Švedijos apdovanojimuose „Rimi Lietuva” pripažinta socialiai atsakinga kompanija

2010 m. Spalis 21 d.
Spalio 20 d. penktą kartą Lietuvoje surengtuose apdovanojimuose „Swedish Business Awards 2010“ mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva” gavo socialiai atsakingos kompanijos apdovanojimą už nuoseklų darbą ir ilgalaikį jo poveikį nuo 2002 m. kartu su Lietuvos neįgaliųjų draugija įgyvendinant neįgaliųjų integracijos programą.
 
Aštuonis metus plėtojant šią programą „Rimi Lietuva” ne tik įdarbina neįgaliuosius savo prekybos centruose ir suteikia jiems galimybę būti pilnaverčiais visuomenės nariais, bet taip pat skatina ir kitų visuomenės  narių pagarbą šiems žmonėms. Prieš metus sukurta ir didelio dėmesio sulaukusi svetainė www.neigalieji.lt jos lankytojams leidžia talpinti nuotraukas su neleistinose, neįgaliesiems skirtose, automobilių stovėjimo vietose pastatytais automobiliais. 
 
Prizą atsiėmusio „Rimi Lietuva” verslo kontrolės vadovo Skirmanto Baublio teigimu, šis apdovanojimas yra labai vertingas visai kompanijai, nes socialinės atsakomybės sritis nuo pat veiklos pradžios buvo aktyviai plėtojama ir vystoma, siekiant prisidėti prie labiausiai pažeidžiamų visuomenės atstovų integracijos ne tik į darbo rinką, bet ir į kasdienį gyvenimą.
 
Švedijos ambasadorė Lietuvoje Ulrika Cronenberg-Mossberg apdovanojimų prizus įteikė ir dar vienai  geriausia pripažintai Lietuvos kompanijai ir verslininkui. Greičiausiai augančios švediško kapitalo bendrovės Lietuvoje prizas šiemet atiteko vėdinimo įrangos gamintojui „Systemair“ praėjusiais metais Ukmergėje pastačiusiam modernią vėdinimo įrangos gamyklą, kurią šiemet plečia, kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija investuodamas 14,5 mln. litų.  Tuo tarpu iškiliausio jaunojo verslininko prizas buvo skirtas vienam iš kavos išsinešti tinklo „Coffee Inn“ savininkų Daumantui Mikučioniui už tai, jog šis tinklas per kelis gyvavimo metus įgyvendindamas inovatyvias idėjas, remdamas jaunus atlikėjus ir kultūrinius renginius, sukūrė naują unikalų miesto gyventojų stilių.
 
Projekto partneris „Swedbank“ šiemet įsteigė specialų jaunojo verslininko apdovanojimą, kuriuo siekia atkreipti dėmesį į verslumo skatinimą Lietuvoje. 
 
Ceremonijoje svečiavęsis ministras pirmininkas Andrius Kubilius pastebėjo, kad tiek pati Lietuva, tiek lietuviškas verslas ir žmonės turi didelių ambicijų bei svajonių ir nebijo sveikų pokyčių. „Džiaugiuosi to pasekmėmis – Lietuvos svajonė tapti aukštųjų technologijų paslaugų centru pamažu tampa realybe. Linkiu verslininkams dar labiau pasitikėti savimi, šiandien gautų apdovanojimų nelaikyti pabaiga, o verčiau toliau augti“, – sveikindamas laimėtojus sakė A.Kubilius. 
 
Baltijos šalių Nobelio ekonomikos premijai prilyginami „Swedish Business Awards 2010“ užbaigė konferenciją, sulaukusią iškilių verslo ir valdžios atstovų susidomėjimo. Joje pranešimus skaitė garsiausi Šiaurės šalių pranešėjai, tokie kaip „Idėjų knygos“ autorius Fredrik Härén, „Swedbank“ Baltijos šalių bankininkystės vadovas Håkan Berg, „Swedbank“ Lietuvoje vadovas Antanas Danys, Ispanijos mobilaus ryšio operatoriaus „Yoigo“ generalinis direktorius Johan Andsjö, bei jachtos „Ambersail“ kapitonas, gydytojas ir verslininkas Simonas Steponavičius.
 

Populiarūs straipsniai