Startuoja jubiliejinės ,,Knygų Kalėdos‘‘, inicijuotos Prezidentės Dalios Grybauskaitės

2020 m. Gruodis 01 d.
Gruodžio 1 d. prasideda Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“.

Jau dešimtus metus vyksianti akcija visus Lietuvos žmones kviečia vieni kitiems dovanoti skaitymo džiaugsmą. Joje dalyvauti kviečiami „Rimi“ pirkėjai knygas galės rinktis ir dovanoti iš specialiai šventėms išplėsto jų asortimento. Jubiliejinės akcijos kryptis – dovanoti knygas mokyklų bibliotekoms ir vaikų dienos centrams.

Per devynerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ papildė šalies bibliotekų lentynas per 340 tūkst. naujų knygų. Praėjusiais metais prie akcijos prisidėjo ir vaikų dienos centrai, todėl dalis knygų nudžiugino ir juos lankančius vaikus, kurių tėvelių finansinės galimybės sunkiai leido jų nupirkti savo vaikams.

Tęsiant tradiciją šiemet kviečiame atsigręžti į mokyklų bibliotekas ir vėl pasirūpinti vaikų dienos centrais. „Pasakos ar istorijos vaikams yra itin naudingos, jos ugdo pažintinius vaiko gebėjimus bei lavina vaizduotę. Šiuo visiems neramiu laikotarpiu, kai tenka daug laiko praleisti namuose, o spaudoje ir televizijoje šmėžuoja  ne itin geros naujienos, knygos yra ypatingai svarbios. Knygų skaitymas vaikui suteikia saugumo jausmo, atveria langą į kitą pasaulį, kuriame jis gali nors trumpam pabėgti nuo bauginančios realybės, o knygų skaitymas kartu su tėvais, gali tapti puikiu užsiėmimu visai šeimai. Deja, ne visi tėvai turi galimybę nupirkti naujų knygų savo mažiesiems, todėl džiaugiuosi, kad ir šiemet Lietuvos žmonės jų galės padovanoti vaikams“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė.

Knygas gyventojai kviečiami atnešti ir palikti specialiai akcijai sukurtose dėžėse, pastatytose didžiosiose, hyper formato, „Rimi“ parduotuvėse. „Ruošiantis svarbiausioms metų šventėms bei laukiant Knygų Kalėdų, „Rimi“ lentynas papildėme šimtais naujų knygų ir kiekvieną savaitę turėsime akcinių pasiūlymų. Pirkėjai, norintys praturtinti vaikų dienos centrų bei mokyklų bibliotekas, taip pat ieškantys dovanų mūsų tinklo parduotuvėse galės rinktis iš šiuo metu populiariausiųjų topuose esančių knygų, tarp kurių viena svarbiausių vietų tenka vaikų knygoms“, – sako „Rimi Lietuva“ komercijos skyriaus vadovė Ieva Gindrėnė. Pasak jos, ieškant norimos knygos dovanai, pirkėjams nereikės vaikščioti po skirtingas parduotuves – taip jie išvengs papildomų kontaktų, užtruks trumpiau, elgsis atsakingai ir jausis saugiai.

Įsigytas ar jau turimas knygas visi norintys prisidėti prie Knygų Kalėdų misijos, taip pat gali nunešti į artimiausią „Gelbėkit vaikus“ organizacijos vaikų dienos centrą ar mokyklos biblioteką.

Dovanoti knygas kviečiame iki kitų metų sausio 6 dienos.

Knygų Kalėdas“ organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija ir organizacija „Gelbėkit vaikus“. Akciją inicijavo ir globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos rasite akcijos puslapyje www.knygukaledos.lt. 


Populiarūs straipsniai