Sveikesni produktai RIMI parduotuvėse – su „Rakto skylutės“ simboliu

2014 m. Birželis 26 d.
Nuo birželio mėnesio sveikesnius produktus RIMI parduotuvėse pirkėjams padės atpažinti naujasis „Rakto skylutės“ simbolis. Jis informuoja apie prekes, kurių sudėtyje yra mažiau sočiųjų riebalų, cukraus, druskos ir daugiau maistinių skaidulų. Šiuo metu RIMI parduotuvėse minėtu simboliu yra ženklinamos daržovės, vaisiai, uogos ir žuvis. 
 
Maisto gamintojai, atitinkantys numatytus kriterijus, gali savanoriškai ženklinti savo produktus „Rakto skylutės“ simboliu. 
 
Mažmeninės prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė teigia, kad ateityje „Rakto skylutės“ simboliu planuojama ženklinti ir duoną bei kitą RIMI gamybos produkciją. „Prisidėdami prie šios iniciatyvos, skatinsime savo pirkėjus skirti daugiau dėmesio sveikai gyvensenai ir rinktis sveikatai naudingus produktus“, – teigia G. Bielskytė. 
 
Vienas pagrindinių „Rakto skylutės“ žymėjimo tikslų – padėti pirkėjams lengviau išsirinkti naudingus produktus. Šį ženklinimą inicijuojančios LR Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvos gyventojų mityba dažnai yra nesubalansuota, vartojama mažai naudingų medžiagų turinčių produktų. Tai yra vienas iš faktorių, didinančių cukrinio diabeto, širdies nepakankamumo ir kraujagyslių ligų tikimybę. 
 
Pavadinimas „Rakto skylutė“ simbolizuoja griežtus kriterijus, pro kuriuos gali „pralįsti“ tik juos atitinkantys maisto produktai. „Rakto skylutės“ simbolis yra Švedijos nacionalinės agentūros registruotas prekinis ženklas, kurį leista nemokamai bei savanoriškai naudoti ir Lietuvoje. Šis simbolis plačiausiai paplitęs Europos Sąjungoje tarp panašios paskirties ženklų. Juo žymimi maisto produktai Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Islandijoje.
 
 

Populiarūs straipsniai