"Supervaikai" pataria, kaip įtraukti vaikus į maisto gamybą

2013 m. Gegužė 02 d.

 

Neretai tėvai susiduria su problema, jog jų vaikai nenori valgyti vieno ar kito patiekalo. Vienas iš geriausių būdų paskatinti vaikus valgyti sveiką, namuose gamintą maistą – įtraukti juos į maisto gamybos procesą. Tačiau ką daryti, kad vaikai susidomėtų ir televizorių ar žaidimą kompiuteriu iškeistų į maisto gamybą?
 
Gaminimas kartu su vaikais turi ne tik trumpalaikės naudos ir gali paskatinti vaiką noriai valgyti namuose gamintą, sveiką  maistą. Su tėvais praleistas laikas virtuvėje ir galimybė prisidėti prie maisto gamybos padeda ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi, moko laikytis taisyklių, be to, išmokę gaminti, vaikai šiuos įgūdžius tikrai pritaikys ateityje, pradėję savarankišką gyvenimą. 
 
10 taisyklių, kuriomis patartina vadovautis, gaminant kartu su vaiku:
1. Nusiteikite ilgam procesui. Būkite kantrūs, gaminimas su vaikais užtruks ilgiau nei įprastai. 
2. Pasirinkite tinkamą laiką. Gaminimui su vaikais rinkitės rytą arba dienos metą, kuomet vaikai yra išsimiegoję ir turi daug energijos. 
3. Nusiteikite betvarkei. Virtuvė po gaminimo su vaikais gali atrodyti kaip po karo. Bet būtinai įtraukite juos į tvarkymą, kad suprastų, jog maisto gamyboje yra ir tokia dalis.
4. Įtraukite į gamybą nuo pradžių. Papasakokite, ką gaminsite, ir atsivedę juos į parduotuvę leiskite iš lentynų imti reikiamus produktus.
5. Užtikrinkite saugumą. Prieš pradėdami gaminti, būtinai vaikus supažindinkite su prietaisais, prie kurių griežtai negalima liestis. 
6. Sukurkite tinkamą atmosferą. Uždėkite vaikišką prijuostę ir paruoškite patogią gaminimo vietą.
7. Pasitikėkite vaikais. Duokite jiems atlikti įvairius paprastus, o vėliau ir sudėtingesnius darbus – nuo patiekalų puošimo, svėrimo, lupimo (pvz., bananų), maišymo, daržovių plovimo, plėšymo, iki pjaustymo su neaštriu peiliu.
8. Gaminkite žaismingai. Kurdami ir pasakodami kokią nors žaismingą gaminimo istoriją vaikus labiau sudominsite, įtrauksite. 
9. Tobulinkite žinias. Gaminant kartu su vaikais tuo pačiu galima tobulinti kitus jų įgūdžius – spalvų atpažinimo, skaičiavimo ir pan.
10. Valgykite kartu. Būtinai valgykite su vaiku tai, ką kartu pagaminote. Vaikai yra labiau linkę valgyti tą maistą, prie kurio pagaminimo patys prisidėjo.
   
RIMI trečius metus iš eilės įgyvendinamas sveikos mitybos projektas vaikams „Supervaikai“ ir toliau tęsia savo misiją kuo daugiau vaikų supažindinti su sveika mityba ir šiemet ragina tėvus gaminti kartu su vaikais. Nuo šiandien RIMI socialinio tinklapio Facebook paskyroje „Gaminunamie.lt“ skelbiamas nuotraukų konkursas „Supervaikai super gamina“, kuriame tėvai kviečiami talpinti įdomiausias ir žaismingiausias gamybos su vaikais akimirkas. 
 
Visą gegužės mėnesį, iki Tarptautinės vaikų gynimo dienos, kiekvieną šeštadienį visuose RIMI Hypermarket prekybos centruose taip pat bus organizuojami įvairūs „Supervaikų“ užsiėmimai.
 
Sveikos mitybos projektas „Supervaikai“ vyksta kasmet nuo 2011 m. Pirmaisiais projekto metais su sveikos mitybos principais buvo supažindinta apie 10 tūkst. pradinių klasių moksleivių iš 5 didžiųjų Lietuvos miestų, o pernai – apie 3000 ikimokyklinio amžiaus vaikų 7 Lietuvos miestų darželiuose. 
 
Visa informacija projekto svetainėje www.supervaikai.lt  

Populiarūs straipsniai