Šiaurės miestelio „Rimi“ direktorė V. Bagočiūnienė: ką reiškia vadovauti prekybos centrui, veikiančiam 365 dienas per metus?

2022 m. Gegužė 18 d.
Vilniaus Šiaurės miestelio rajone įsikūrusio „Rimi“ prekybos centro direktorė Violeta Bagočiūnienė šiame tinkle dirba jau 20 metų.

Karjerą pradėjusi nuo apskaitos vadybininkės šiandien ji vadovauja net 170 žmonių komandai, kuri išsiskiria savo įvairove, tačiau yra darni ir vieninga, o tai, pasak vadovės, leidžia pasiekti išsikeltus tikslus. Sukaupusi solidžią patirtį V. Bagočiūnienė dalijasi patarimais, kaip motyvuoti didelę komandą, atrasti jos stiprybes ir pasiekti apčiuopiamus rezultatus. O kasdien einantiems apsipirkti direktorė siūlo keletą idėjų, padėsiančių efektyviai ir greitai rasti norimas prekes, kad savo laisvą laiką galėtume leisti turiningai. 

Svarbu išsikelti tinkamus tikslus

„Mano karjeros kelias buvo įdomus ir spalvingas, o tame kelyje turėjau labai gerus mokytojus. Dirbdama „Rimi“ galėjau išbandyti save įvairiose pareigose: dirbau finansų bei apskaitos skyriuose, gamybos padalinyje ir įvairiuose prekybos centruose – nuo mažiausio iki didžiausio formato. Prieš einant direktorės pareigas, parduotuvėje dirbau prekių grupės vadove. Direktorės pareigas užimu jau 16 metų, o šiam prekybos centrui vadovauju penkerius metus”, – apie savo karjeros pradžią pasakoja V. Bagočiūnienė.

Pasak Šiaurės miestelio „Rimi“ prekybos centro direktorės, vadovaujant didelei komandai svarbu išsikelti tinkamus tikslus. „Esu rezultato žmogus, tad mane labiausiai motyvuoja pasiekti tikslai ir šalia esantys žmonės – laiminga komanda. Esu dėkinga savo organizacijai, kuri nuolat moko ir investuoja į žmones. „Rimi“  yra ta kompanija, kuri eina tik į priekį, tad stovėti vietoje čia nėra kada. Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas svarbus kiekvienam žmogui, bet reikia įdėti ir savo indėlį.“

V. Bagočiūnienė neslepia, jog atsakingame darbe pasitaiko ir iššūkių:

„Prekybos centras yra gyvas organizmas, veikiantis 365 dienas per metus. Jame kasdien susiduriu su įvairiomis, vis kitokiomis sutuacijomis, kurias tenka spręsti. Džiugiu, jog nugalėti visus iššūkius padeda komanda, su kuria dirbame kaip vienas kumštis – esame nuolatiniame judėjime.“

Stipri ir darni komanda

Pasak Šiaurės miestelio „Rimi“ prekybos centro direktorės, jos kasdieniniame darbe būtina užtikrinti sklandžią procesų eigą, tad į viską reikia žiūrėti labai atsakingai, kartu nepamirštant, jog dirbi su žmonėmis. „Esu komandos žmogus, tad labai vertinu kolegų atsakingumą ir žmogiškumą. Mūsų versle reikia nuolat bendrauti –  tiek su darbuotojais, tiek su klientais, tad labai svarbu pagarba ir supratimas.“

V. Bagočiūnienė džiaugiasi, jog turi labai gerą, stiprią ir motyvuotą komandą.

„Vieningai dirbame iš peties, padėdami vienas kitam. Nuolat mokomės ir tobulėjame, kartais ir klystame, tačiau daug ką darome ir sprendžiame kartu. Esame stiprūs, nes visuomet turime mus vienijančius tikslus: turėti patį laimingiausą pirkėją, laimingiausią darbuotoją ir dirbti su aistra.“

Didelės komandos vadovė pastebi, jog mišraus amžiaus kolektyvas yra didelis privalumas. Visi komandos nariai sugyvena puikiai, jauni žmonės semiasi patirties iš vyresnių, o vyresni taip pat jaučiasi labai reikalingi,  nes gali pamokyti, užjausti, duoti gyvenimiškų patarimų: „Pirkėjai noriai bendrauja su vyresniais pardavėjais, nes iš jų gauna patarimų bei receptų, o jaunimas yra kaip variklis – nuolat užvedantis ir neleidžiantis sustoti.“

Skirtingi žmonės po vienu stogu

„Rimi“ vadovaujasi principu – įdarbinti įvairius, skirtingus žmones, nesivadovaujant jokiais stereotipais, todėl po vienu stogu čia dirba ne tik moksleiviai ar jau pensijinio amžiaus sulaukę darbuotojai, bet ir užsienio piliečiai.

„Per daugelį vadovavimo metų įsitikinau, jog sėkmingam darbui užtikrinti labai svarbus komandos mikroklimatas, kultūra ir santykiai. Daug ką kuriame patys, juk nuo mūsų pačių priklauso, kaip elgiamės ir bendraujame. Turime įvairių tradicijų: komandos formavimo išvykas, regiono suvažiavimus, galimybes pabendrauti ir dalintis patirtimi su kolegomis iš kitų parduotuvių. Švenčiame metines šventes, dalyvaujame varžytuvėse ir, žinoma, nepamirštame darbuotojų gimtadienių“, – pasakoja V. Bagočiūnienė.

Šiuo metu Violetos komandoje dirba 6 nuo karo pabėgusios ukrainietės – 3 iš jų prekybos salėje, 2 kasoje ir 1 kepyklos ceche – kepėja. „Į mūsų komandą visos darbuotojos įsiliejo puikiai. Jas palaikome, padedame, nuolat bendraujame, o pirkėjai taip pat šias darbuotojas priima labai geranoriškai. Savo kolektyve turime ir kitų užsieniečių. Vienintelis iššūkis, su kuriuo tenka susidurti – kalbos barjeras. Tačiau tam tikra prasme tai irgi yra pliusas, nes tam, kad susikalbėtume, tenka mokytis vieniems iš kitų. Laviname užsienio kalbų žinias, o tai leidžia dar labiau tobulėti, pažinti kitas kultūras ir papročius“, – pastebi V. Bagočiūnienė.

Pataria, kaip greitai ir protingai apsipirkti

Dirbant didelio prekybos centro direktore svarbu ne tik orientuotis į stiprią, darnią bei laimingą komandą, bet ir pateisinti pirkėjų lūkesčius. Pasak V. Bagočiūnienės, dėl to dirbama kiekvieną dieną, kruopščiai apgalvojant, kaip užtikrinti teigiamą klientų patirtį.

Šiaurės miestelio „Rimi“ prekybos centro direktorė pataria, kad norint greitai ir efektyviai apsipirkti, prieš einant į parduotuvę svarbu susidaryti reikalingų prekių sąrašą, jog nieko nepamirštumėte. O norint išvengti spusčių, rekomenduojama į parduotuvę vykti anksti ryte arba kiek vėliau vakare, prieš parduotuvės darbo pabaigą.

„Šiuo metu kiekvienam pirkėjui aktualu ne tik greitai apsipirkti, bet ir sutaupyti, todėl daug dėmesio skiriame privačios etiketės produktų linijoms. Jeigu jums svarbu kaina – ieškokite „Čia Pigu“ etiketės ir galėsite būti tikri, jog tai – pigiausia prekė lentynoje. Stengiamės atliepti klientų lūkesčius, tad parduotuvėje visada išdėliojame prekes pagal aktualumą, sezoniškumą bei šventes.“


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).