno siekianti, visuomeninė organizacija, savo gretose jungianti alyvų, apmokestinamųjų gaminių, gaminiais pripildytų pakuočių, elektros ir elektroninės įrangos bei transporto priemonių gamintojus ir importuotojus.
 
Neturintys galimybės pristatyti stambios elektronikos atliekų į surinkimo vietą, gali registruotis e-paštu: atliekos@gia.lt arba tel. 8 600 90030, 8 5 2730084, o GIA atliekų surinkėjai ją išneš ir išveš nemokamai.

Populiarūs straipsniai