Šiemet pasiruošimas Velykoms – atsakingesnis nei bet kada anksčiau

2020 m. Balandis 07 d.
Šiais metais Velykos, neabejotinai, bus kitokios, todėl ruoštis joms „Rimi“ kviečia daug atsakingiau.

Ankstesnių metų duomenys rodo, kad artėjant Velykoms daugiausia pirkėjų „Rimi“ prekybos centruose sulaukiama likus vos keletui dienų iki švenčių. Praėjusiais metais pirkėjų srautai labiausiai – net iki 60 proc. – augo didįjį penktadienį ir šeštadienį. Dėl šalyje paskelbto karantino ir griežtų jo taisyklių, Velykoms būtina ruoštis, kiek dar įmanoma, iš anksto.

Įsibėgėjant savaitei – pats metas planuoti Velykų pirkinius

„Šalyje tik kilus koronaviruso grėsmei ir mūsų prekybos centruose sustiprinus saugų apsipirkimą užtikrinančių priemonių taikymą, kaip vieną jų įvardijame ir į parduotuves pirkėjus kviečiame ateiti pasiruošus. Tokiu būdu prekybos centruose praleisite mažiau laiko. Prie lentynų užtrukti trumpiau pavyks, jei dar namuose susidarysite pirkinių sąrašą“, – sako „Rimi Lietuva“ Viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė.   Pasak jos, pirkinių sąrašas dar svarbesnis prieš Velykas: šventiniam stalui perkama daugiau ne kasdienių produktų, apie kuriuos, nepasiruošus, galima ir pamiršti bei ilgai blaškytis po parduotuvę, bandant prisiminti ir viską susirinkti.

Net ir pasiruošus pirkinių sąrašą, „Rimi Lietuva“ Viešųjų ryšių vadovė ragina, prieš šventes apsipirkimo neatidėti paskutinėms dienoms. „Jei ankstesniais metais apsipirkimas paskutinėmis dienomis galėdavo būti tam tikra pramoga, atitrūkstant nuo darbų ir leidžiantis į švenčių šurmulį, šiais metais į šią užduotį būtina pažvelgti itin atsakingai. Nusprendus apsipirkti paskutinėmis dienomis ir į parduotuves suplūdus masėms žmonių, pirkimas taps dideliu išbandymu tiek pirkėjams, tiek parduotuvių personalui. Gali būti sunkiau laikytis rekomenduojamo saugaus atstumo. Prekybos centrų ir apsaugos darbuotojams taip pat reikės prižiūrėti pirkėjų srautus – reguliuoti, kad į prekybos erdves vienu metu jų nepatektų per daug.

Prieš šventes – dar daugiau dėmesio saugiam apsipirkimui

Planuoti ir vykti apsipirkti iš anksto stipriai rekomenduojama dar ir dėl to, jog karantino laikotarpiu prekybos tinklai sutrumpino darbo laiką. „Rimi“ parduotuvės visomis savaitės visomis dienomis, įskaitant savaitgalius, dirba trumpiau – nuo 9 iki 20 val., išskyrus po vieną parduotuvę Vilniuje, Šiaurės miestelyje, Kaune, pirkinių centre „Savas“, ir Klaipėdoje, prekybos centre „Arena“, dirbančias budinčiu režimu – nuo 8 iki 22 val. Be to, pirmąją Velykų dieną – sekmadienį, balandžio 12-ąją, nedirbs nei vienas „Rimi“ prekybos centras, o pirmadienį, antrąją Velykų dieną, visos parduotuvės dirbs karantino laikotarpiu nustatytu darbo grafiku, t.y. 9-20 val., įskaitant minėtas tris parduotuves.

Susiplanavusių pirkinius bei atvykusių į „Rimi“ prekybos centrus prieš šventes, taip pat prašoma laikytis visų saugaus apsipirkimo rekomendacijų: stovint eilėse, išlaikyti bent 1 m atstumą tarp pirkėjų, taip pat – parduotuvės darbuotojų, atsiskaitymui rinktis mokėjimą banko kortelėmis ir vengti grynųjų pinigų, esant galimybei – dezinfekuoti rankas. Šias rekomendacijas garsiniai ir vaizdiniai skelbimai primena visose „Rimi“ parduotuvėse. Jose, matomose vietose, įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai, pirkėjams ir kasininkams atskirti – apsauginio organinio stiklo sienelės. Visi „Rimi“ parduotuvėse dirbantys darbuotojai turi veidui dengti skirtas kaukes, jiems rekomenduojama dėvėti pirštines ne tik gamyboje, bet ir kasoje. „Rimi“ darbuotojai taip pat sustiprintu režimu rūpinasi visų dažniausiai liečiamų paviršių, kasų, pirkinių vežimėlių ir krepšelių dezinfekavimu ir valymu.


Populiarūs straipsniai